Symfonia kobiecości Maciej Zień świętuje 25-lecie swojej marki

Symfonia kobiecości Maciej Zień świętuje 25-lecie swojej marki

14 grudnia 2023

Pełen pasji i radości tworzenia Maciej Zień, po latach, wrócił do wnętrz Teatru Wielkiego Opery Narodowej, by zaprezentować światu jubileuszową kolekcję „Black and White Symphony". Partnerem wydarzenia była Grupa Tubądzin.

Przygotowana kolekcja to podsumowanie 25-lat, a zarazem otwarcie kolejnego etapu twórczości. Całość w klamrę spina charakterystyczna dla Zienia klasyka i lekkość bawienia się modą. Ulubione linie, fasony, piękne tkaniny, krawiecki kunszt i jakość wykonania. Jak zawsze wszystkie projekty stawiają na piedestale kobiecość, która czasem jest romantyczna, a innym razem drapieżna. Ta kolekcja jest po prostu symfonią kobiecości.

O oprawę scenograficzną zadbała Grupa Tubądzin, z którą Maciej Zień współpracuje od 15 lat tworząc oryginalne kolekcje ceramiki. Tę polską firmę z 4O-letnią tradycją łączą z projektantem elegancja, jakość i ponadczasowy styl oraz nieustające dążenie do doskonałości. Ich wspólne gresowe kompozycje wypełniły wnętrza sceny i innych przestrzeni Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Goście przenieśli się na pięciolinię kształtów, białych i czarnych kreacji. Zień pokazał, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni. Kolekcja monochromatyczna, zmienna, dynamiczna, nieustannie ewoluująca, gdzie jedynym kolorowym akcentem była czerwona kreacja. W końcu czerwień to nieodzowny akcent kobiecych, wieczorowych stylizacji. W tej kolekcji symbol pragnienia zabawy, eksperymentowania i intrygowania.

– Chcę się bawić. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości. Kreacja ma się dostrajać, jak w muzyce, do swojej bohaterki.– mówi Maciej Zień.

„Black and White Symphony" to nie tylko kolekcja wieczorowych kreacji, to wyjątkowe doświadczenie sztuki i mody. Projektowanie nie musi ograniczać się do jednej dziedziny. Maciej kreując swój jubileuszowy event zbudował różne światy oparte na swojej wyobraźni.

„Black and White Symphony" to więcej niż pokaz. To spektakl i wydarzenie artystyczne. Moda stała się muzyką, a wnętrza dopełniły tę jubileuszową opowieść. Jeden z aktów odbył się na wybiegu, drugi - wśród widowni. Muzy Zienia pojawiły się na pokazie w kreacjach z najnowszej i wcześniejszych kolekcji projektanta. To idealnie uzupełniło dźwięki tej symfonii.

Moda Zienia jest jak muzyka. Ma bawić, ma być przyjemna, ma dawać piękne chwile i wyjątkowe przeżycia. To radość, której pragnie każda kobieta. Zobacz symfonię pod batutą Macieja Zienia.