City Break House – Mokaa Architekci

Nazwa obiektu

City Break House

Lokalizacja

Kraków

Styl


Naturalny

Autor projektu

Mokaa Architekci

System mocowania

Krakau

Nowoczesność scalająca się z naturą. Oto koncepcja, która przyświecała designerom z grupy Mokaa Architekci przy tworzeniu projektu _City break house w Krakowie. Jednorodzinny budynek zachwyca bogactwem form, struktur i barw pochodzących, między innymi. z bogatej gamy produktów Tubądzin.

Mokaa _City break house to dom jednorodzinny wybudowany na krakowskim Podgórzu na 18 arowej działce. Wokół posesji rozciąga się Park Rzeczny Drwinka, będący ostoją wielu gatunków dzikich zwierząt. Inwestorom zależało na bliskości natury. Obiekt znajduje się na terenie miejskim, ale jest otoczony zielonym, sielskim krajobrazem.

Projekt stworzony przez grupę Mokaa Architekci wpisuje się w trend luxury nature. Wiele z elementów _City break house wykonanych jest bowiem z naturalnych i łatwo recyklingowanych materiałów, takich jak drewno użyte na tarasie i jako element elewacyjny, oraz stal, która stanowi konstrukcję całego budynku.

Dom zbudowany w zgodzie z naturą rządzi się własnymi prawami. Inwestorzy zdecydowali się na ceramikę Grupy Tubądzin ze względu na jej jakość i wyjątkowe wzornictwo inspirowane tym, co w przyrodzie najpiękniejsze. W niemal całym obiekcie projektanci wykorzystali kolekcję Pietrasanta, która wspaniale wkomponowała się w przyjętą aranżację. Delikatny marmurowy wzór płytek wprowadza klimat ponadczasowej elegancji, która nigdy nie wychodzi z mody.

Szerokie możliwości aranżacyjne, pozwalające na niestandardowe rozwiązania sprawiły, że Pietrasanta stała się elementem wykończenia nie tylko podłóg i ścian budynku, ale również schodów oraz wyspy kuchennej. Subtelna biel, która rozpromienia wnętrza obiektu i optycznie powiększa przestrzeń kuchni, korytarzy oraz salonu, sprzyja wyciszeniu, koncentracji i zadumie nad artyzmem przyrody. Całość kompozycji kojarzy się z klimatem południa.

W łazience znalazły się płytki Scoglio Grigio z kolekcji zaprojektowanej także przez Macieja Zienia. Ich nierównomierny skalny wzór i neutralna kolorystyka w połączeniu z białymi, czarnymi i chromowanymi elementami wyposażenia tworzą nowoczesne, minimalistyczne wnętrze. W połączeniu z wpadającym przez drzwi tarasowe światłem słonecznym płytki Scoglio Grigio tworzą niezwykłą strukturę, niejako zapraszając przyrodę do środka Mokaa _City break house.