Płytki ozdobne na ścianę niczym tapeta. Zachwyć się wyjątkowymi wzorami

Jesteś fanką wzorzystych tapet, które ożywiają każde wnętrze i nadają mu indywidualny charakter? Jeśli tak, z pewnością spodobają Ci się nasze inspiracje, dzięki którym podobny efekt osiągniesz w łazience. To możliwe dzięki ozdobnym płytkom na ścianę, które przypominają imponującą tapetę!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak stworzyć geometryczne wzory na ścianach pokoju kąpielowego,
  • jak za pomocą płytek ozdobnych na ścianę zaaranżować łazienkę z motywem kwiatowym,
  • jak stworzyć w łazience efekt fototapety na ścianie.

Różnorodne faktury, kolory, kształty i wielkości – dekory na ścianach dają bardzo wiele możliwości w łazience. Odpowiednio dobrane płytki podkreślą, urozmaicą i wzbogacą aranżację, niezależnie od wybranego stylu wnętrza. Nie bój się odważnych połączeń kolorów, faktur czy wielkości płytek bazowych oraz dekoru do płytek. Kreatywne podejście do wykończenia ścian z pewnością da efekt w postaci oryginalnego, pełnego dynamizmu wnętrza.

Płytki ozdobne na ścianę – postaw na geometryczne wzory

Jak wygląda Twoja ulubiona tapeta, którą masz na ścianie w salonie czy sypialni? Jeśli jesteś miłośnikiem aranżacji wnętrz i podążasz za najnowszymi trendami, z dużym prawdopodobieństwem są to geometryczne wzory – kwintesencja nowoczesnego podejścia do motywów dekoracyjnych na ścianach.

Takie same trendy panują w łazience. Geometryczne płytki to wspaniała dekoracja aranżacji, w których na pierwsze miejsce wysuwają się nowoczesna estetyka i harmonia. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, połącz ze sobą stonowaną kolorystycznie bazę aranżacji oraz kontrastowe płytki dekoracyjne. Taki rezultat osiągniesz na przykład za pomocą ceramiki z kolekcji Paris Saint Germain. To jedna z najciekawszych kolekcji inspirowanych modowymi stolicami świata, którą zaprojektował Maciej Zień. Stolica Francji, pełna romantycznych zakątków i wyrafinowanego smaku, stała się źródłem inspiracji dla słynnego projektanta mody. Dekor do płytek z tej kolekcji to jej najbardziej wyrazisty punkt. Tylko spójrz na zdjęcie!

Jeśli jesteś wielbicielem geometrycznych wzorów, ale do łazienki poszukujesz czegoś w jednolitej kolorystyce, zwróć uwagę na mozaikę Lucid Black. To charakterystyczne elementy w kształcie kwadratów. Na ścianie tworzą one efekt trójwymiarowej tapety, która będzie efektownie odbijać światło.

Płytki łazienkowe – dekor w kwiaty

Jeśli nowoczesna geometria to nie do końca Twoja bajka, za to szczególne miejsce zajmuje w Twoim sercu natura, mamy idealną propozycję ozdobnych płytek na ścianę. Ceramika z kolekcji Modern Pearl to aranżacyjny zwrot ku dzikiej przyrodzie. Kolorowe ptaki, kwiaty i naturalne światło połyskujące w płytkach gwarantują idealne tło do wypoczynku po ciężkim dniu. Twoja łazienka stanie się miejscem, w którym każdego dnia będziesz wypoczywać i cieszyć oczy wyjątkowym motywem.

Sama zdecyduj, jaką część ściany zajmie płytka ozdobna, a jaką klasyczna. Pamiętaj jednak, że dekorację najlepiej umieścić tam, gdzie najbardziej rzuca się w oczy – na przykład na ścianie równoległej do drzwi wejściowych.

Płytki ozdobne niczym fototapeta

Wiesz już, że za pomocą płytek ozdobnych na ścianę z łatwością przeniesiesz do łazienki wiele motywów kojarzących się z tapetami pokojowymi. A gdyby tak pokusić się o dekor na wzór modnej fototapety? To świetne rozwiązanie dla miłośników sztuki i architektury. Ogromnymi zaletami obrazów na płytkach jest to, że stwarzają wrażenie głębi we wnętrzu i przyciągają wzrok.

Efekt fototapety czy obrazu osiągniesz za pomocą płytek ozdobnych z rysunkiem, np.:

  • Big Ben z kolekcji London Piccadilly, czyli wyjątkowy, 6-elementowy dekor ścienny z nadrukiem najsłynniejszej londyńskiej budowli,
  • Marylin, czyli obraz przedstawiający kobietę, wykonany na 4 osobnych płytkach z kolekcji Berlin Tempelhof.

Poszukujesz więcej inspiracji na niecodzienne wykończenia ścian? Sprawdź także nasze propozycje wykorzystania dekorów do kuchni.