Przytulna łazienka w kolorach natury – jak urządzić łazienkę w barwach ziemi?

Jeśli chcesz zaaranżować przytulną łazienkę, zdecyduj się na kolory ziemi oraz barwy natury. Paleta, która je reprezentuje, jest niemal nieograniczona – wszelkie odcienie beżów, brązów, zieleni, niebieskiego oraz szarości sprawią, że Twoje wnętrze będzie wyjątkowo ciepłe i przyjemne. Jak łączyć ze sobą kolory ziemi i natury? Jak je urozmaicić? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak zaprojektować jasną, przytulną łazienkę w kolorach natury,
  • z czym łączyć kolory ziemi w łazience.

Kolory ziemi w domu potrafią sprawić, że wnętrze będzie zachwycać swoją ciepłą i przyjemną atmosferą. Przebywanie w pomieszczeniach, które są urządzone w zgodzie z naturą działa wyjątkowo kojąco na nasze zmysły. Jak zaaranżować łazienkę w naturalnych kolorach? Sprawdź!

Wzory i kolory ziemi – jakie sprawdzą się w jasnej łazience?

Jakie kolory warto wykorzystać we wnętrzach w kolorach ziemi? To z jednej strony ciemne barwy – brązy, zieleń i grafit, z drugiej – jasne szarości i beże, które sprawdzą się zarówno w większej, jak i mniejszej łazience. Kolekcja Tori Take powstała z myślą o wnętrzu urządzonym w stylu inspirowanym jasną wersją barw ziemi.

Wykorzystanie cienistych wzorów o kształcie liści bambusa na powierzchni płytek w kolorze pergaminu to bezpośrednie nawiązanie do tego, co oferuje natura. W połączeniu z brązowymi płytkami na podłodze oraz wąskimi i długimi kaflami o wzorze bezpośrednio inspirowanym drewnem pozwolą stworzyć wnętrze pełne harmonii. Przytulna łazienka w kolorach ziemi może być pełna różnych odcieni brązu – na płytkach, a także meblach i tekstyliach, takich jak puchate dywaniki czy ręczniki.

Barwy natury – inspiracje i połączenia kolorów

Jeśli decydujesz się w łazience na barwy natury, paleta kolorów, z której możesz korzystać, znacznie się zwiększy. To już bowiem nie tylko kolory ziemi, ale też nieba, słońca i żywej przyrody. W ten sposób urozmaicisz wnętrze swojej łazienki, a dodatkowo utrzymasz ją w naturalnym, przyjemnym, ciepłym i harmonijnym stylu. Pomoże Ci w tym połączenie innych płytek np. Tori Take z kolekcją Heron, która pozwala na stworzenie wyjątkowej aranżacji w duchu natury.

Kolekcja inspirowana podrywającymi się do lotu czaplami nad mazurskim jeziorem stworzona przez Małgorzatę Dudzińską to wyjątkowy hołd dla przyrody w jej najpiękniejszej postaci. Obraz ułożony z jasnoniebieskich płytek może urozmaicić wnętrze w kolorach ziemi, jakich zdecydujesz się użyć w swojej aranżacji. Połączenie niebieskiego, brązu i beżu to klasyczna propozycja, którą możesz uzupełnić zarówno jasną, jak i ciemnogranatową armaturą, a także drewnianym wyposażeniem.

Łazienka w naturalnych kolorach...

to propozycja nie tylko dla miłośników samej przyrody, ale też dla każdego, kto lubi spokojne barwy i kojące wnętrza. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dominację kolorów ziemi, czy może wybierzesz niebieskie kolory natury, będzie wyglądać zjawiskowo i zapraszać do długiej kąpieli.