Poczuj design - nowa technologia produkcji płyt od grupy Tubądzin pozwala odtworzyć naturalne struktury skał

Poczuj design - nowa technologia produkcji płyt od grupy Tubądzin pozwala odtworzyć naturalne struktury skał

27 września 2023

Branża ceramiczna, mimo że opiera się na tradycyjnych materiałach, ewoluuje dzięki postępowi technologicznemu. Innowacje zmieniają jej oblicze, pozwalając na tworzenie coraz bardziej imponujących i realistycznych rozwiązań. Swoje najnowsze projekty, wykonane w nowej technologii Grupa Tubądzin zaprezentowała podczas targów Cersaie w Bolonii.

Grupa Tubądzin zaskoczyła swoich gości w Bolonii nową technologią produkcji płytek. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, przenosi nas w trójwymiarowy świat. Precyzyjnie nakładane grube warstwy materiału ceramicznego, idealnie dopasowane do projektu graficznego, tworzą wrażenie trójwymiarowych struktur. Efekt jest niecodzienny – powierzchnie płytek wykonane tą technologią perfekcyjnie odwzorowują szlachetność antycznego marmuru, surowość skał czy chropowatość kamieni. Realistyczny efekt naturalnych struktur potrafi złudzić oko i dłoń. Dotykając płytek można wyczuć warstwy, żyły i spękania, co nadaje im niezrównaną wartość sensoryczną. Każdy detal projektu jest starannie wykończony. Autentyczność wrażeń, w parze z wyjątkowym designem, sprawiają, że płytki Tubądzin z nowych kolekcji intrygują zmysły.

Nowatorskie płytki powstają na najnowszej linii produkcyjnej Grupy Tubądzin, która została uruchomiona w 2023 r. Umożliwia ona nie tylko produkcję gresów w jeszcze większym formacie 120 cm x 275 cm, ale też pozwala na wysublimowane zdobienia płytek. Gresy mogą mieć np. zdobienia w masie albo przestrzenne wzory uzyskiwane dzięki nakładaniu kilku warstw szkliwa.

Targi Cersaie to międzynarodowa wystawa ceramicznych płytek i wyposażenia łazienek, która przyciąga uwagę specjalistów z całego świata. To tutaj prezentowane są największe nowinki technologiczne, które kształtują przyszłość branży. Jedną z wyjątkowych marek, która wyróżnia się na tych targach, jest Grupa Tubądzin, znana ze swojej innowacyjności i zaawansowanych technologii.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.