Łazienka z białymi płytkami. jak uatrakcyjnić jasne ściany i podłogi?

Jasna, wręcz biała łazienka to marzenie wielu z nas. Kojarzy się bowiem z nieskazitelną czystością, estetyką i ponadczasowością. Niestety, taki wystrój może się szybko znudzić, a remont wnętrza jest dość uciążliwy. Warto więc od razu zaprojektować białe wnętrza tak, aby były promiennie jasne, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie. W tym tekście podpowiemy, jak tego dokonać.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak sprawić, by ściany w białej łazience nie wyglądały monotonnie,
  • co pomoże uatrakcyjnić wygląd białych podłóg.

Łazienka z białymi płytkami jest doskonałym punktem wyjścia do aranżacji w wybranym stylu. Może bowiem stanowić podstawę zarówno wystroju glamour, jak i nowoczesnego. Wszystko zależy od wyboru dodatków. A te do łazienki białej można dopasowywać niemal dowolnie. My podpowiadamy, jak uatrakcyjnić wnętrza takiego pokoju kąpielowego w elegancki sposób, przy użyciu nie tylko dodatkowego wyposażenia, ale też przemyślanego wyboru samej ceramiki.

Najładniejsze łazienki – aranżacje z wyjątkowymi ścianami

Przede wszystkim, rozpoczynając urządzanie łazienki z białymi płytkami, należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to jednolita biel jest celem. I na to pytanie warto odpowiedzieć: nie! Białe płytki są oczywiście ponadczasowe, jednak te, które charakteryzują się – nawet subtelnymi – zdobieniami, będą nie tylko estetyczne, ale też zapewnią zjawiskowy efekt dekoracyjny.

Dobrym wyborem będą białe płytki w łazience, których kolor przetykany jest delikatnymi nitkami szarości i czerni, inspirowane strukturą szlachetnego kamienia – onyksu, jak te z kolekcji Onice. Od polerowanej powierzchni płytek będzie się odbijał blask światła dziennego i sztucznego, co pozwoli Ci na optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza, które dzięki niejednolitym wzorom nie będzie nudne. W takiej wariacji kolorystycznej dobrym wyborem będzie także zastosowanie szarej fugi do białych płytek. Pamiętaj jednak, że obecnie modne są jak najcieńsze fugi.

Jeśli zastanawiasz się, jak bez zbędnych dodatków w postaci tekstyliów, obrazów czy innych dekoracji podkreślić wnętrze, wykorzystaj do tego płytki! Do bieli doskonałym rozwiązaniem będą złoto oraz czerń. Ułożone w geometryczną mozaikę kafelki z kolekcji Sophisticated podkreślą np. ścianę z lustrem, tworząc niezwykły efekt optycznej iluzji. Biżuteryjne dodatki na płytkach zastąpią z powodzeniem – niekiedy zagracające przestrzeń – dodatkowe przedmioty o ozdobnych funkcjach.

Jak uatrakcyjnić podłogi w białej łazience? Inspiracje

Podłogi w białym wnętrzu łazienki muszą być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a elegancją i estetyką. Powinny być wykonane w taki sposób, aby gwarantować bezpieczeństwo nawet w strefach mokrych, a także przyciągać wzrok i tworzyć harmonijną kompozycję z resztą wnętrza. Jak tego dokonać?

Warto zdecydować się na płytki o dokładnie takim samym onyksowym wzorze, jak na ścianach. Dzięki temu wnętrze będzie niezwykle spójne i eleganckie. Kafelki inspirowane jasnym onyksem gwarantują, że pokój kąpielowy będzie sprawiał wrażenie przestronnego i jasnego.

Wybór jednolitych białych płytek w łazience na podłodze jest rozwiązaniem modnym zawsze, jednak z pewnością nie tak przyciągającym wzrok, jak wyłożenie posadzek kafelkami o choćby delikatnym wzorze. Jeśli zdecydujesz się na jasnokremowe zdobione płytki, warto dopasować do nich dywaniki o kolorze zdobień. Będą doskonale współgrać z ceramiką i sprawią, że wnętrze wyda się przytulne.

Wiesz już, w jaki sposób zaaranżować ściany i podłogi białej łazienki za pomocą ceramiki. Nie potrzeba dodatkowych ozdób, by wnętrze takiego pomieszczenia kąpielowego było eleganckie, jasne i przyciągające wzrok!