Kuchnia z wyspą – inspiracje aranżacyjne

Nowoczesna kuchnia z wyspą może stać się prawdziwym sercem domu. W końcu otwarta przestrzeń, innowacyjne rozwiązania i inspirujące aranżacje są dzisiaj równie ważne, co funkcjonalność! Dowiedz się, jak dzięki płytkom ceramicznym stworzyć piękną kuchnię z wyspą.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto zdecydować się na wyspę w małej kuchni oraz na większej przestrzeni,
  • jakie są najciekawsze inspiracje związane z kuchnią z wyspą,
  • jakie kolory płytek wybrać do kuchni z wyspą.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób decyduje się na urządzenie kuchni na wspólnej przestrzeni z jadalnią i salonem, pomieszczenie to nie służy już tylko do gotowania, ale także spędzania wspólnych chwil z bliskimi. Aby było jak najbardziej komfortowe, warto zdecydować się na projekt kuchni z wyspą.

Duża i mała kuchnia z wyspą – najważniejsze zalety

Wyspa w kuchni, zarówno dużej, jak i małej, to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Poznaj jego zalety.

W przypadku dużej kuchni z wyspą:

  • wyspa może pełnić funkcję stołu, przy którym możesz podawać posiłki w nieformalnym otoczeniu, co tworzy przyjazną atmosferę dla rodzinnych i przyjacielskich spotkań,
  • wyspa kuchenna może stać się naturalnym centrum domu, gdzie członkowie rodziny i goście będą mogli się spotykać, rozmawiać i spędzać czas, podczas gdy ktoś gotuje lub pracuje,
  • wyspa może służyć jako naturalny podział między kuchnią a innymi pomieszczeniami, takimi jak salon czy jadalnia, co tworzy wrażenie większej przestrzeni i organizacji.

Wyspa kuchenna w małej kuchni może:

  • dostarczyć dodatkowe miejsce do gotowania czy serwowania posiłków, co zwiększa funkcjonalność małej kuchni,
  • być wyposażona w dodatkowe szafki i półki, które tworzą cenne miejsce do przechowywania naczyń, przyborów kuchennych czy nawet artykułów spożywczych.
  • pełnić funkcję dekoracyjną w małej kuchni – możesz wybrać estetyczne płytki, wykończenie czy oświetlenie, które dodadzą charakteru i uroku wnętrzu.

Nowoczesne kuchnie z wyspą – aranżacje z płytkami ceramicznymi

Nowoczesność to nie tylko minimalistyczny design, ale także wykorzystanie innowacyjnych materiałów. W dużych i małych kuchniach z wyspą warto sięgnąć po ceramikę, która nie tylko dodaje stylu, ale także jest praktyczna i trwała. Kolekcja Pietrasanta to doskonały przykład – te luksusowe płytki nawiązują do marmuru, nadając wnętrzu elegancji i wyrafinowania. Idealnie pasują zarówno do jasnych, jak i ciemnych aranżacji.

Marmurowe wzory w kolekcji....

Kolekcja Balance Stone doskonale sprawdzi się w aranżacji kuchni z wyspą. Marmurowe wzory płytek i stonowane kolory, które w niej znajdziesz, pozwolą Ci stworzyć nowoczesny wystrój, a wysoka jakość ceramiki zagwarantuje trwałość i łatwość utrzymania w czystości.

Natomiast kolekcja Boho to połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesnością. Jej wzory w odcieniach bieli i beżu pasują zarówno do jasnych, jak i bardziej wyrazistych kolorystycznie kuchni z wyspą otwartych na salon. Ciekawą alternatywą dla blatu z płytkami, która świetnie sprawdzi się właśnie we wnętrzu boho, jest zastosowanie klasycznego drewna. Jeśli się na to zdecydujesz, możesz wydzielić przestrzeń na podłodze przy wyspie za pomocą wzorzystej, odważnej mozaiki.

Zobacz także: Vademecum okładzin ceramicznych – płytki ceramiczne jako wykończenie mebli blatów i wysp

Kolory i wykończenie – dodaj charakteru nowoczesnej kuchni z wyspą otwartej na salon

Kolorystyka i wykończenie mają ogromny wpływ na atmosferę kuchni. Podczas projektowania aranżacji warto więc zwrócić uwagę na harmonię między płytkami a pozostałymi elementami wnętrza.

W przypadku białej kuchni z wyspą dobrze sprawdzą się białe płytki ceramiczne, które będą dodawać przestrzeni lekkości. Jasny kolor w połączeniu z wielkim formatem gresu, który znajdziesz np. we wspomnianej już kolekcji Balance Stone, może również optycznie powiększyć przestrzeń, co jest idealne dla małych kuchni z wyspą.

A może kontrast?

Miłośnikom kontrastów kolekcje Balance Stone i Pietrasanta oferują płytki mozaikowe o unikalnych wzorach, które mogą stać się centralnym punktem aranżacji – zarówno tej bazującej na jasnych, jak i ciemnych meblach oraz sprzętach.

Kolekcja Boho z pięknymi, geometrycznymi wzorami płytek oraz czarno-białymi motywami również doskonale wpisze się w koncepcję kontrastowej kuchni z wyspą otwartej na salon.