Modern Classic - wytworne, harmonijne wnętrze z nutą nowoczesności

Piękno i prostota, elegancja i luksus – styl modern classic łączy z pozoru niepasujące do siebie elementy w harmonijną, ponadczasową aranżację.

Łączenie różnych stylów we wnętrzu zyskało ostatnimi czasy dużą popularność. Pozwala na uzyskanie oryginalnej, nieoczywistej aranżacji, która sprosta najwyższym wymaganiom i wyrafinowanym gustom. Z pozoru nawet mocno odmienne od siebie elementy stylistyki mogą stworzyć spójną, intrygującą przestrzeń.

W tym kierunku podąża modern classic – styl, który godzi nieśmiertelną klasykę z nowoczesnością, wprowadzając do tradycyjnych wnętrzarskich rozwiązań powiew świeżości oraz nutę elegancji. Głównym jego założeniem jest stworzenie miejsca wygodnego, prostego w formie, ale czerpiącego inspiracje ze współczesnych wzorów i materiałów. To umiejętna sztuka łączenia obiektów przywodzących na myśl niczym dworskie pałace z minimalizmem nowoczesnych, komfortowych mieszkań.

Kluczem do stworzenia wnętrza w stylu modern classic jest stonowana baza, na tle której wybrzmią wyraziste, eleganckie dodatki w odcieniach złota, srebra czy czerni. Umiejętnie połączone elementy wprowadzą do przestrzeni harmonię, spokój oraz ponadczasową funkcjonalność.

Kolekcja Sophisticated to propozycja dla osób ceniących klasyczne aranżacje z dekoracyjnym zacięciem. Ponadczasowy wzór marmuru z subtelnym użyleniem wprowadza na salony elegancję i szyk. Stonowana paleta kolorystyczna kamienia – biele i szarości – tworzy jasne i przestronne miejsce pełne blasku. Biżuteryjne dodatki w postaci złotej sześcioramiennej rozety dodatkowo odbijają światło, dając efekt wytwornej i zjawiskowej przestrzeni.

Timeless jest z kolei esencją brytyjskiego stylu, połączeniem ponadczasowej formy z klasyczną elegancją. Poczucie ciepła i miękkości zapewnia wnętrzu jasna kolorystyka: odcienie beżu, bieli, écru oraz herbaty z mlekiem, które ciekawie komponują się z dystyngowaną czernią płytek o kształcie cegiełki. Malarski rysunek kamienia, osadzony pomiędzy odcieniem piaskowca i perłowej masy, stanowi spokojne, estetyczne i niewymuszone tło aranżacji.

Wspaniały przykład aranżacji w stylu modern classic można zobaczyć w pierwszym odcinku nowego cyklu Open the door for Tubądzin. Format ten zaprasza widzów do domów oraz pracowni polskich twórców i prezentuje doskonale zaprojektowane, inspirujące przestrzenie. Jednym z nich jest dom Katarzyny Szostakowskiej – projektantki wnętrz, założycielki cenionego serwisu wnętrzarskiego PoliszDesign by Kate&Co, która w domu prowadzi również swoją pracownię. W filmie zobaczymy intrygujący przykład stylu modern classic i dowiemy się, jak w praktyce łączyć klasykę z nowoczesnością, tworząc przy tym harmonijne wnętrze.

Cykl Open the door for Tubądzin będzie można oglądać od 20 kwietnia. Premierowy odcinek pojawi się równocześnie na kanale YouTube, na Facebooku oraz Instagramie. Śledźcie profile i czekajcie na więcej!