Płytki na ogrzewanie podłogowe - dlaczego to dobre rozwiązanie?

Podgrzewana podłoga jest coraz chętniej wybieranym sposobem na podniesienie komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu. Wybór ogrzewania podłogowego wpływa pozytywnie na walory estetyczne wnętrza – pozwala na uniknięcie montażu grzejników, a także ogranicza ilość unoszącego się kurzu. Przy wyborze tego sposobu ogrzewania, bardzo często pojawia się pytanie – czym wyłożyć podłogę, aby jak najlepiej przewodziła ciepło? Jaki materiał wybrać? Najlepszym rozwiązaniem są płytki gresowe. Dlaczego? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj ich zalety w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety mają płytki gresowe,
  • dlaczego ogrzewanie podłogowe i gres to doskonały wybór do łazienki,
  • czy warto zastosować płytki i podłogówkę w salonie.

Ogrzewanie podłogowe w całym domu jest ciekawą alternatywą dla klasycznych grzejników. Jak jednak zaplanować prace wykończeniowe i aranżacyjne, a przede wszystkim jaki materiał na podłogę wybrać, aby nie obniżyć wydajności ogrzewania podłogowego? Wystarczy zdecydować się na płytki. Ogrzewanie podłogowe współpracuje z nimi doskonale! Oprócz tego pozwolą Ci także na aranżację mieszkania lub domu w dowolnym stylu oraz w elegancki sposób. Poznaj nasze pomysły na wystrój wnętrz, w których podgrzewana podłoga sprawdzi się świetnie.

Płytki a ogrzewanie podłogowe – poznaj zalety gresu

Wygląd nowoczesnych płytek gresowych z powodzeniem może konkurować z drewnianą podłogą. W kolekcji Wood znajdziesz wiele naturalnych odcieni. To jednak nie koniec zalet gresu. Dowiedz się, dlaczego układanie płytek na ogrzewaniu podłogowym to dobre rozwiązanie.

Przede wszystkim płytki gresowe doskonale przewodzą ciepło. Dzięki temu nie ma mowy o stratach cieplnych, które mogłyby wystąpić przy użyciu innego materiału. Równie istotny jest także fakt, że płytki nie odkształcają się pod wpływem wysokiej temperatury ogrzewania podłogowego, co sprawia, że podłoga zawsze będzie idealnie równa. Podłoga ceramiczna także nie chłonie wilgoci oraz jest odporna na działanie detergentów – to gwarantuje możliwość zachowania jej w idealnej czystości.

Ogrzewanie podłogowe łazienki – dlaczego warto?

W nowoczesnym budownictwie ogrzewanie podłogowe staje się standardem w łazienkach. Przede wszystkim dlatego, że jest to najprostszy sposób na zachowanie zdrowego mikroklimatu w tym wilgotnym wnętrzu. Dzięki temu, że podłoga jest stale ciepła, woda znacznie szybciej odparowuje, co sprawia, że pleśnie i grzyby nie mają szans zadomowić się w Twojej łazience.

Warto wziąć pod uwagę także walory estetyczne połączenia podłogi ogrzewanej i płytek. Dzięki temu, że w łazience szybko jest względnie sucho, możesz układać na płytkach pasujące do wystroju dywaniki bez obaw, że będą wilgotne. Wybierz płytki z kolekcji Boho, które są inspirowane naturalnym drewnem, i dobierz do nich dodatki w tym stylu. Dzięki temu Twoja łazienka będzie doskonale zaaranżowana.

Płytki na ogrzewanie podłogowe do salonu – wybieramy najlepsze

W salonie spotykają się nie tylko domownicy, ale też goście. Należy pamiętać, że zdarza się, iż wszyscy chodzą w tej przestrzeni boso. Warto więc postarać się o zwiększenie komfortu – podłogówka w całym domu, także w salonie, jest więc doskonałym rozwiązaniem. Chodzenie po zimnych płytkach nie należy do najmilszych, jeśli jednak są ciepłe, to taki spacer będzie przyjemny.

Niezależnie od tego, czy chcesz użyć dużych płytek na ogrzewanie podłogowe w salonie, czy jednak wolisz te nieco mniejsze, zastanów się nad wzorem i kolorem kafli. Powinien być on dopasowany do stylu aranżacji Twojego domu. Doskonałym rozwiązaniem jest ponadczasowa krata oraz inspiracja marmurowymi wzorami w kolorze herbaty z mlekiem. Takie jasne, wyjątkowo eleganckie płytki odpowiednie do podgrzewanej podłogi znajdziesz w kolekcji Timeless. Sprawią, że wnętrze pokoju dziennego będzie jasne i stylowe.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować płytki i ogrzewanie podłogowe w kuchni czy też w gabinecie. Jest to rozwiązanie praktyczne i pasujące do każdego wnętrza. Możesz bowiem wybierać z całej palety wzorów i kolorów!