Dom wypoczynkowy poza miastem w stylu Joanny Banaszewskiej

Dom wypoczynkowy poza miastem w stylu Joanny Banaszewskiej

10 października 2023

Sielankowe wnętrza są przytulne, praktyczne i ciepłe. W wiejskich domach liczy się jakość wykończenia. Romantyczne, przyjazne i komfortowe przestrzenie są połączeniem wyjątkowych elementów, płytek od Grupy Tubądzin oraz tradycyjnego budulca - drewna.

W takim stylu swoją przestrzeń stworzyła Joanna Banaszewska. Szczególnie ważne są dla niej kwestie ciałopozytywności i akceptacji siebie, co łączy z pracą modelki
i właścicielki marki odzieżowej. Osobiste przeżycia Joanny są motorem marki - jak twierdzi, dokonała prawdziwej rewolucji w swoim umyśle, pokochała swoje ciało i pragnie dzielić się doświadczeniami z innymi. Zachęca kobiety do życia w zgodzie ze sobą, dążenia do celów i podchodzenia do marzeń z determinacją. Jedną z pasji Joanny jest urządzanie pomieszczeń, którymi zainteresowała się tworząc @Siedlisko.nad.stawem. Siedlisko jest domem na wsi w stylu łączącym naturę z trendami wnętrzarskimi. Podstawą wnętrz Joanny są materiały od Tubądzin, które podkreślają wyjątkowy charakter przestrzeni.

Moda i remont

Joanna interesuje się przede wszystkim modą, jest założycielką marki Bubabanana, która skupia się na akceptacji własnego ciała. Szczególnie ważne są dla niej materiały, z których szyją produkty. Dba o to, by były przede wszystkim jakościowe. Tym samym kierowała się wybierając artykuły wykończeniowe do swojej sielskiej przestrzeni na wsi. To właśnie miłość do mody zdecydowała, że twórczyni wybrała materiały od marki Tubądzin z kolekcji Macieja Zienia. Drewno obecne przy suficie każdego z pokojów stanowi element łączący całość. Każda przestrzeń ma oddzielny charakter, ale razem tworzą spójną całość, będącą idealną ostoją do odpoczynku.

Dom poza miastem Joanny stał się głównym bohaterem najnowszego odcinka serii "Open the door for Tubądzin". Cykl zabiera widzów do domów oraz pracowni polskich artystów
i miłośników unikalnych wnętrz. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe wnętrzarskie aranżacje stworzone przez i dla rodzimych twórców. Goście cyklu pokażą, jak żyją, pracują, a także opowiedzą, w jaki sposób poszukują inspiracji dla swoich przestrzeni.

Klasyka w otoczeniu natury

Mozaika gresowa Fashion to ponadczasowa klasyka. Złamana biel płytek i kontrastujące z nią ciemne kwadraty tworzą efekt przypominający podłogi z paryskich kamienic. Klasyczne kolory i kształty w tym wydaniu są niezwykle ciekawe i podbijają charakter wnętrza. Joanna do mozaiki gresowej Fashion dodała płytkę ścienną Timeless White, która idealnie harmonizuje to połączenie. Klasyczne, jasne płytki dodają elegancji i przełamują naturalne wnętrza. Połączenie mozaiki Fashion i płytki Timeless White świetnie współgrają z kolorem! Joanna w łazience połączyła je z morskim odcieniem, będącym fuzją niebieskiego i zielonego.

Jakościowe wykończenie łazienki z kolorem

Ciemna zieleń coraz częściej pojawia się we wnętrzach, świetnie komponując się z wieloma elementami przestrzeni. Wyraziste akcenty w pomieszczeniach wydobywają ich potencjał. Takie rozwiązanie zastosowała Joanna w swojej większej łazience, w której połączyła płytki ścienne Timeless Green z płytką gresową Mountain Ash Coral. Fuzja butelkowej zieleni z jasnym drewnem jest połączeniem zrównoważonym, ale również bardzo eleganckim. Kolory ziemi wprowadzają do przestrzeni harmonię i spokój. Do tego zestawu Joanna dodała również jasne płytki w kabinie prysznicowej z kolekcji Sophisticated Brick White, które rozjaśniają przestrzeń. Kabina w łazience twórczyni jest bardzo minimalistyczna. Zdecydowała się na prysznic bez brodzika typu walk-in, który jest delikatny i niemalże niezauważalnie komponuje się z płytkami od Tubądzina.

Nietypowa podłoga w garażu

Z czym kojarzy nam się garaż? W powszechnym mniemaniu nie jest to miejsce, które szykujemy dla gości, a raczej podchodzimy do niego użytkowo. Joanna na przekór tej opinii zdecydowała się na wykorzystanie garażu jako kolejnej strefy służącej do przyjemnego spędzania czasu. Przestrzeń została zaaranżowana pod organizację spotkań, dlatego płytki nie mogły być typowo garażowe. Joanna zdecydowała się na płytkę ścienną Macchia Grey, z wzorem lastryko które jest obecnie jednym z najmodniejszych materiałów wykończeniowych.

Zapraszamy do obejrzenia wizyty w wiejskim domu Joanny – twórczyni internetowa wystąpiła w najnowszym odcinku “Open the door for Tubądzin”.

Zobacz nowy odcinek Open the door for Tubądzin x Joanna Banaszewska