Z zamiłowania do natury Grand Cave Brown Monolith od Grupy Tubądzin

Z zamiłowania do natury  Grand Cave Brown Monolith od Grupy Tubądzin

23 maja 2023

Magia kontrastów – monumentalność skały i subtelność dekorów. Nowa kolekcja Grand Cave Brown jest naturalna i nadzwyczaj wyrazista. Wyciszone klasyczne beże i brązy nabierają zadziorności za sprawą strukturalnej powierzchni płytek i intrygujących dekorów.

Góry Złote w Sudetach, u zboczy których w średniowieczu wydobywano złoto, to nieodkryte tereny, niewytyczone szlaki, gęste bory oraz zachwycająca roślinność. To także ukryte w jaskiniach podziemne skarby, wodospady i jeziora. Połyskujące skały odkrywają subtelne, zaskakujące i hipnotyzujące obrazy, przypominające te znane z kalejdoskopu. Woda, drążąca te skały wiekami, nadaje im niesamowity wygląd oraz tworzy zachwycające formacje. Taka też jest nowa kolekcja Grand Cave Brown, w której bazowa płyta, nawiązująca swym wyglądem do skały łupkowej, została wzbogacona o zaskakujące dekory.

Grand Cave - ukojenie w kontakcie z naturą

Cala kolekcja Grand Cave jest metaforą bezpiecznego, domowego azylu, który zapewnia odpoczynek i regenerację. To także kwintesencja harmonii, ciszy i ukojenia, pozwalająca cieszyć się komfortem i poczuciem własnej oazy spokoju — swoistej prywatnej jaskini. Monumentalne płyty zachwycają delikatnością i autentycznym wzornictwem. Ich wyjątkowa struktura harmonizuje z wyrazistym kamieniem, tworząc wrażenie rzeczywistego kontaktu z surową skałą. Fascynująca i inspirująca, wielkoformatowa ceramika przyciąga uwagę.

Grand Cave Brown - nowa odsłona stonowanej elegancji

Kolekcja Grand Cave Brown to elegancki, a zarazem stonowany wybór i doskonała baza do zaaranżowania przestrzeni pełnej harmonii i wyciszenia. Urozmaicają ją intrygujące dekory. To swoisty taniec roślin, w którym promienie słoneczne przebijają się przez korony drzew i rozmywają pojawiający się na horyzoncie zmrok. To chwile pełne ciepłego światła, które niosą spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zamiłowanie do natury łączy się tu z delikatnie uchwyconą subtelnością. Stonowana kolorystyka nada wnętrzu klasy i stylu. Świeży i urokliwy beż sprzyja relaksowi i pomaga w tworzeniu przytulnej aury. Brąz, tworzy w pomieszczeniu atmosferę spokoju, ciepła i odprężenia. Pierwszy z dekorów to zjawiskowe ornamenty, przypominające barwne, ulotne wzory kalejdoskopu. Magia kontrastów – zestawienie monumentalnej skały z ulotnym deseniem, subtelnie ozdabiają naszą codzienność. Ciemne kafle z motywem roślinnym nadają przestrzeni charakteru, nieoczywistości i głębi. Przyciągają, fascynują i inspirują do refleksji nad światem natury, przynosząc energię, która sprzyja relaksowi i otula przestrzeń harmonią. Jasne tonacje beżowych i brązowych odcieni, charakterystyczne dla nowej kolekcji Grand Cave Brown, dzięki nowemu, jeszcze większemu formatowi w rozmiarze 120 x 275 cm, tworzą wrażenie jednolitej, spójnej przestrzeni.

Klasyczne piękno przestrzeni

Harmonia natury ukryta w kolekcji Grand Cave Brown, to klasyczne piękno, które znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Będzie doskonałą bazą aranżacji wnętrz domowych — począwszy od eleganckiej kuchni, przez przytulną sypialnię, aż po klasyczną łazienkę. Płytki te są również godnym uwagi rozwiązaniem dla przestrzeni biurowych. Wspaniale komponują się z wystrojem w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim, naturalnym lub boho. Emanują elegancją i funkcjonalnością, dlatego docenią je nawet najbardziej wymagający Klienci oraz architekci.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie, są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki Grupy Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt z mediami:

Big Picture

Justyna Majka

justyna.majka@big-picture.pl

tel. 793 420 069

Zuzanna Oczko

zuzanna.oczko@big-picture.pl

tel. +48 608 592 283