Płytki do salonu – posadzka, która przyciąga wzrok

Wielu inwestorów i dekoratorów rezygnuje z paneli czy desek drewnianych w pokojach dziennych na rzecz płyt gresowych. Wybór tego materiału jest często spowodowany względami praktycznym, takimi jak łatwość w utrzymywaniu czystości czy odporność na uszkodzenia. Równie ważnym powodem, dla którego płytki podłogowe do salonu są coraz popularniejsze, jest estetyka. Jakie są obecnie najmodniejsze płytki do salonu?

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie płytki do salonu najbardziej przypominają naturalne materiały wykończeniowe,
  • jak uzyskać marmurowy wzór na posadzce w pokoju dziennym,
  • jak stworzyć aranżację salonu łączonego z kuchnią przy użyciu białych płytek gresowych.

Wykończenie podłogi płytkami gresowymi zapewnia ogromną wygodę użytkowania. W przypadku takiego materiału nie musisz bowiem myśleć o konserwacji, która jest niezbędna, jeśli zdecydujesz się na użycie drewnianych desek. Nie potrzebujesz także specjalnych preparatów do mycia, jak w przypadku paneli podłogowych.

Gres ponadto może przybierać naprawdę różnorodne formy i faktury, dlatego warto rozważyć jego zastosowanie. Dzięki użyciu gresu można stworzyć najciekawsze aranżacje salonu w płytkach.

Tubądzin, kolekcja Korzilius Wood Craft:

Płytki w salonie – aranżacje inspirowane drewnem, kamieniem i cementem

W trendach wnętrzarskich królują obecnie nawiązania do natury i wykorzystanie naturalnych materiałów. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na płytki podłogowe drewnopodobne, na przykład z kolekcji Wood. Doskonale odwzorowują one wygląd deski, a jednocześnie są od niej znacznie trwalsze i nie wymagają pracochłonnej konserwacji.

Płytki do salonu w stylu loftowym również zachwycają podobieństwem do nietypowych materiałów wykończeniowych. W nowoczesnych, przestronnych, surowe wnętrzach możesz wykorzystać płytki na podłogę do salonu (a także na ściany!), które wyglądają jak kamień czy beton.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt:

„Kamienne” płytki znajdziesz np. w kolekcji Organic Matt. Rektyfikowane grafitowe lub szare płytki stworzą w salonie surową, wręcz ascetyczną aranżację. Chłodne, nawiązujące do betonu czy naturalnego kamienia wykończenie możesz przełamać mocnymi akcentami kolorystycznymi. Jeśli umieścisz w tym pomieszczeniu świeże kwiaty lub barwne obrazy i inne dodatki, z pewnością uda Ci się je ożywić.

Płytki salon – marmurowy wzór na posadzce

Innym pomysłem na modną, tym razem jasną podłogę w salonie jest wykorzystanie wzoru inspirowanego naturalnym marmurem. Ten szlachetny kamień z delikatnie zarysowanymi żyłkami o rozświetlającym wnętrze odcieniu sprawi, że aranżacja zyska szykowny i niebanalny charakter.

Zwróć uwagę na inspirowane marmurem płytki do salonu marki Monolith z kolekcji Pietrasanta, które kuszą elegancją i dostojnością. Ich jasna kolorystyka sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawać przestronniejsze. Płytki wykonane z polerowanego gresu przepięknie połyskują zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. W salonie najlepiej sprawdzą się w towarzystwie drewnianych lub złotych dodatków i listew.

Tubądzin, marka Monolith, kolekcja Pietrasanta:

Płytki podłogowe salon – klasyczna biel gresu

Chcesz nawiązać do popularnego od wielu sezonów stylu skandynawskiego? A może optycznie powiększyć przestrzeń? W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie biała podłoga w salonie. Biel płytek świetnie sprawdzi się także na ścianie. Ma ona jeszcze jedną zaletę – świetnie współgra z różnymi, nawet najbardziej odważnymi dodatkami. Dlatego będzie świetnie wyglądać także w salonie połączonym z kuchnią. Ta baza pozwoli Ci zaszaleć z kolorami i fakturami mebli oraz dodatków.

Tubądzin, kolekcja Integrally:

Klasyczną wersję białych płytek do salonu znajdziesz np. w kolekcji Integrally. Matowe wykończenie i niejednolita struktura inspirowana cementem sprawiają, że przestają one być tylko nic niewnoszącym do aranżacji tłem. Dlatego jeśli masz salon połączony z kuchnią, możesz śmiało wykorzystać ceramikę z kolekcji Integrally, na przykład płytki na ścianę do salonu o gładkiej fakturze i płytki strukturalne jako dekory ścienne do kuchni. Takie połączenie nada aranżacji spójności.

Płytki do salonu to nowoczesne i bardzo modne rozwiązanie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Jeśli planujesz remont lub urządzanie nowego domu, sprawdź naszą ofertę!