Szare płytki do kuchni – poznaj 3 sposoby na ich wykorzystanie

Choć szary kolor uważa się za najbardziej neutralny, może on całkowicie odmienić aranżację pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w kuchni, gdzie odpowiednio wykorzystany doda wystrojowi odpowiedniego charakteru. Zobacz, jak i w których miejscach zastosować szare płytki do kuchni.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak płytki szare do kuchni pozwolą stworzyć rustykalną aranżację,
  • jak za pomocą szarych dekorów przełamać monotonię w aranżacji kuchni,
  • jak wykorzystać szarość, aby stworzyć nowoczesną, elegancką przestrzeń.

Nie istnieje jeden przepis na perfekcyjną aranżację pomieszczenia do gotowania. Jednak wystrój z szarymi płytkami do kuchni jest bardzo bliski ideałowi. Jeśli więc lubisz szary kolor, przekonaj się, jak możesz go użyć w swojej kuchni. Wolisz inne barwy? Zobacz, jak jeszcze możesz zaaranżować pomieszczenie do gotowania.

1. Płytki kuchenne szare – nawiązanie do tradycji

Aranżacja kuchni w szarym kolorze kojarzy Ci się z nowoczesnymi aranżacjami? Przekonaj się, że odpowiednio wybrane płytki pozwolą uzyskać zupełnie odwrotny efekt. W linii płytek gresowych Korzilius Wood znajdziesz szare płytki do kuchni inspirowane naturalnym drewnem, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć przestrzeń na przykład w stylu rustykalnym. Efekt sielskich aranżacji uzyskasz nie tylko dzięki widocznemu na płytkach rysunkowi drewnianych słojów i sęków, lecz także dzięki ich kształtowi. Poszczególne elementy dostępne w linii Korzilius Wood mają bowiem wymiary paneli drewnianych.

Szare płytki kuchenne inspirowane drewnem możesz ułożyć m.in. na podłodze. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w domach i mieszkaniach, w których pomieszczenie do gotowania jest połączone z salonem. Jeśli szare płytki będą zdobić całą przestrzeń dzienną, mieszkanie stanie się harmonijnie urządzone, a podłoga w kuchni stworzy spójną całość z podłogą w salonie.

2. Szare płytki na ścianę do kuchni – sposób na przełamanie monotonii

Choć szarość jest neutralnym kolorem, ściany w tej barwie mogą ożywić Twoją kuchnię. Szarość w połączeniu z nietypowymi wzorami i fakturą jest w stanie sprawić, że wnętrze będzie wyglądać znacznie ciekawiej. Przekonaj się o tym dzięki kolekcji płytek ceramicznych Integrally z linii 33×90 Integrally, w której są dostępne oryginalne dekory ścienne.

Szare dekory na ścianę z kolekcji płytek Integrally wyróżnia widoczny na nich trójwymiarowy wzór. Dzięki temu przedstawione na nim figury geometryczne, linie i freski ożywają, stają się hipnotyzujące. Szczególnie sprawdzą się:

  • nad szafkami stojącymi – w ten sposób w trakcie gotowania będziesz mógł podziwiać finezyjne, trójwymiarowe kształty. Może zainspirują Cię do stworzenia nowych, egzotycznych potraw,
  • na ścianie obok stołu – to rozwiązanie sprawi, że w trakcie posiłku cała Twoja rodzina będzie mogła cieszyć oczy oryginalnymi zdobieniami. Trójwymiarowe kształty będą także ciekawą atrakcją dla najmłodszych. Może wśród nich odnajdą ślady starodawnych fresków, o których uczyli się w szkole?

Tubądzin, linia 33×90, kolekcja Integrally:

3. Szare płytki podłogowe do kuchni – nietypowe nowoczesne rozwiązania

Szary kolor świetnie sprawdzi się jako główna barwa kuchennej aranżacji,  możesz jednak wykorzystać go także jako dopełnienie kolorystyki wnętrza. Szarość doskonale łączy się z bielą, tworząc razem z nią bardzo nowoczesny, designerski efekt.

Widać to wyraźnie w kolekcji płytek ceramicznych Macieja Zienia Grand Beauty Specchio Carrara. Dostępne w niej płytki gresowe są inspirowane biało-szarym marmurem. Choć szarość odgrywa w nich rolę koloru uzupełniającego, to właśnie ona nadaje powierzchni płytek dynamizmu. Szare wzory marmuru wiją się i rozlewają w każdą stronę – nie mają swojego początku ani końca. Dzięki temu wnętrze z wykorzystaniem marmurowych płytek staje się nie tylko ciekawsze, ale też bardziej nowoczesne. Przypomina bowiem współczesne obrazy i kojarzy się z nieograniczonym żadnymi schematami designem.

Tubądzin, kolekcja płytek ceramicznych Maciej Zień Grand Beauty, Specchio Carrara/Black Pulpis:

Szare wnętrza mogą nawiązywać do klasycznych aranżacji, ożywiać przestrzeń trójwymiarowymi wzorami, a także tworzyć nowoczesną przestrzeń pełną eleganckich motywów – wszystko zależy od tego, jakich płytek zamierzać użyć. Zwracaj uwagę na ich wygląd, kształt oraz fakturę. To wszystko ma znaczący wpływ na efekt, który zamierzasz uzyskać w swojej kuchni.