Nyska Residence - prestiżowa inwestycja

Nyska Residence to kameralna inwestycja, zlokalizowana w atrakcyjnej części Wrocławia. Wyjątkowość to jej drugie imię. Bez wątpienia przemyślana aranżacja części wspólnych i jakość zastosowanych materiałów, w późniejszym czasie korzystnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Zamysłem architekta było sukcesywne dozowanie wrażeń wizualnych.

Już w samym wiatrołapie zastosowano płytkę Grand Cave Graphite w wielkim formacie kreując nietypową głębię, rozjaśnioną matową podłogą kolekcji Pietrasanta w formacie 80x80. Choć ta część budynku z racji swojego przeznaczenia zatrzymuje jedynie chwilę, efekt wizualny ściany magnetyzuje na dłużej. Powoduje wewnętrzny spokój, swego rodzaju poczucie ukojenia. Czy za drzwiami będzie jeszcze bardziej mroczno? Nic bardziej mylnego. Idąc dalej wchodzimy do świata, gdzie wzrok przyciągają gustownie dobrane detale. Zatrzymajmy się na moment na klatce schodowej.

Na uwagę zasługuje pomysł pocięcia płytek gresowych z kolekcji Pietrasanta i Grand Cave Graphite w określone kształty, ułożone w zamierzony wzór i zaakcentowane profilami w złotym kolorze, tworząc posadzkę na miarę pałacowej przestrzeni. A schody? W tym miejscu Grand Cave Graphite już nie na ścianie a na każdym stopniu. Solidny, trwały i bardzo estetyczny. Schody wyłożone płytką imitującą ciemny kamień, zakończone złotym profilem krawędziowym w połączeniu z balustradą z elementami złota wpasowują się w ten iście królewski ton. Z klatki schodowej wchodzimy w klimatyczny, przestronny korytarz, którego surowość przełamują elementy drewnopodobne na ścianie. Natomiast złoto przenosi się już tylko jakby do oświetlenia. Na podłodze kontynuowana jest Pietrasanta, którą rozdziela Grand Cave Graphite stanowczo zapraszając to poszczególnych apartamentów, gdzie czekają na nas jasne i przestronne wnętrza. W tych miejscu również na pierwszym miejscu pozostaje Pietrasanta. W holu, w kuchni czy łazience w nierozerwalnym połączeniu z Grand Cave Graphite. Chłodny charakter marmuru w otoczeniu bieli, szarości, drewna czy czarnych dodatków zyskuje jeszcze bardziej na pozytywnym wrażeniu. Ta wyjątkowa realizacja jest przykładem w jak umiejętny sposób można ocieplić surowy marmur ciemną głębią kamienia, aby stworzyć dystyngowane wnętrze, pełne elegancji.