Nowe miejsce na mapie Warszawy! Grupa Tubądzin dla Va Bene Cicchetti

Płytki stworzone na indywidualne zamówienie umożliwiły zrealizowanie projektu Noke Architects. Dzięki najnowszej technologii Grupa Tubądzin realizuje wizje projektantów produkując płytki pod konkretne inwestycje. Są to zarówno gresy z oryginalnymi nadrukami, jak i płytki tarasowe.

Włoskie przekąski w centrum Warszawy z nowym ogródkiem Giardino

Cicchetti to małe włoskie wytrwane przekąski, które serwują lokale w Wenecji. Słyną z doskonałego smaku i pięknych form. Va Bene Cicchetti przenosi koncept włoskich przekąsek do Centrum Warszawy. Lokal zasłynął nietuzinkową aranżacją nawiązującą do architektury i klimatu Wenecji. Teraz jego właściciele postanowili stworzyć też ogródek „Giardino”

Projekt przygotowała pracownia Noke Architects. Intensywna czerwień przyciąga uwagę i zaprasza do środka. Organiczna forma ogródka podkreślona jest poprzez parasole wyglądające niczym gigantyczne kwiaty. Całość aranżacji dopełnia bujna zieleń.

Noke Architects i Tubądzin - unikalny produkt, do niepowtarzalnych projektów

Aby zrealizować wizję architektów potrzebna była mrozoodporna ceramika w intensywnym czerwonym kolorze. Nie ma takiej na rynku. Dlatego pracownia Noke Architects zwróciła się do Grupy Tubądzin z prośbą o wyprodukowanie nowego koloru gresów, który jest dopasowany do projektu architektów.

– Słyszeliśmy wcześniej, że Tubądzin ma możliwość produkcji płytek na zamówienie. Wysłaliśmy im nasz projekt. W odpowiedzi dostaliśmy propozycję płytek w 6 odcieniach. Wybraliśmy jeden z nich. Tubądzin dostarczył nam płyty tarasowe koraTER oraz gresy – mówi Piotr Maciaszek z Noke Architects – Zamówienie takiego indywidualnego produktu jest bardzo proste. Cały proces jego powstawania koordynuje Tubądzin. Architekt dostaje do wyboru gotowy produkt. To ciekawa opcja dla projektantów, którzy chcą oferować swoim klientom niepowtarzalne aranżacje. – dodaje.

Nowoczesna technologia produkcji płyt

Grupa Tubądzin posiada jedne z najnowocześniejszych linii produkcyjnych i zdobniczych w Europie. Technologia umożliwia produkcję płyt zdobionych w masie, posiadających głębokie struktury do złudzenia przypominające naturalne skały i minerały. Linia zdobnicza pozwala na nadruki na wielkoformatowych gresach.

Grupa Tubądzin już wcześniej przygotowywała personalizowane płyty na zamówienie. Wraz z Wojciechem Siudmakiem przeniosła jego dzieła na elewację kamienicy w Łodzi. Ceramiczne murale ozdobią też osiedle w Sarbinowie. Elewacja wentylowana Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu także została przygotowana na indywidualne zamówienie.