Mono Cafe & Bistro w Łodzi: urok industrialnego zacięciaPolecane

Mono Cafe & Bistro to wyjątkowe miejsce, które zaskakuje nie tylko smakowitym menu, ale także nieszablonowym designem. Mieszczący się w jednym z najważniejszych łódzkich zabytków lokal, swoim wystrojem wpisuje się w styl soft-loft, swobodnie łączący przeszłość ze współczesnością.

Użyte kolekcje

Torano

Lokalizacja

Łódź

Styl


Industrialny

Przestrzeń

Dawny Monopol Wódczany zachwyca tradycyjną czerwoną cegłą i...

charakterystyczną architekturą sięgającą początków XX wieku. Wnętrze budynku zachowało swój dawny fabryczny blask, nic więc dziwnego, że właściciele kawiarni i bistro Mono Cafe & Bistro mieszczącego się w zjawiskowej bryle, postawili na ostry industrialny sznyt ukojony ciepłymi dodatkami. W ten sposób uzyskali doskonałą synergię stylu, która udziela się gościom. Pomogły im w tym nasze produkty.

Mono Cafe & Bistro ma w sobie zarówno pierwiastek dawności, jak i współczesności, choć wystrój lokalu przywodzi na myśl również stylistykę charakterystyczną dla żywego dziś okresu PRL. Fotele muszelki czy geometryczne, kwadratowe stoliki, które stawały się małymi klubikami, pojawiają się tu nie bez kozery. To właśnie na lata 70. Przypadł rozkwit Monopolu Wódczanego, a jego sława rozprzestrzeniła się wówczas na całą Europę.

Uwagę przyciągają utrzymane w pastelowym turkusie...

krzesła barowe inspirowane kultową czternastką, minimalistyczne oświetlenie podsufitowe podkreślające fabryczną atmosferę miejsca, przede wszystkim jednak okazały bar. By odpowiednio podkreślić przywiązanie do historii Monopolis, sięgnięto po płytki z kolekcji Brave, które swoją ornamentyką wyraźnie nawiązujące do metalowych powierzchni masywnych fabrycznych maszyn. Zapewniły niezwykle interesujący efekt stylizacyjny. Ich industrialny design przełamano bowiem sposobem ułożenia. Klasyczna jodełka kojarzona z domowymi parkietami, wprowadza do wnętrza nutę rodzinnego ciepła.

Podłogę Mono Cafe & Bistro udekorowały...

płytki z kolekcji Torano White o przepięknej, kamiennej strukturze. Idealnie współgrają z oryginalnymi ceglanymi ścianami. Ponadto Torano White wykorzystano również jako blat głównego baru, dzięki czemu jest niezwykle praktyczny i trwały.