Łazienka jak w lustrach jak stworzyć ekskluzywną dekorację ścienną za pomocą płytek łazienkowych

Lustro to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, w którym możesz się przejrzeć przed wyjściem z domu, aby dopracować swój wygląd. To również nieodłączna część aranżacji, która powinna być dobrana do stylu wnętrza. Lustra na całą ścianę, niewielkie ozdobne lusterka – to od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz. A co, jeśli chcesz uzyskać lustrzany efekt, nie używając luster? Sprawdź, jak tego dokonać z naszymi płytkami!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak wykorzystać lustrzane płytki,
  • czy czerń również może pomóc uzyskać lustrzany efekt.

Duże lustro w małej łazience może optycznie powiększyć wnętrze, jednak zabiera mnóstwo przestrzeni, którą możesz zaaranżować w inny sposób, np. wieszając szafki na niezbędne przybory toaletowe. Jak jednak optycznie powiększyć wnętrze bez użycia dużego lustra do łazienki? Doskonałym rozwiązaniem będą lustrzane płytki, które nie tylko sprawdzą się w takiej roli, ale też będą stylowym dodatkiem do wystroju.

Jak zaaranżować łazienkę? Lustrzane płytki to doskonały pomysł!

Jeśli chcesz zrezygnować z dużego lustra łazienkowego, ale nadal interesuje Cię efekt, który można dzięki niemu osiągnąć, dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana lustrzana ceramika, jak np. dekory Lucid bądź mozaiki Lucid Pearl z kolekcji Sophisticated stworzonej przez Macieja Zienia.

Zjawiskowa struktura geometryczna tych płytek nie tylko pozwala na spotęgowanie lustrzanego wrażenia, ale też dodaje wnętrzu niezwykłego charakteru. Ostre kształty mozaiki i dekorów są dynamiczne, wprowadzają do wnętrza energię i jasność. Warto nimi wyłożyć całą jedną ścianę łazienki. Płytki te będą się doskonale prezentować z czarnym wyposażeniem, a także z niewielkimi lustrami, które przeniosą ich blask na pozostałe ściany łazienki.

Co zamiast dużego lustra łazienkowego? Postaw na czarne płytki!

Głęboka czerń jest niezwykle eleganckim wyborem. Jeśli zdecydujesz się na płytki wykończone w wysokim połysku, otrzymasz zjawiskowy efekt przypominający łazienkę w lustrach, jednak bez samych luster. W czerni bowiem również doskonale odbija się cała przestrzeń. Doskonałym wyborem będą płytki z kolekcji Amber Vein zaprojektowanej przez Macieja Zienia.

Czarne płytki z tej kolekcji charakteryzują się nie tylko wyjątkowo intensywnym kolorem, ale też delikatnymi zdobieniami w postaci bursztynowych nitek. Dzięki temu niezwykle delikatnemu elementowi zyskują biżuteryjny charakter i stanowią piękną ozdobę. W aranżacji z użyciem tej kolekcji możesz całkowicie zrezygnować z dużych luster łazienkowych, ciekawym rozwiązaniem będzie jednak przeznaczenie na nie jednej ściany. Czarne kafelki i bursztynowe nitki będą się odbijać w tak zaaranżowanym lustrze łazienkowym, tworząc trójwymiarowy efekt niekończącej się przestrzeni. Dzięki temu będą odpowiednie nie tylko do przestronnych łazienek, ale też do tych nieco mniejszych.

Pamiętaj, że lustrzanych płytek możesz użyć także do wyeksponowania elementów wystroju, które przy odpowiednim ustawieniu będą się odbijać na wszystkich ścianach. Jeśli nie chcesz zdecydować się na zakup dużych luster do łazienki, wybierz lustrzane płytki. Uzyskasz oryginalny efekt odbić, a wnętrze będzie miało subtelniejszy charakter.