Łazienka w stylu japandi – jak ją zaaranżować?

Styl japandi w łazience to harmonijne połączenie japońskiego minimalizmu oraz skandynawskiej przytulności, dzięki któremu stworzysz elegancką, funkcjonalną i spokojną przestrzeń. Wprowadzenie tego nurtu – nawet do niewielkiej łazienki – pozwala zaaranżować miejsce sprzyjające głębokiemu relaksowi i wyciszeniu. Sprawdź w artykule, jak osiągnąć taki efekt we własnym domu lub mieszkaniu!

Z tekstu dowiesz się:

  • Jakie materiały i kolory dominują w łazience japandi?
  • Jak urządzić łazienkę w stylu japandi?
  • Płytki do łazienki japandi – co wybrać?
  • Mała łazienka japandi – jak ją zaaranżować?

Styl japandi charakteryzuje się naturalnymi materiałami oraz stonowaną kolorystyką. W takim wnętrzu nie może zabraknąć też prostych, ale eleganckich mebli i dodatków, które zapewnią uporządkowaną przestrzeń. W artykule znajdziesz wskazówki, jak zaaranżować we wschodnim nurcie miejsce do relaksujących kąpieli.

Sprawdź także: Jak wprowadzić więcej światła do ciemnej łazienki?

Styl japandi – łazienka pełna naturalnych materiałów i stonowanych kolorów

W aranżacji łazienki japandi kluczowe jest zastosowanie naturalnych materiałów. Główną rolę w takim wnętrzu odgrywają drewno oraz kamień. To właśnie ich wzory powinny znaleźć się na płytkach ceramicznych, którymi możesz wyłożyć powierzchnie pionowe i poziome, aby zabezpieczyć je przed wilgocią.

Kolorystyka w łazience japandi musi być stonowana. Najlepiej bazować na odcieniach bieli, szarości, beżu oraz delikatnych pastelach. Taka paleta barw wprowadza równowagę i spokój, sprzyjając głębokiemu relaksowi np. po ciężkim dniu.

Przeczytaj również: Łazienka w stylu boho – jak ją zaprojektować?

Aranżacja łazienki japandi – meble i dodatki we wschodnim nurcie

Nie chcesz stosować w łazience jedynie beżowych odcieni i bieli? Nie ma problemu! Styl japandi pozwoli Ci wprowadzić więcej koloru do wnętrza. Aby to zrobić, możesz śmiało wykorzystać rośliny (np. paprocie, bromelie, sansewierie) lub elementy wyposażenia, których nie może zabraknąć w każdej łazience.

Dodatki powinny być jednak ograniczone do niezbędnego minimum, aby nie zakłócały wschodniej harmonii. Wnętrze wypełnij też funkcjonalnymi meblami – np. drewnianymi szafkami i minimalistycznymi półkami, na których będą dobrze wyglądać koszyki do przechowywania z rattanu. Warto również postawić na naturalne tekstylia, takie jak lniane ręczniki i zasłony oraz bawełniane, miękkie dywaniki.

Płytki idealne do łazienki w stylu japandi

Szukasz odpowiednich płytek ceramicznych, aby wprowadzić styl japandi do łazienki? W naszej ofercie znajdziesz m.in. kolekcję Holiday, która powstała we współpracy z Maciejem Zieniem – znanym projektantem. Płytki – w tym również te wykonane w technologii -Sensory 3D – inspirowane są wnętrzem nadmorskich hoteli butikowych. Mają subtelne, piaskowe wzory i oddają naturalne piękno kamienia. Dzięki nim łazienka nabiera elegancji.

Z kolei kolekcja Pure Concept to połączenie minimalizmu z naturą. Płytki o strukturze drewna i kamienia, które są w stonowanych kolorach, przywołują na myśl prostotę, spokój i harmonię, czyli kluczowe cechy stylu japandi. Z ich pomocą można stworzyć bardzo nowoczesną, minimalistyczną przestrzeń.

Aranżacja małej łazienki w stylu japandi

Styl japandi doskonale sprawdza się w małych łazienkach – np. w bloku. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów i naturalnych materiałów można optycznie powiększyć nawet niewielką przestrzeń. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na zastosowanie luster, które spotęgują wrażenie przestronności. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie – najlepiej naturalne. Jeżeli nie masz w łazience okna, nastrój japandi wprowadzą ciepłe, rozproszone źródła światła. Mogą to być lampy o prostym designie, które są wykonane z naturalnych materiałów.

Czytaj też: Rozwiązania smart home w projektowaniu łazienek

Niezależnie od tego, czy urządzasz dużą, czy niewielką łazienkę, styl japandi pozwoli Ci zamienić ją w prawdziwą domową świątynię spokoju. Wprowadź do swojej przestrzeni tę subtelną elegancję i ciesz się codziennym komfortem w otoczeniu, które sprzyja relaksowi i odprężeniu. Użyj naturalnych materiałów, stonowanych barw oraz minimalistycznych form, aby stworzyć wnętrze, które koi zmysły i pomaga odzyskać wewnętrzną równowagę. Powodzenia!