Urządzamy łazienkę w stylu industrialnym

Styl industrialny zyskał popularność w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Opuszczone budynki pofabryczne stały się tam miejscami, które zaczęto masowo przekształcać na mieszkania. Początkowo wnętrza industrialne były zamieszkiwane głównie przez młodych, odważnych ludzi, którzy nie obawiali się surowo urządzonych pomieszczeń z widoczną cegłą, wszechobecnym metalem i rdzawymi kolorami. Z biegiem czasu styl ten jednak zdobył uznanie na znacznie szerszą skalę – wkradł się do świata designu i obecnie jest jednym z najpopularniejszych sposobów na urządzanie mieszkań. Zastanawiasz się, jak zaprojektować industrialnie łazienkę w swoim domu? Sprawdź nasze pomysły!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak kolorystycznie urozmaicić industrialną łazienkę,
  • jak zaprojektować wnętrze industrialne przy użyciu kontrastów,
  • czy biel to dobre rozwiązanie do industrialnej łazienki.

Surowe wnętrza, które kojarzą się ze stylem industrialnym to coś, co pokochali projektanci i architekci. Otwierają wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ, mimo swojej prostoty, mogą być niezwykle interesujące i oryginalne. Jak wprowadzić do wnętrza industrializm? Sprawdź kolekcje płytek, które pasują do tego stylu.

Industrialne wnętrza z dodatkiem kolorów

Wnętrze industrialne kojarzy się przede wszystkim z otwartą przestrzenią i z surowym wystrojem, gdzie motywem przewodnim są cegły oraz wszechobecny metal. Jak więc zaaranżować łazienkę w tym stylu? Z pomocą przychodzą płytki z kolekcji Brainstorm, które nie tylko są wyjątkowe ze względu na naturalne inspiracje, ale też część z nich kształtem przypomina klasyczne cegiełki.

Co jest wyjątkowego w kolekcji Brainstorm?

Przede wszystkim jest to kolorystyka. Kolekcja Brainstorm odchodzi nieco od klasycznego postrzegania industrializmu. Zamiast czerwonych cegieł mamy do czynienia z kolorową ceramiką, której barwy są inspirowane tym, co w stylu industrialnym najciekawsze: mosiądzem, metalem, czernią.

Taki wystrój ożywi Twoją łazienkę, sprawi, że będzie wyglądać nadal surowo, a jednocześnie szlachetnie. To połączenie kolorystyczne również otwiera przed Tobą wiele możliwości aranżacyjnych. Możesz np. wyposażyć swoją łazienkę w meble, które będą dopasowane barwami do ceramiki. Do wyboru masz więc armaturę w kolorach brązu lub złota, czerni oraz szarości.

Surowe wnętrza pełne kontrastów

Płytki industrialne to nie tylko wzory w kształcie cegiełek, ale też wielkoformatowe kafle, które przypominają surowe i proste płyty wyglądające niczym metal pokryty rdzą. Ich niesamowita kolorystyka, w której przeplata się czerń oraz miedź, zestawiona z białymi płytkami podłogowymi, sprawia, że kontrasty we wnętrzu industrialnym przyciągają wzrok. Jak stworzyć taki efekt?

Poznaj kolekcję Tin, w której znajdziesz płytki w kolorze wyjątkowego metalu industrialnego. Będą się one doskonale prezentować na ścianach. Natomiast podłogi warto wyłożyć białymi kaflami, które optycznie powiększą wnętrze, a także je rozjaśnią.

Aby nadać wnętrzu Twojej łazienki pełnej kontrastów jeszcze bardziej industrialny charakter, dopasuj odpowiednie wyposażenie. Możesz – podobnie jak przy płytkach – kierować się zasadą kontrastu. Wybierz białą armaturę oraz dodatki, które będą zbliżone kolorystycznie do metalowo-rdzawych kafelków. Dzięki temu Twoja aranżacja będzie spójna oraz utrzymana w miejskim charakterze.

Płytki podłogowe industrialne w jasnym kolorze? Tak!

Jeśli industrialne wnętrza kojarzą Ci się przede wszystkim z ciemnymi kolorami, warto zwrócić uwagę także na te całkiem jaśniejsze propozycje. Pozwalają na ciekawe rozwiązania aranżacyjne i optyczne powiększenie oraz rozjaśnienie wnętrz, zwłaszcza tych mniejszych i słabiej oświetlonych, gdzie warto zrezygnować z ciemniejszych kafli. Takie płytki, jak te z kolekcji Aulla, inspirowane surowym betonem, kojarzą się z całą pewnością z wielkomiejskim stylem.

Kolekcja Aulla

Te wielkoformatowe płytki o szarych i grafitowych odcieniach doskonale komponują się zarówno z bielą, jak i czernią. W kolekcji znajdziesz również srebrne dekory, które pozwolą Ci na stworzenie pełnej szyku i blasku aranżacji. Jeśli postawisz na czarne, industrialne meble i wyposażenie, takie jak lampy, lustra czy część armatury, otrzymasz wystrój doskonale wpisujący się w charakter industrialnych wnętrz z odrobiną nowoczesności.

Zastosuj zimne światło, które będzie odbijać się od płytek, a dodatkowo powiększy wnętrze. Nie zapomnij o tym, aby na podłogi i ściany wybrać nieco inne odcienie kafli – dzięki temu pomieszczenie będzie nadal harmonijne, ale i oryginalne.

Wystrój industrialny to doskonałe rozwiązanie zarówno do małych wnętrz, które dzięki jego surowemu charakterowi zostaną optycznie powiększone, jak i dla tych większych, gdyż nadają im wyjątkowego charakteru. Niezależnie od tego, jakim metrażem dysponujesz, ten styl sprawdzi się znakomicie w każdym pokoju kąpielowym.