Stół z płytek ceramicznych

W Tubądzinie kochamy nietypowe rozwiązania! Dlatego zachwycił nas pomysł Katarzyny Szostakowskiej, założycielki studia projektowego Kate&Co, która wykorzystała nasze wielkoformatowe płyty Monolith do stworzenia blatów stołów. Sprawdź, jakie płytki wybrała projektantka i przede wszystkim zobacz, jak te niezwykłe stoły – teraz w świątecznej oprawie!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny stolik z płytkami ceramicznymi,
  • jakie kolekcje Tubądzin Katarzyna Szostakowska wykorzystała do stworzenia stołów z płytek ceramicznych.

Marzy Ci się stół ogrodowy z płytek albo wyjątkowy stolik kawowy wykończony ceramiką? Odkryj stoły Katarzyny Szostakowskiej i zainspiruj się.

Stolik z płytkami ceramicznymi – dlaczego warto?

Gresy wielkoformatowe znajdują obecnie nowe zastosowania – wykorzystuje się je już nie tylko na podłogach czy ścianach, ale także np. na blatach mebli, elewacjach budynków a nawet na dachach. Nadają aranżacją nowoczesny i stylowy charakter. Stolik z płytkami ceramicznymi jest doskonałym wyborem z kilku powodów:

  • estetyka i wytrzymałość – płytki ceramiczne są trwałe, co sprawia, że stolik będzie prezentował się elegancko przez długi czas,
  • łatwość utrzymania czystości ceramika ułatwia zachowanie stolika w idealnym stanie; wystarczy użyć mokrej ściereczki i łagodnego środka czyszczącego.

Płytki ceramiczne dają możliwość kreatywnego projektowania mebli. Dzięki nim można tworzyć unikalne wzory, co pozwala na realizację oryginalnych projektów stolików, które prezentują się wyjątkowo zarówno na co dzień, jak i np. w specjalnie przygotowanej, sezonowej aranżacji.

Świąteczne dekoracje stołów, które zobaczysz poniżej, nabierają nowego wymiaru dzięki kreatywności projektantki Katarzyny Szostakowskiej z Polisz Design. zastosowała nasze płytki ceramiczne w nieszablonowy sposób.

Blat stołu z płytek – postaw na jakość

Oto kilka zjawiskowych pomysłów na stoły i stoliki, które projektantka stworzyła z wykorzystaniem płyt od Grupy Tubądzin.

  • Stół z blatem z płytek z kolekcji Impress

Największy stolik kawowy, który stworzyła Katarzyna Szostakowska, powstał przy użyciu płyt z kolekcji Impress MAT. Mebel emanuje elegancją, dzięki zielonej ceramice z efektownym motywem kwarcytu patagońskiego, który nadaje mu unikalny charakter. Inspirujący design sprawia, że stolik staje się centralnym punktem salonu, tworząc harmonijną przestrzeń do spotkań przy kawie – świątecznej i nie tylko.

Stolik z płytkami ceramicznymi Onice Bianco MAT

Okrągły stolik powstał przy użyciu kolekcji Onice Bianco MAT. Stanowi on unikalne połączenie funkcjonalności i designu. Jasne płytki z eleganckim wykończeniem są idealnym uzupełnieniem nowoczesnego mebla, który może pełnić funkcję małego stolika kawowego albo stolika pomocniczego.

Konsola z płytek z kolekcji Travertino MAT

Konsola, czyli boczny stolik dekoracyjny, to kolejna propozycja Katarzyny Szostakowskiej. Do jej stworzenia wykorzystała kolekcję płytek Travertino w matowym wydaniu. To subtelny i praktyczny element wystroju, wprowadzający do pomieszczenia naturalny klimat i podkreślający harmonię wnętrza z naturą.

Wysoki stolik boczny z płytkami z kolekcji Grand Cave Ivory Lapatto

Ten niepozorny mebel to subtelny dodatek do nowoczesnego pomieszczenia, który pozwala szczególnie pięknie wyeksponować eleganckie ozdoby bożonarodzeniowe. Wzór płytek, który przypomina skałę łupkową, jest idealną propozycją dla miłośników industrialnych motywów – ale drewno pozostałej części stolika sprawia, że całość nie wygląda surowo.

Stoły z płytek ceramicznych przedstawione w tym artykule to jedynie wstęp do świata inspiracji Katarzyny Szostakowskiej z Polisz Design, która udowadnia, że płytki ceramiczne Tubądzin to nie tylko praktyczny materiał, ale także źródło niekończących się możliwości artystycznego wyrażenia samego siebie. Zajrzyj na Instagram @living_by_kate_co, aby zobaczyć inne prace projektantki!