Wyrafinowane Sophisticated czy szalone Boho? Wyraź siebie z nowymi kolekcjami autorstwa Macieja Zienia

Wytworna moda i wolność – te dwie rzeczy zainspirowały Macieja Zienia do stworzenia dwóch wyjątkowych kolekcji płytek. Kreator mody i projektant wnętrz powrócił wspomnieniami do swoich podróży w dwa różne zakątki świata – do Paryża i Tulum. Zachwycony otaczającą go rzeczywistością, pełną piękna i niepowtarzalnych elementów, wykreował dwie całkowicie odmienne kolekcje płytek – wysmakowaną i elegancką Sophisticated oraz pełną swobodnego wyrazu kolekcję Boho. Co sprawiło, że są tak różne, a jednocześnie pełne stylu i uroku? Przeczytaj!

Z tekstu dowiesz się:

  • co kryje się w elegancji Sophisticated,
  • dlaczego Boho kojarzy się z wolnością.

Dzięki różnorodności, która objawia się w dwóch projektach Macieja Zienia, możliwe staje się zaaranżowanie idealnie pasującego do Ciebie wnętrza. Wybór między kolekcją Sophisticated a kolekcją Boho sprawi, że na pewno znajdziesz swój własny sposób aranżacji, która idealnie oddaje Twój charakter.

Sophisticated style – wysmakowana elegancja na każdym kroku

Sophisticated – oznacza wyrafinowanie. Inspirowana modą i ulicami Paryża kolekcja Sophisticated jest kwintesencją nieostentacyjnego, dobrego stylu i smaku. Teraz także Ty możesz poczuć klimat rodem z eleganckiego hotelu Costes czy Café de Flore. Urządź swój dom pełen niewymuszonego luksusu za pomocą gustownych, zachwycających płytek ceramicznych.

Elegancja ukryta w marmurze

Podstawą do stworzenia kolekcji Sophisticated był marmur. Wśród płytek znajdziesz jego dwa kontrastowe oblicza – szarobeżowe, eleganckie lico oraz negatyw – szalenie elegancką, połyskliwą czerń. Dzięki wykorzystaniu tego szlachetnego kamienia możesz zaprojektować wyjątkowo eleganckie wnętrze, które jednocześnie nie jest przytłaczające.

Połączenie zieleni i złota w dekorach

Uzupełnieniem dla marmurowej czerni i bieli jest modne połączenie złota i zieleni, które znajdziesz w dekorach dostępnych w kolekcji. Złote wzory w kształcie palmety będą wspaniale odbijać nawet subtelne światło i przyciągać wzrok. Podobne wrażenie robią złote mozaiki w kształcie sześcianów.

Swoboda i wolność tworzenia – styl Boho w domu

Jeśli elegancja i wyszukane złoto to nie jest styl, który najbardziej do Ciebie przemawia, rozważ urządzenie mieszkania w stylu boho. Swobodnie piękne wnętrze, które możesz zaaranżować dzięki kolekcji Boho, nie musi ograniczać się jedynie do łazienki. Płytki te pozwalają na aranżację także salonu, jadalni czy kuchni.

Nieskrępowana wolność nieoczywistego Boho

W kolekcji Zienia nie mogło zabraknąć wzorów występujących w naturze – głównie drewna. Jednak boho Zienia to nie tylko natura! Kreator mody wprowadził kolorystykę bieli i czerni, która stanowi nieoczywiste, ale też neutralne tło kolekcji. Takie rozwiązanie, choć tak mało kojarzone z boho, sprawia, że w Twoim wnętrzu może zapanować prawdziwa, nieskrępowana wolność. Neutralne tło daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Duch orientu oraz inspiracja naturą

W kolekcji znajdziesz także nawiązania do techniki azulejo, która polega na odciskaniu wzorów i kształtów bezpośrednio na płytce. Maciej Zień zaprojektował dekory, które przypominają meksykańskie cenotes, naturalne studnie krasowe ukryte w skałach półwyspu Jukatan. Ich kolorystyka kojarzy się z turkusową wodą, która w blasku słońca mieni się wieloma odcieniami błękitu. Warto także zwrócić uwagę na wyraziste jasnoniebieskie dekory, które przypominają fakturę spłowiałego dżinsu i przywodzą na myśl skojarzenie z orientalnym wzornictwem.

Artystyczna wolność kolorów w nowoczesnym boho

Dominujące w tej kolekcji czerń i biel wydają się nie współgrać z klasycznym stylem boho. Nic bardziej mylnego – boho to wolność! A wolność można odbierać na mnóstwo sposobów. Wzory i mozaiki, które zostały zaprojektowane przez Macieja Zienia, doskonale oddają jego wizję boho – mającą swoje korzenie w artystycznej bohemie są pełne nieskrępowanej wolności.

Dzięki swojej różnorodności kolekcje Sophisticated oraz Boho otwierają drogę do wielu oryginalnych aranżacji wnętrz. Inspiracje do stworzenia tych płytek pochodzą z otaczającego świata, dzięki czemu tak niezwykle oddają jego piękno i różnorodność. Te dwie zupełnie inne, wręcz kontrastujące ze sobą, kolekcje pozwalają na wykreowanie takich wnętrz, które pasują do Ciebie i są zgodne z Twoim pojęciem piękna.

Wraz z Maciejem Zieniem stworzyliśmy niepowtarzalne kolekcje płytek Sophisticated oraz Boho. Sprawdź, która z nich najbardziej do Ciebie pasuje.