Gres na elewacji – poznaj możliwości zastosowania okładziny gresowej na zewnętrznych elementach domu

Dopracowane detale, pełna kompatybilność z oknami i ponadprzeciętna wytrzymałość – to główne wyróżniki płytek gresowych zewnętrznych wykorzystanych do wykończenia elewacji w systemie TAS. Dowiedz się, dlaczego stanowi on nowy wymiar rozwiązań stworzonych głównie z myślą o elewacjach wentylowanych. Sprawdź, które płytki Tubądzin nadają się do wykorzystania jako gres na zewnątrz.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie zalety ma system elewacji wentylowanych TAS,
 • gdzie można stosować płytki gresowe zewnętrzne w systemie TAS,
 • jakie płytki sprawdzą się jako gres na zewnątrz.

Okładziny gresowe w systemie Tubądzin Airflow System, czyli TAS, są bardzo oryginalną i efektowną alternatywą dla tradycyjnych materiałów stosowanych do wykończenia zewnętrznych części budynku. Stworzysz dzięki nim przede wszystkim elewację – zarówno wentylowaną, jak i klejoną – ale także pokrycie dachu.

Płytki gresowe na elewację zewnętrzną w systemie TAS – właściwości

Gres na elewacji domu, zamontowany w systemie TAS, charakteryzuje bardzo dobra odporność na wiele czynników, takich jak:

 • działanie mrozu,
 • wysokie temperatury,
 • wodę,
 • promieniowanie UV,
 • ścieranie wgłębne,
 • plamy (łatwe czyszczenie).

Jeśli zdecydujesz się na system elewacji wentylowanej TAS wykończony wielkoformatowym gresem, możesz liczyć również na dobrą termoizolację budynku, wentylację murów oraz wysoką izolację akustyczną. Co ważne, nasze płytki zapewniają też oczywiście nietuzinkową estetykę domu czy innego obiektu!

Pamiętaj, że montaż elewacji wentylowanych z płytkami gresowymi nie powinien sprawić fachowcom żadnego problemu. Trzeba jednak zaplanować go już na etapie projektowania domu.

Płytka gresowa zewnętrzna – gdzie może być stosowana?

TAS, jako jeden z nowoczesnych systemów mocowania elewacji wentylowanych, może być stosowany w 4 wariantach instalacyjnych. W grę wchodzą: montaż mechaniczny z zewnętrznymi blaszkami, niewidoczny montaż mechaniczny, montaż do ramki lub klejenie do stelażu.

Dodatkowo płytki gresowe zewnętrzne w systemie TAS to dobry wybór:

 • na elewacji klejonej – przymocowane bezpośrednio do systemu ocieplenia budynku,
 • na dachach – z możliwością stworzenia ciekawego efektu z tego samego rodzaju okładziną na elewacji i na dachu,
 • w połączeniu z fotowoltaiką – w jednej płaszczyźnie, dzięki praktycznemu systemowi podkonstrukcji.

Gres na elewacje domu – jakie płytki wybrać?

Zastanawiasz się, które płytki gresowe zewnętrzne z naszej oferty mogą być zastosowane jako elewacja w systemie TAS? Poniżej znajdziesz kolekcje, które sprawdzą się dobrze w tej roli, wraz z przykładowymi wzorami ceramiki.

Monolith – marka wielu kolekcji płyt wielkoformatowych, które łączą w sobie najnowsze trendy i ponadczasową klasykę. Inspiracją do ich stworzenia była potęga kamienia i surowość betonu.

Industrio – kolekcja płytek, które urzekają prostotą, intrygują kolorem i świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie masz ochotę na designerski eksperyment.

Korzilius – wspólna nazwa dwóch kolekcji płytek inspirowanych naturalnym drewnem, które pasują do wielu innych materiałów i faktur.

Wiesz już, że gres na elewacje domu, a nawet na dach, to bardzo dobry pomysł. Pamiętaj, że zaprezentowane płytki to tylko część naszej oferty z zakresie systemu TAS, która jest stale wzbogacana o kolejne produkty.