Płytki gresowe na taras i balkon – stwórz swój domowy miniazyl

Balkon lub taras to zwykle przestrzeń, w której chętnie spędzasz swój wolny czas. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą letnich imprez na świeżym powietrzu, czy raczej wolisz samotnie zaszyć się tam z książką, zadbaj o wybór odpowiedniej podłogi. Dobrze dobrane płytki gresowe tarasowe będą nie tylko cieszyć oczy efektownym designem, ale też przetrwają w dobrej kondycji przez długie lata.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się płytki gresowe na taras,
  • dlaczego warto rozważyć wybór płytek imitujących drewno,
  • czy szare płytki na balkonie wyszły już z mody.

Taras lub balkon może być prawdziwym domowym miniazylem: to tu spędzasz leniwe popołudnia z książką, uciekając przed miejskim zgiełkiem. Taka przestrzeń powinna przede wszystkim sprzyjać relaksowi, jednak nie warto zapominać o jej funkcjonalności. Dowiedz się, jak pogodzić estetykę z trwałością i wybierz płytki, które będą nie tylko piękne, ale też wytrzymałe.

Czy płytki gresowe na taras są trwałe?

Płytki na balkon lub taras, oprócz Twoich oczekiwań estetycznych, powinny spełniać również pewne wymagania techniczne. Jeśli wybierasz płytki na zewnątrz, warto więc wziąć pod uwagę panujące tam warunki. Podłoga na balkonie czy na tarasie będzie przecież narażona nie tylko na słońce i deszcz, ale też mrozy i zalegający śnieg. Warto więc się zdecydować na płytki gresowe na balkon lub taras.

Gres to materiał trwały, mrozoodporny i mało nasiąkliwy, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Jego odporność na ścieranie i zarysowania sprawi natomiast, że podłoga pozostanie w nienagannym stanie przez wiele lat.

Tubądzin, kolekcja Tartany:

Drewnopodobne płyty gresowe na taras – czy warto?

Jeśli marzysz o tym, żeby na swoim balkonie lub tarasie stworzyć przytulną przestrzeń, zdecyduj się na drewnopodobne płytki tarasowe gresowe. Imitujące drewno płytki na tarasie nie tylko stworzą ciepłą atmosferę, ale też pozwolą mu się lepiej wpasować w naturalne otoczenie. Będą się także doskonale prezentować w aranżacjach balkonowych w stylach nawiązujących do natury, np. w stylu skandynawskim. Wybierając płytki drewnopodobne na taras, warto zwrócić uwagę na kolekcję Wood Work marki Korzilius. Mimo że ta kolekcja została stworzona z myślą o wnętrzu, doskonale sprawdzi się także w warunkach polowych. Taka podłoga posłuży Ci jeszcze przez wiele sezonów.

Korzilius, kolekcja Wood:

Płytki tarasowe gresowe – szarość ciągle w cenie

Mimo że szarość na pierwszy rzut oka być może nie kojarzy Ci się z przytulnością, to warto pamiętać, że szary kolor sprzyja relaksowi. A czy to właśnie nie ukojenia szukamy, gdy spędzamy czas na tarasie lub balkonie? Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie: co na balkon, rozważ ciemnoszare, przeplatane białymi żyłkami płytki z kolekcji Grand Cave marki Monolith. Wprowadzą one do Twojej przestrzeni atmosferę wyciszenia, dodając jej zarazem nieco nowoczesności. Dzięki płytkom z kolekcji Grand Cave stworzysz wyjątkowe miejsce, którego z pewnością pozazdroszczą Ci bliżsi i dalsi znajomi.

Monolith, kolekcjaGrand Cave:

Zainspiruj się naszymi pomysłami i stwórz balkonowy azyl swoich marzeń. Pamiętaj, że płytki gresowe tarasowe są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, co pozwoli Ci zaaranżować wymarzoną przestrzeń!