Płytki wielkoformatowe – odkryj nowy wielki format!

Czy wiesz, że w przestrzeni od podłogi do sufitu możesz mieć… tylko jedną płytkę? Nowy format płyt od Grupy Tubądzin imponuje rozmiarem – to aż 120×275 cm. Znajdziesz go m.in. w nowych kolekcjach Monolith – Aquamarine, Pietra Blue oraz Impress. Przeczytaj artykuł, aby poznać je bliżej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym wyróżnia się kolekcja płytek wielkoformatowych Aquamarine,
  • co było inspiracją do powstania kolekcji Pietra Blue,
  • dlaczego warto postawić na wielki format ceramiki ściennej z kolekcji Impress.

Układanie płytek wielkoformatowych na ścianie i podłodze to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie eleganckie i nowoczesne wnętrza. Takie płyty często są stosowane w domach o nowoczesnym designie, gdzie chce się uzyskać wrażenie przestrzeni i luksusu. Gres ma doskonałe właściwości użytkowe – jest mrozoodporny, odporny na wilgoć i wysoką temperaturę. Co ciekawe, można układać go nawet na elewacjach, dzięki systemowi TAS. Odkryj nasz nowy format i nowe kolekcje.

Inspiracja monumentalnymi wodami oceanu lub pięknymi, naturalnymi kamieniami, a do tego efektowny, duży format płytek – to zdaniem naszych projektantów jeden z najlepszych przepisów na efekt „wow” we wnętrzach! Poznaj 3 kolekcje, które możesz wykorzystać, aby go stworzyć.

1. Płytki wielkoformatowe inspirowane pięknem Oceanu Spokojnego – kolekcja Aquamarine

Każdy, kto choć raz w swoim życiu widział bezkresny ocean, wie, że jego piękno aż zapiera dech w piersiach – szczególnie jeśli mowa o największym i najgłębszym Oceanie Spokojnym.

Obserwując go, można zauważyć, że zmienia on kolor w zależności od pory dnia. Rano, kiedy wstaje słońce, fale oświetlone przez jego promienie zaczynają przybierać odcienie złota, uchylając rąbka tajemnicy o fascynującym świecie, który znajduje się pod powierzchnią wody. Harmonia i podziw, które ogarniają człowieka w obliczu tak monumentalnego żywiołu, były impulsem do powstania kolekcji płytek wielkoformatowych Aquamarine w odcieniu błękitu.

W nocy woda wydaje się nieprzeniknioną czernią, odbijającą nastrojowe światło księżyca. Również to oblicze oceanu żywiołu podziwiać w kolekcji Aquamarine. Montaż płytek wielkoformatowych w wersji czarnej to doskonały pomysł, jeśli chcesz zatrzymać piękno nocnego oblicza oceanu w swoim domu.

Zrobiły na Tobie wrażenie płytki, które są hołdem dla piękna oceanu?

Sprawdź kolekcję

Aquamarine

2. Płytka wielkoformatowa – marmur adriatycki jako inspiracja do powstania kolekcji Pietra Blue

A gdyby tak mieć w domu płytki wielkoformatowe inspirowane kamieniem, z którego powstały kolumny w Białym Domu? To możliwe, jeśli zdecydujesz się na ceramikę ścienną z kolekcji Pietra Blue!
Zjawiskowy biały marmur, który był inspiracją do stworzenia tych płytek, pochodzi z chorwackiej wyspy Brac, położonej na Adriatyku.

Elewacje budynków nad brzegiem Adriatyku skrzą się promieniami słońca odbitymi od morskiej tafli. Tak powstaje wspaniałe widowisko, które zachwyca turystów. Ten efekt zainspirował nas do stworzenia na nieskazitelnie białych płytkach błękitnego i złocistego użylenia, które nadaje im wyjątkowego charakteru.

Chcesz zobaczyć całą kolekcję płytek inspirowanych białym marmurem?

Sprawdź kolekcję

Pietra Blue

3. Impress – płytki wielkoformatowe na ścianę, które robią wrażenie

Kwarcyt Patagoński to materiał określany mianem skarbu Brazylii, który posiada wyjątkowe walory dekoracyjne. Ten naturalny kamień wyróżnia się bogactwem niepowtarzalnych wzorów i kolorów, które wydobywają się wraz ze zmieniającą się intensywnością padających na niego refleksów świetlnych.

Efekt ten przenieśliśmy do kolekcji płytek wielkoformatowych Impress. Niesamowite wzory, które znajdują się na ceramice ściennej, dzięki dużym wymiarom płytki nie są zaburzane przez fugi. Co ważne, mniej fug to także brak wizualnego ograniczania wysokości pomieszczenia.


Chcesz poznać bliżej kolekcję inspirowaną pięknem kwarcytu z Patagonii?

Sprawdź kolekcję

Impress

Zjawiskowe nowe kolekcje – Aquamarine, Pietra Blue oraz Impress to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz! Każda z nich zawiera w sobie płytki wielkoformatowe w nowym, większym formacie 120×275 cm. Wybierz je, aby uzyskać wyjątkową aranżację.

Sprawdź wszystkie kolekcje w wielkim formacie.