Romantyzm we wnętrzach

Romantyzm we wnętrzach

13 lutego 2024

Styl romantyczny w aranżacji wnętrz to estetyczna podróż w świat delikatności i nostalgii. Przekształca on przestrzeń domową w urokliwe miejsce, gdzie każdy element odzwierciedla łagodność i subtelność. Grupa Tubądzin przychodzi z propozycjami kolekcji, które pomogą przenieść romantyczny nastrój do wnętrz.

Styl ten charakteryzuje się połączeniem klasycznych elementów z nawiązaniami do natury. Dominuje w nim delikatność form, wyciszenie kolorów oraz uwypuklanie detali. Wnętrza utrzymane w tym stylu często emanują ciepłem i spokojem, zapewniając mieszkańcom ukojenie dla zmysłów. Kluczową rolę odgrywają tu naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy tkaniny o miękkich fakturach. Meble charakteryzują się zakrzywionymi liniami, ornamentami i delikatnymi zdobieniami, co podkreśla elegancję. Paleta barw w stylu romantycznym obejmuje przede wszystkim pastele, głębokie burgundy, odcienie różu i beże. Te kolory tworzą harmonię i łagodność, jednocześnie podkreślając romantyczny nastrój wnętrza. Dodatkowo, styl ten często wykorzystuje motywy kwiatowe, które stanowią odniesienie do natury i dodają romantycznej finezji.

Bloom Rose: różany ogród we wnętrzu

Róże są symbolem miłości. Dodają wnętrzu elegancji i uroku. Czarno-białe wzory z kolekcji Bloom Rose od Grupy Tubądzin fascynują urokliwymi i dostojnymi detalami. Zmiana perspektywy ukazuje nieregularne ułożenie płatków, strzępiastą naturę liści, a także poszczególne fazy rozkwitu, co sprawia, że obrazy te są subtelne i nieoczywiste.

Efekt hipnotyzujący kolekcji Bloom Rose zawdzięczamy nie tylko realistycznemu rysunkowi kwiatów, ale także nieoczywistej interpretacji monochromatycznej kolorystyki. Delikatna złota nitka dodaje szyku, tworząc wrażenie dzieła sztuki na ścianie. Format 30x75 cm uwydatnia bogactwo form i kształtów, idealnie nadając się do aranżacji wnętrz utrzymanych w stylu romantycznym.

Mild Garden: kwiecista sielanka

Inspirowana "Tajemniczym ogrodem" Frances Hodgson Burnett kolekcja Mild Garden przynosi do wnętrza świeżość i radość, jaką można odczuć obserwując budzącą się do życia przyrodę. Subtelne, akwarelowe obrazy kwiatów na płytce w kształcie heksagonów, a także pastelowe barwy, tworzą romantyczną reinterpretację estetyki angielskiej. Te płytki nie tylko nadają wnętrzu delikatności, ale także wprowadzają do niego oddech świeżości. Kolekcja Mild Garden jest pełna swobody, kwiatowych wzorów, idealnie wprowadzając naturę i romantyzm do aranżacji.

Rochelle: w rozkwicie

Kolekcja Rochelle to spójne połączenie beżów i szarości. Inspiracją dla tej kolekcji są maki, które tańczą na wietrze przy delikatnych podmuchach. Linie kwiatów na satynowej powierzchni z wzorem marmuru uwydatnia platynowa nitka.

Dodatkowo, lamele użyte w aranżacji są jak ramy dla tego malarskiego obrazu, dopełniając całość i tworząc spójną kompozycję. Kolekcja Rochelle idealnie nadaje się do wnętrz utrzymanych w romantycznym klimacie, wprowadzając subtelność i elegancję.

Wnętrza utrzymane w stylu romantycznym, dzięki kolekcjom od Grupy Tubądzin, stają się miejscem pełnym miłości. Kwiatowe motywy, subtelne faktury i harmonijna kolorystyka tych kolekcji idealnie współgrają z estetyką romantycznego wnętrza, tworząc przestrzeń pełną uroku i delikatności.