Taras dwupoziomowy – wady i zalety

Taras dwupoziomowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną stworzyć przestrzeń o wyjątkowym charakterze w swoim ogrodzie. Dwa poziomy tarasu umieszczone na różnych wysokościach, zazwyczaj połączone schodami sprawią, że zyskasz wiele możliwości aranżacyjnych. To niezwykle estetyczne, ale również funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi spędzanie czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Zanim jednak zdecydujesz się na taras dwupoziomowy, poznaj wady i zalety takiego rozwiązania.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są zalety tarasu dwupoziomowego,
  • jakie wady ma taras dwupoziomowy,
  • jakie płytki na taras wybrać.

Taras dwupoziomowy to konstrukcja składająca się z dwóch części znajdujących się na różnych poziomach. Zazwyczaj, jeden fragment tarasu jest wyżej umiejscowiony od drugiego, tworząc w ten sposób wyjątkowy efekt wizualny. Schody łączą obie części, zapewniając łatwy dostęp pomiędzy nimi. Zobacz, jakie zalety i wady ma taras dwupoziomowy.

Taras dwupoziomowy – poznaj zalety rozwiązania

Taras dwupoziomowy pozwala przede wszystkim na podział przestrzeni na różne strefy, co umożliwia lepsze wykorzystanie dostępnego miejsca. Na tarasie możesz umieścić strefę wypoczynkową, miejsce do spożywania posiłków lub wspólnego grillowania czy nawet niewielki ogródek. Dodatkowo taka konstrukcja nada przestrzeni nowoczesnego i zarazem eleganckiego wyglądu.

Dzięki dwupoziomowej konstrukcji tarasu istnieje również większa swoboda w aranżacji przestrzeni. Możesz zastosować płytki na taras z kolekcji Escala koraTER®, dodać roślinność, oświetlenie czy meble ogrodowe, co pozwoli Ci na personalizację i dostosowanie tarasu do Twoich indywidualnych potrzeb.

Wykorzystaj potencjał nierównego terenu

Taras dwupoziomowy może być również świetnym rozwiązaniem w przypadku nierównego terenu, umożliwiając stworzenie płaskiej powierzchni przeznaczonej do użytkowania. Wykorzystując płytki na taras z kolekcji Massa koraTER®, możesz efektywnie zagospodarować dostępne miejsce.

Kolejną zaletą płytek na taras jest dowolność wyboru sposobu ich montażu między innymi na trawie, piasku, wspornikach tarasowych czy zaprawie drenażowej.

Taras dwupoziomowy – czy ma jakieś wady?

Musisz mieć świadomość, że zarówno projekt, jak i budowa tarasu dwupoziomowego mogą być kosztowne, szczególnie jeśli teren wymaga znacznych prac ziemnych i konstrukcyjnych. Dodatkowo złożoność projektu może być związana ze wsparciem ze strony profesjonalnego architekta lub projektanta.

Płytki na taras – które z nich wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się na taras dwupoziomowy, powinieneś wiedzieć, że wybór odpowiednich płytek odgrywa kluczową rolę zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Płytki gres na taras powinny być przede wszystkim odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ścieranie oraz zmienne temperatury.

Płytki zewnętrzne na taras z kolekcji Patio Wood koraTER® inspirowane drewnem to doskonały wybór, dla wszystkich, którzy pragną zaaranżować przestrzeń w stylu naturalnym. Kolekcja Wood Deck koraTER® to również ukłon w stronę przyrody. Płytki o wzorze drewna zachowane w ciepłej kolorystyce wprowadzą łagodny klimat, który będzie sprzyjał relaksowi na świeżym powietrzu.

KoraTER® - nowoczesność w tradycyjnym stylu

W kolekcjach koraTER® znajdziesz również płytki na taras inspirowane surową strukturą betonu oraz płytki z kamiennym wzorem, które będą idealnym kompromisem pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Nie da się ukryć, że taras dwupoziomowy to atrakcyjne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego i estetycznego miejsca do wypoczynku na zewnątrz domu. Postaw na wyjątkowe kolekcje koraTER® i stwórz wymarzone miejsce do relaksu na świeżym powietrzu.