Letni salon na świeżym powietrzu – jak urządzić nowoczesny taras?

Aranżacja tarasu to nie tylko kwestia mebli i roślin, ale również – a może przede wszystkim – płytek podłogowych, które będą bazą całego wystroju. Zainspiruj się i urządź taras idealnie dobrany do Twojego domu. Odkryj nasze propozycje aranżacji i stwórz wyjątkową przestrzeń relaksu i spotkań.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie płytki wybrać, aby zrealizować swój pomysł na taras,
  • w jaki sposób można układać tarasy w ogrodzie,

Płytki na taras mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu aranżacjach. Poznaj kolekcje ceramiki marki KoraTER by Korzilius o grubości 18 mm, inspirowane drewnem, kamieniem oraz betonem. Wybierz rozwiązanie idealne dla siebie!

Płytki na taras – tarasowe inspiracje

Marzy Ci się drewno na tarasie? Płytki z motywem deski będą wyglądać równie efektownie, a jednocześnie pozwolą Ci uniknąć konieczności przeprowadzania regularnej konserwacji. Klasyczny, drewniany wzór jest doskonałym fundamentem do stworzenia przytulnej, ponadczasowej aranżacji.

Zwróć uwagę na płytki na taras z kolekcji Patio Wood KoraTER z wyraźnie zaznaczonym usłojeniem i ciepłą kolorystyką, które wniosą do aranżacji subtelny i relaksujący nastrój. Możesz też zdecydować się na gres zewnętrzny z kolekcji Wood Deck KoraTER, w którym pojedyncza płytka wygląda jak zestawienie kilku małych deseczek. Efekt jest niesamowity!

Innym pomysłem na ciekawą aranżację nowoczesnego tarasu może być...

wykorzystanie płyt z kamiennym wzorem. Kombinacja kamieni oraz elementów nowoczesnego designu (minimalistyczne meble, metalowe elementy dekoracyjne) nadaje przestrzeni zarówno ponadczasową elegancję, jak i modernistyczną unikalność.

Jeśli marzy Ci się taras przy domu z kamieniem w roli głównej, zwróć uwagę na płytki z kolekcji Lavish KoraTER, Escala KoraTER lub zachwycające wzorem naturalnej skały łupkowej Grand Cave KoraTER.

A może podoba Ci się taras inspirowany betonem? Postaw na kolekcję Torano KoraTER idealną do minimalistycznych przestrzeni, która świetnie komponuje się zarówno z nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym wystrojem.

Tekstura płytek nawiązująca do betonu doskonale podkreśla współczesny styl, a delikatna kolorystyka wspaniale uwypukla zielone rośliny i wyraziste dodatki, tworząc harmonijne aranżacje tarasów.

Pomysły na tarasy – aranżacje z płytkami montowanymi na różne sposoby

Płyty koraTER, poza efektownym designem i trwałością, mają jeszcze jedną zaletę – gwarantują elastyczność wyboru metody instalacji.

  • Montaż na trawie

Jeśli zależy Ci na maksymalnie naturalnym wyglądzie tarasu, możesz zastosować montaż płytek bezpośrednio na ziemi, jako element np. trawnika.

  • Montaż na wspornikach

Wsporniki umożliwiają podniesienie tarasu nad powierzchnią ziemi. Ten sposób montażu jest idealny w przypadku nierównego terenu lub gdy chcesz ukryć instalację pod tarasem. Elastyczność tego rozwiązania umożliwia także modyfikacje wyglądu tarasu w przyszłości.

  • Montaż na zaprawie drenażowej

Montaż na zaprawie drenażowej gwarantuje odprowadzanie nadmiaru wody, co jest istotne w terenach o większej wilgotności. To rozwiązanie zapewnia stabilność tarasu nawet w trudnych warunkach.

  • Montaż na piasku

W obszarach, gdzie zwiększona nośność nie jest wymagana, możliwe jest montowanie płyt tarasowych na podsypce piaskowej lub żwirowej. W takim montażu fugi nie są wypełniane, umożliwiając swobodny przepływ wody.

Dobór sposobu montażu płytek na taras zależy od Twoich preferencji oraz warunków terenowych. Przed rozpoczęciem prac skonsultuj się z fachowcami, aby wybrać najodpowiedniejszą metodę i materiały. Dzięki temu Twój taras może stać się wyjątkowym miejscem relaksu i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół!