Pokaz Macieja Zienia Bloom 2023

Karnawał kolorów, faktur i deseni – pokaz Macieja Zienia był pełen emocji i łamania utartych konwencji. Projektant zachwycił zupełnie nowym podejściem do mody i designu. A to wszystko w oprawie wyjątkowej scenografii, która powstała z kolekcji Balance Stone.

Rozkwit. Wolność. Życie

Karnawał kolorów, faktur i deseni – pokaz Macieja Zienia był pełen emocji i łamania utartych konwencji. Projektant zachwycił zupełnie nowym podejściem do mody i designu. A to wszystko w oprawie wyjątkowej scenografii, która powstała z kolekcji Balance Stone.

Podczas swojej ostatniej podróży do Paryża Maciej Zień zachwycił się zjawiskowym bukietem róż. Ta lekkość płatków kwiatu...

połączona z ze zwiewnym urokiem kompozycji bukietu stała się dla niego inspiracją do powstania kolekcji Bloom. Róż nie mogło więc też zabraknąć we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w których odbył się pokaz. Scenografię zbudowano z 3 tysięcy róż pomarosa. Subtelne kwiaty podkreśliły monumentalność marmuru Balance Stone.

- Projektowanie to zadanie bardzo złożone. Najpierw pojawia się inspiracja, na podstawie której...

tworzę szkice. Następnie szyjemy kreacje, dobieramy modelki, makijaż i fryzurę do każdej z nich. Jednak równie istotnym elementem pracy nad nową linią jest miejsce, w którym zostaje ona pokazana. Tym razem scenografią są moje płytki Balance Stone, zaprojektowane dla Grupy Tubądzin.

Pokaz Bloom zachwycił maestrią i kunsztem. Każdy element wydarzenia został dopracowany do perfekcji, a inspiracja artyzmem natury wybrzmiewała nie tylko w zjawiskowych kreacjach.

- Kolekcja Bloom jest przepełniona radością życia i wolnością, które płyną wprost z natury – podobnie jak płyty ceramiczne Balance Stone. Chciałbym, żeby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Dlatego też jest ona tak różnorodna i wielowymiarowa. Często wykorzystywałem naturalne, szlachetne materiały, które –tak jak ceramika – są niezwykle wdzięcznym polem do działania.

Bloom to ukoronowanie rozkwitu życiowej energii ujęte w bogactwie barw i odcieni. Równocześnie podkreśla rolę...

harmonii i łagodności, które zapewniają równowagę każdemu z nas. Płyty Balance Stone inspirowane portugalską odmianą marmuru Alpine o wspaniałej, kremowej kolorystyce, wyraziście uwydatniły integralność człowieka i natury, tworząc niezwykle wyważoną i pełną blasku scenografię pokazu.

- Zależało mi na tym, aby po długiej przerwie spowodowanej pandemią, powrócić z projektami, które przełamią...

stagnację i wprowadzą radość oraz swobodę. – mówi Maciej Zień. – Dlatego w kolekcji Bloom postawiłem na kwieciste wzory i nasycone barwy. Bloom to dla mnie szereg nowości, wyrazista paleta kolorów i fantazyjne desenie, które najlepiej oddają rozkwit. – dodaje.