Grupa Tubądzin umacnia pozycję na rynkach zagranicznych

Grupa Tubądzin umacnia pozycję na rynkach zagranicznych

4 listopada 2021

Grupa Tubądzin podbija nowe rynki i dociera ze swoją ofertą do kolejnych krajów. W 2021 roku firma zainwestowała w budowę i modernizację stref firmowych na całym świecie, w tym w tak nieoczywistych lokalizacjach, jak Armenia czy Kirgistan.

Otwarcie salonu Cerama Casa – Erewań, Armenia

Płytki produkowane przez Grupę Tubądzin dostępne są w 70 krajach świata. Ich design oraz wysoka jakość są cenione nie tylko w Europie, ale również w Azji czy w Ameryce. Firma konsekwentnie wzmacnia swoją obecność na nowych rynkach, budując wraz partnerami biznesowymi nowocześnie zaprojektowane strefy firmowe. W ciągu ostatnich dwóch lat firma oddała do użytku kilkadziesiąt takich przestrzeni. Najnowsze strefy Grupy Tubądzin można znaleźć w tak odległych krajach jak Kirgistan, Kazachstan, Gruzja czy Armenia. Firma nie zapomina też o kluczowych rynkach europejskich, budując i modernizując swoje showroomy w Słowacji i na Ukrainie.

W 2022 roku, oprócz wzmacniania naszej pozycji na Dalekim Wschodzie, planujemy również otwarcie największej zagranicznej strefy firmowej w Chicago. Obecność Grupy Tubądzin na odległych rynkach pokazuje, jak szeroka jest oferta firmy. Nasze płytki wygrywają bardzo wysoką jakością i atrakcyjnym wzornictwem, które potrafimy dostosować do preferencji odbiorców w każdej części świata – mówi Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin

Dalekowschodnia ekspansja

W Biszkeku, stolicy Kirgistanu, Tubądzin wraz lokalnym dystrybutorem – firmą Art Ceramika, otworzył wyjątkowy, ponad 140-metrowy showroom, prezentujący topowe kolekcje marek MONOLITH, Tubądzin kreacja Maciej Zień oraz Tubądzin. To już drugi salon firmy w Kirgistanie, poprzedni o powierzchni 160 m2 działa od 2020 roku. Od czasu otwarcia stał się miejscem spotkań architektów szukających jakościowych produktów oraz designu na najwyższym europejskim poziomie. W 2021 roku firma wzmocniła swoją obecność również w Armenii, otwierając w stolicy kraju wielkopowierzchniowy showroom. Na 800 m2 powierzchni zaaranżowana została ekspozycja najnowszych kolekcji łazienkowych marki Tubądzin oraz wielkoformatowych gresów MONOLITH. Wśród aranżacji znalazły się najpopularniejsze kolekcje: Marmo d’Oro, Grunge, Coma czy White Opal.

Od 2019 roku firma obecna jest ze swoją ofertą również w Kazachstanie. W salonie Dom-Art o powierzchni 350 m2 wyeksponowane zostały topowe kolekcje Grupy Tubądzin. Przygotowane aranżacje wpisują się w lokalne trendy oraz doskonale oddają folklor i orientalny charakter regionu. Popularne wzory geometryczne, obecne w kolekcjach Bellante, Igara czy Sfumato, naturalnie nawiązują do tradycyjnej kazachskiej sztuki, którą cechuje m.in. oryginalna ornamentacja oraz skłonność do ażurowych zdobień.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl