Kamienne płytki w łazience – z czym je zestawiać?

Płytki kamienne lub inspirowane kamieniem charakteryzują się wyjątkowym designem, dzięki któremu możesz stworzyć wyjątkowe, nowoczesne aranżacje. Nietuzinkowe nawiązanie do natury należy jednak umiejętnie połączyć z innymi fakturami. W odmienny sposób bowiem trzeba komponować elementy o surowym wykończeniu granitu, a inaczej – o połysku marmuru. Sprawdź, jak wykorzystać płytki kamienne i inspirowane kamieniem w projekcie łazienki.

Kamień to jeden z najczęściej wykorzystywanych surowców w łazienkach. W tego typu pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza potrzebne są bowiem materiały odporne na działanie wody i pary wodnej. Kamień jest stosowany także ze względu na klasyczny efekt wizualny, który stanowi podstawę wielu stylów wnętrzarskich. Jak łączyć płytki inspirowane kamieniem z pozostałymi elementami wystroju łazienki?

Płytki inspirowane kamieniem w minimalistycznej aranżacji łazienki

Od kilku sezonów minimalistyczne aranżacje pozostają w czołówce najchętniej wybieranych trendów wnętrzarskich. Oszczędność formy kusi nie tylko ze względu na łatwość w projektowaniu wnętrza, ale także na jej nowoczesny, a zarazem elegancki wymiar.

Taką aranżację można stworzyć na bazie szarych płytek łazienkowych inspirowanych kamieniem lub cementem. Ciekawe modele właśnie w tej estetyce znajdziesz w kolekcji Integrally – odkryj nierównomierne faktury z wtrąceniami drobnych płatków.

Tubądzin, kolekcja Integrally:

Odcienie szarości lub grafitu płytek ściennych o szorstkiej fakturze warto zestawić z czystym wykończeniem w kolorze bieli lub ivory. Do tego gładki biały blat, proste formy umywalek i armatury – i minimalistyczna aranżacja gotowa. Możesz ją uzupełnić elementami drewnianymi, które wprowadzą nieco przytulności do wnętrza, a także bezpośrednio nawiążą do stylu skandynawskiego.

Ascetyczne wnętrze – czym przełamać surowe wykończenie szarej łazienki?

Surową formę płytek inspirowanych naturalnym kamieniem można ocieplić również poprzez naturalne dodatki. Łazienka skąpana w szarości i bieli płytek ściennych o organicznej fakturze – podobne znajdziesz np. w kolekcji Organic Matt – świetnie zaprezentuje się w połączeniu z żywymi roślinami i kwiatami. W rogu pomieszczenia ustaw paprocie czy modne monstery, a cała aranżacja będzie wyglądać dużo ciekawiej i… przytulniej.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt:

Modny marmur – łazienka w stylu glamour z płytkami kamiennymi

Inspiracja kamieniem w łazience wcale nie musi oznaczać surowego, ascetycznego wykończenia. Dla osób preferujących gładkie, eleganckie powierzchnie nawiązujące do stylu glamour idealnym wyborem będą płytki przypominające marmur.

Takie elementy wykończeniowe znajdziesz np. w kolekcji Serenity. Płytki inspirowane carratą, szlachetną odmianą marmuru, możesz zestawić z szykownymi listwami ściennymi w miedzianym lub złotym kolorze. Luksusową stylizację wnętrza uzupełnij lustrami i akcesoriami łazienkowymi o połyskującej powierzchni.

Tubądzin, kolekcja Serenity:

Inspiracja trawertynem – kontrastuj barwy płytek łazienkowych

Marmur może mieć także inne, nieco spokojniejsze w wyrazie wydanie. Płytki inspirowane trawertynem w kolorze ivory – takie jak w kolekcji Horizon – pokrywające ściany łazienkowe będą stanowiły podstawę minimalistycznej aranżacji. Jasne wykończenie możesz zestawić z mozaiką w odcieniu grafitowym, co stworzy ciekawy kontrapunkt wizualny. Całość uzupełnij elementami roślinnymi czy szklanymi, a uzyskasz nowoczesną aranżację inspirowaną sztuką wschodu.

Inspiracje fakturą kamienia mogą mieć zatem wiele wariantów. Od minimalistycznej i nowoczesnej po luksusową odsłonę nawiązującą do klasyki. Na którą opcję Ty się skusisz?

Tubądzin, kolekcja Horizon: