Aranżujemy łazienkę ze srebrnymi akcentami

Wybór płytek do łazienki zależy od stylu, w jakim chcesz urządzić wnętrze. Możesz oczywiście znaleźć kafle na tyle uniwersalne, że z łatwością dostosujesz je do niemal każdej stylistyki. Jeśli jednak zależy Ci na nieco bardziej oryginalnych rozwiązaniach, wybierz zjawiskowe złote lub srebrne płytki do łazienki. W tym artykule podpowiadamy, jak je wykorzystać, aby wnętrze było stylowe i oryginalne.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak łączyć złoto i srebro we wnętrzach,
  • dlaczego srebrne i błyszczące elementy to dobre rozwiązanie,
  • czy matowe srebro może być równie zjawiskowe, jak błyszczące.

Płytki dekoracyjne srebrne to rozwiązanie odważne, w sam raz dla miłośników dobrego stylu, którzy nie boją się wyjątkowych stylizacji wnętrz. Jak jednak zaplanować taką aranżację, aby była jednocześnie wyjątkowa, ale nie panował w niej nadmierny przepych? Mamy kilka doskonałych propozycji z płytkami dekoracyjnymi srebrnymi w roli głównej.

Wybieramy płytki – mozaika srebrna czy złota? Jak je połączyć?

Pełne blasku srebrne płytki na ścianę, które znajdziesz w kolekcji Terraform to propozycja, która może doskonale sprawdzić się w industrialnej łazience. W połączeniu ze złotymi mozaikami i zdobieniami pomogą stworzyć nowoczesne, pełne stylu pomieszczenie.

Styl industrialny cechuje się prostotą i oszczędnością w wyposażeniu – najważniejsza jest funkcjonalność pomieszczenia. Dlatego płytki ceramiczne srebrne w tego typu wnętrzu mogą pełnić funkcję głównej dekoracji. Styl industrialny to także surowe meble oraz materiały – metal, żelazo, miedź i kamień. Warto więc wykorzystać zarówno srebro, jak i złoto, które doskonale sprawdzą się na ścianach i podłogach. Zdecyduj się na srebrno-białe kafle ze złotą mozaiką – tak ozdobione ściany nie będą wymagać żadnych dodatkowych dekoracji.

Srebrny dekor – płytki pełne blasku w Twojej łazience

Bez względu na to, czy dysponujesz niewielką, czy dużą łazienką, jasna i przestronna aranżacja zawsze będzie doskonałym wyborem do tego pomieszczenia. Dzięki srebrnym płytkom ściennym możesz osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni i jednocześnie rozjaśnić wnętrze. Sprawdź płytki z kolekcji Aulla, które nie tylko są wyjątkowe ze względu na kolorystykę, ale mają też oryginalne lustrzane dekory.

Srebrne listwy ścienne charakterystyczne dla tej kolekcji stwarzają niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne. Dzięki nim możesz uzyskać subtelny lustrzany efekt lub urządzić całkowicie nowoczesne wnętrze pełne srebrnych aplikacji na ścianach. Płytki dekoracyjne srebrne sprawdzą się świetnie w połączeniu z białą armaturą, a także kontrastującymi, czarnymi tekstyliami. Warto również zadbać o oświetlenie, które będzie odbijać się od ich powierzchni.

Płytki biało-srebrne – matowe kafle do łazienki

Srebrne płytki na ścianę mogą być równie zjawiskowe nie tylko w błyszczącym wydaniu, ale też w wersji matowej. Płytki w kolorze grafitu to rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzu urządzonym w naturalnym stylu. W kolekcji Organic Matt znajdziesz dekory Organic Matt STR o głębokim kolorze i ascetycznej formie, które uzupełnią wnętrze Twojej łazienki, jednocześnie go nie przytłaczając.

Płytki łazienkowe biało-srebrne w matowym wydaniu to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu stylach. Może być uzupełnieniem wnętrza, w którym królować będzie natura, rośliny i drewno. Warto jednak pomyśleć o takich kaflach również w pomieszczeniu urządzonym w stylu glamour. Będą one doskonale kontrastować z ciemnymi meblami i tekstyliami, a także błyszczącymi dodatkami.

Srebrne płytki do łazienki zarówno w odsłonie błyszczącej i przykuwającej wzrok, jak i w tej bardziej przygaszonej, zbliżonej do grafitu, sprawiają, że wnętrze nabiera zjawiskowego wyglądu. To propozycja, która spodoba się zarówno miłośnikom klasyki, jak i tym nieco bardziej odważnym projektantom wnętrz.