I etap Tubądzin Design Awards 2022 dobiega końca

I etap Tubądzin Design Awards 2022 dobiega końca

25 maja 2022

Jeszcze do 31 maja można zgłaszać prace w pierwszym etapie prestiżowego Tubądzin Design Awards. Konkurs jest szansą na zdobycie wartościowych nagród oraz nawiązanie współpracy z międzynarodowymi autorytetami ze świata architektury. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 78 000 EURO.

Trwa czwarta edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards. W tym roku, oprócz nagród finansowych, na laureatów czekają wyjazdy do Tokio, Paryża oraz na najważniejsze targi designu Salone de Mobile w Mediolanie. Dla studentów i młodych projektantów przewidziano staż w pracowni samego Martina Duplantier. Zgłoszenia do pierwszego etapu nadsyłać można do 31 maja. Przewodniczącym jury jest Allan Starski.

Tegoroczna edycja TDA zyskała nową kategorię specjalną - Culture Form. Została utworzona z myślą o kulturze przestrzeni i podkreślaniu wartości obcowania ze sztuką we współczesnym świecie. Kategoria ta, oprócz nagrody pieniężnej, daje laureatowi możliwość dołączenia do zespołu uznanych twórców Opery Narodowej i współtworzenia oprawy oraz scenografii do spektaklu.

W TDA nagradzani są nie tylko uczestnicy, którzy dotrą do ścisłego finału, ale również zwycięzcy poszczególnych etapów. W pierwszym etapie, który trwa do 31 maja, na laureatów czekają nagrody finansowe i rzeczowe, nagrody specjalne od sponsorów oraz wysokiej wartości pakiety profesjonalnych programów do projektowania od Partnerów konkursu. Ponadto, ich sylwetki pojawią się w mediach branżowych i w magazynie Elle Decoration.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie Ceramiki Tubądzin i nadesłać prace nawiązujące do jednej z czterech kategorii: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz w kategorii specjalnej Culture Form. Liczba nadsyłanych prac jest nieograniczona!


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Edyta Bąk

Specjalista Public Relations

tel. +48 601 322 440

e-mail: e.bak@tubadzin.pl