Kraina relaksu pośród sosnowego lasu - dom Macieja Maniewskiego

Maciej Maniewski to jedna z najbardziej znanych postaci w polskim świecie fryzjerstwa. Jego pierwszy salon fryzjerski powstał w garażu. Osiągnął pozycję jednego z czołowych twórców na polskim rynku fryzjerskim. Maciej Maniewski nie tylko dba o fryzury największych gwiazd, ale również przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie stylistom z całej Polsce, w profesjonalnej Akademii Maniewski. Jest również dystrybutorem wysokiej jakości produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Jest pomysłodawcą autorskiego programu telewizyjnemu "Afera fryzjera", a także przewodniczącym jury w programie "Mistrzowskie cięcie". Obecnie Maciej jest aktywny w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i cennymi poradami związanymi z zawodem fryzjera, zdobywając uznanie i serca swoich fanów.

Harmonia minimalizmu i przytulności

W poszukiwaniu spokoju jaki daje przyroda, Maciej Maniewski wymarzył sobie dom pośród sosnowego lasu. Naturalne elementy przeniósł do wnętrz. Utrzymał je w harmonii i minimalizmie, jednocześnie wykorzystując, jak sam przyznaje, jego ulubione wzory jak kamień, beton czy drewno, które nadaje przestrzeniom ciepła i przytulności. Dom jest charakterystyczną mieszanką ulubionego przez Macieja minimalizmu z elementami skandynawskimi.

Łazienka w domu pełnym spokoju

Parter poświęcony jest na przestrzeń dzienną. Stworzony do wypoczynku i relaksu, z wydzielonym salonem, otwartą kuchnią oraz dużą jadalnią. Znajduje się tam również pokój gościnny. Sąsiadująca z nim łazienka została wyłożona pięknymi płytkami od Macieja Zienia z kolekcji Speccio Carrara. To duże płyty, które czerpią inspirację z piękna marmuru karraryjskiego, charakterystycznego dla środkowych Włoch. Optycznie powiększają one przestrzeń małej łazienki, tworząc gładką, polerowaną powierzchnię bez widocznych łączeń. Mleczną taflę zdobi delikatny rysunek szarych żył.

Prywatna oaza na piętrze: sypialnia z kolekcją Black Pulpis Macieja Zienia

Na piętrze znajduje się prywatna strefa, oddzielona od pozostałej części domu szklanymi drzwiami na klatce schodowej. Przez szybę można podziwiać cały salon, ale tłumi ona dochodzące z niego dźwięki. Sypialnia jest połączona z łazienką. Postawiono na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania. Króluje tam wzór drewna, zestawiony w kontraście z czernią i płytkami o wzorze marmuru z kolekcji Black Pulpis Macieja Zienia. Ta kolekcja zauroczyła stylistę fryzur od pierwszego spojrzenia. Jej polerowana powierzchnia, czarny kolor i jasne, rozmyte żyły w wierny sposób oddają wygląd szlachetnego marmuru. Świetnie komponują się z oświetleniem, tworząc niepowtarzalny klimat.

Studio nagrań - elegancja i funkcjonalność

Ważnym miejscem w domu jest pomieszczenie, w którym Maciej nagrywa swoje materiały wideo. Aranżując je Maciej miał na uwadze design i funkcjonalność. Zdecydował się na zastosowanie płyt od Grupy Tubądzin. Wzrok przyciągają ułożone na ścianach płyty Grand Cave w odcieniu Graphite. Ich elegancka ciemna szarość i rysunek skały łupkowej tworzą niezapomniany efekt.