Kolekcja Sedona - w pogoni za pięknem natury

Kolekcja Sedona - w pogoni za pięknem natury

13 kwietnia 2023

Styl naturalny wciąż pozostaje jedną z wiodących konwencji architektonicznych. Czerpanie inspiracji z otaczającej przyrody pozwala na tworzenie wnętrz pełnych niewymuszonego piękna. Kolekcja Sedona od Grupy Tubądzin zadaje naturalnego szyku w każdej swojej odsłonie.

Natura to dla architektów i projektantów najlepsze źródło artystycznego natchnienia. Jej bogactwo daje nieograniczone możliwości interpretacji świata. Kolekcja Sedona od Grupy Tubądzin udowadnia, że przestrzenie w stylu naturalnym nigdy nie przestaną zachwycać pięknem płynącym wprost z przyrody.

Urok wulkanicznych wysp

Kolekcja Sedona przywołuje wspomnienia tropikalnej wyspy. Lanzarote – królowa wulkanów, urzeka rozległym krajobrazem, którego nieodłącznym elementem stały się antracytowe magmowe skały. Projektanci z TU_kolektyw Grupy Tubądzin przenieśli ten odcień na płytki, nadając mu strukturę przypominającą zastygłą wulkaniczną lawę. Naturalność wzoru wpisze się nie tylko w konwencję stylu naturalnego, ale również w przestrzenie industrialne, w których rządzą surowe, naturalistyczne powierzchnie skalne.

Cieniowania kolorystyczne wywołuje wrażenie odbijania światła słonecznego, które obecne jest na Lanzarote każdego dnia. Antracyt i szarości tworzą zjawiskową fuzję, hipnotyzującą dynamiką zjawiska. Ta nierównomierna powierzchnia została przeniesiona również na płytki z motywem roślinnym. Palmy, układające się w gęsty wzór, zaskakują trójwymiarowością i realizmem. Deseń tworzy zjawiskową instalację, która wprowadza do wnętrza powiew oceanicznej bryzy i ukojenie.

Intrygujące drewno

Deseń drewna, tak charakterystyczny dla stylu naturalnego, zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawia, że pomieszczenie nabiera przytulności i swobody, idealnie komponując się z wybranymi dodatkami. W zetknięciu z wzorami kamiennymi żywo oddziałuje na zmysły, przełamując monumentalność skalnych motywów urokliwą delikatnością. W kolekcji Sedona jasnobrązowy odcień jodełki optycznie powiększa i ociepla przestrzeń, sprawiając, że staje się ona świątynią wyciszenia.

Dekor Sedona można układać w różnych kierunkach. W ten sposób pomieszczenie zyska na wielowymiarowości. Efekt geometrycznej wariacji zaczerpniętej wprost z natury zbliży do stylu nowoczesnego, w którym liczy się nieoczywistość, ale też proporcjonalność. Przy tym nie zaburzy harmonijnego wydźwięku pomieszczenia.

Subtelny urok skał

Sedona ma w sobie także łagodny blask, który wraz z wzorem kamienia tworzy fenomenalną mozaikę. Geometryczny deseń przełamano odcieniem przygaszonego złota, dzięki czemu całość tworzy fantazyjny obraz pełen nieprzesadzonej, wyważonej biżuteryjności. Ułożenie złotych elementów przywodzi na myśl formę pnącego się wzwyż warkocza. Pozwala to na efektowne ozdobienie pomieszczenia i optyczne poszerzenie niewielkich wnętrz.

Mozaikowy dekor Sedona nie narzuca konwencji. Bez trudu wkomponuje się w styl modern classic, ale też udekoruje przestrzenie nowoczesne czy retro. Dzięki swojej formie pomoże wykreować nie tylko łazienkę, ale również zachwycającą przestrzeń salonu, przedpokoju lub kuchni. Płytki Sedona dostępne są w kolekcji 33x 90 cm.