Łazienka z prysznicem walk-in – jakie płytki wybrać?

Prysznic typu walk-in, czyli kabina bez brodzika i bez drzwi lub kotary, to bardzo modne i efektowne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Aby jednak było również w pełni funkcjonalne, trzeba starannie zaplanować jego konstrukcję i właściwie dobrać ceramikę, która znajdzie się na ścianie i podłodze w okolicy natrysku. Dowiedz się, jakie płytki pod prysznicem sprawdzą się najlepiej i jakie zalety mają rozwiązania walk-in.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety ma kabina prysznicowa montowana na podłodze,
  • jak powinny być zbudowane kabiny szklane bez brodzika i drzwi,
  • jaką ceramikę wybrać, aby stworzyć nowoczesny prysznic z płytek.

Nie każdy prysznic musi mieć brodzik. Walk-in to nazwa konstrukcji, w której jest on zbędny. Dzięki odpowiedniej budowie i dobrze dobranym płytkom tego rodzaju prysznic może z powodzeniem być równie funkcjonalny, co tradycyjny – z zamykanymi lub przesuwnymi drzwiami.

Prysznic na płytkach bez brodzika i drzwi – dlaczego warto?

Nie ulega wątpliwości, że kabiny prysznicowe szklane bez brodzika, które na dodatek nie mają też drzwi, to prawdziwy hit nowoczesnych aranżacji łazienek. Wyjątkowa, minimalistyczna estetyka to jedna z największych zalet tego rozwiązania – ale nie jedyna! Inne mocne strony prysznica walk-in to:

  • higieniczność – mniej elementów prysznica, a co za tym idzie – mniej miejsc, w których mogą się osadzać bakterie i zanieczyszczenia,
  • komfortowe użytkowanie – brak progów i drzwi, które mogą utrudniać życie, szczególnie osobom starszym lub niepełnosprawnym,
  • trwałość na lata – brak elementów ruchomych, które zwykle najszybciej ulegają uszkodzeniu.

Prysznic bez brodzika – jak zrobić, aby był w pełni funkcjonalny?

Aby prysznic z brodzikiem z płytek ceramicznych funkcjonował poprawnie, niezbędny jest odpowiedni spadek podłogi – to dzięki niemu woda po kąpieli nie zatrzyma się z jednym miejscu, tylko będzie na bieżąco spływać w wybranym kierunku (odpływ punktowy, liniowy lub boczny). Nachylenie podłogi musi być na tyle mocne, aby woda spływała swobodnie, a jednocześnie na tyle subtelne, aby osoba pod prysznicem nie odczuwała dyskomfortu podczas stania na nierównej powierzchni. Dlatego właśnie, jeśli to możliwe, podłoże pod prysznic typu walk-in najlepiej zaplanować z wykonawcą już na etapie budowy domu. W starszych budynkach może być konieczne podniesienie poziomu podłogi.

Wykończenie brodzika i ścian – najlepsze płytki do łazienki z prysznicem walk-in

Zarówno duża, jak i mała łazienka z prysznicem walk-in będzie się prezentować dobrze, jeśli postawisz w niej na nowoczesne płytki wielkoformatowe, np. efektowny motyw betonowy z kolekcji Epoxy.

Pamiętaj jednak, że w ofercie marki Tubądzin znajdziesz duży przekrój formatów, jeśli więc duże płytki nie pozwalają na estetyczne zbudowanie np. odpływu liniowego, nie trzeba ich ciąć – z łatwością wybierzesz pasującą ceramikę w mniejszym rozmiarze.

Jeśli chodzi o ułożenie płytek, do wyboru masz dwa warianty: jednakowy wzór w całym pomieszczeniu lub wyodrębnienie prysznica za pomocą płytek o innym kolorze lub innej fakturze. Oba te rozwiązania są estetyczne i bardzo efektowne!

Prysznic walk-in – mała łazienka z wielkim potencjałem dzięki nowoczesnym płytkom

Zastanawiasz się, które płytki sprawdzą się najlepiej na ściany i podłogę prysznica walk-in? Mamy dla Ciebie trzy propozycje naszych kolekcji:

  • Curio – jest doskonałym wyborem do nowoczesnej łazienki – niewielkie kafelki w kształcie cegiełek urozmaicą wnętrze, a ich niebiesko-zielona barwa sprawi, że łazienka wyda się znacznie bardziej przytulna,
  • Epoxy – propozycja o wręcz industrialnym charakterze, płytki wzorowane na surowej kolorystyce betonu, których wielkoformatowa struktura idealnie pasuje do wielkomiejskiego stylu i łazienki całkowicie minimalistycznej.
  • Reflection – idealne połączenie niebieskiego i złota z elementami bieli, pełna wzorów geometrycznych, sprawdzi się w uporządkowanym i pełnym harmonii oraz blasku wnętrzu,

Brodzik z płytek – jak zrobić, aby był efektowny i funkcjonalny? Znasz już odpowiedź na to pytanie. Wiesz też, że do prysznica nie muszą prowadzić żadne drzwi! Wybierz idealne płytki z naszej oferty i urządź nowoczesną łazienkę z prysznicem walk-in, który zagwarantuje Ci maksymalny komfort korzystania każdego dnia.