Czarna łazienka ze złotem – jak ją urządzić, aby stworzyć efekt glamour?

Lubisz wyraziste rozwiązania i odważne kolory? Szukasz niebanalnego pomysłu na aranżację eleganckiej łazienki? Czarne łazienki glamour ze złotymi dodatkami oraz puchatymi tekstyliami to wyraz luksusu i dobrego smaku. Jak urządzić takie wnętrze, aby wyglądało zachwycająco? Sprawdź nasze porady!

Z tekstu dowiesz się:

  • czy łazienka glamour może nawiązywać do natury,
  • jak połączyć styl glamour z geometrią.

Czarne dodatki do łazienki zyskują na popularności, niezależnie od koncepcji kolorystycznej całego wnętrza. Ten kolor pasuje przecież do wszystkiego! Natomiast czarne płytki do łazienki to nowy trend. Z pewnością taki wybór ceramiki ściennej i podłogowej pozwala stworzyć wnętrze, które zachwyca i niebywale się wyróżnia. Czy jednak warto urządzać pokoje kąpielowe w ciemnych barwach? Zdecydowanie! Zobacz, jak zaprojektować czarną łazienkę w stylu glamour. Mamy kilka sprawdzonych i dobrych pomysłów.

Czarna łazienka – inspiracje naturą w stylu glamour – czy to możliwe?

Łazienka czarno-złota kojarzy się z przepychem i blichtrem. A co, jeśli chcesz wykorzystać te kolory, urządzić wnętrze w stylu glamour, ale jednocześnie sprawić, że będzie wyglądało subtelnie i lekko? Mamy na to sposób. Doskonałym rozwiązaniem są płytki z kolekcji Sophi Oro, które łączą w sobie eleganckie kolory i liściasty wzór zaczerpnięty prosto z natury.

Czarna łazienka glamour jest doskonałym rozwiązaniem dla większych wnętrz. Dobrym wyborem będą te z kolekcji Sophi Oro, które łączą w sobie szlachetną czerń i inspiracje pochodzące z natury w postaci złotych printów w liście. Nie tylko ożywią one wnętrze łazienki, ale też dodatkowo je rozświetlą. Zwłaszcza, jeśli zaprojektujesz oświetlenie tak, by punktowo padało na złote ozdoby. Czarne płytki doskonale sprawdzą się też w mniejszych wnętrzach. Można wyłożyć nimi np. fragment ściany i zaakcentować tylko jedną strefę.

Jak połączyć złoty wzór liści z innymi dodatkami? Wykorzystaj m.in. puchate, jasne tekstylia oraz naturalne, kamienne wyposażenie, np. stylowe stoliki na przybory toaletowe.

Czarna łazienka – aranżacje geometryczne w stylu glamour

Zaprojektowanie czarnej łazienki ze złotem w stylu glamour to nie tylko dopasowanie odpowiednich dodatków do tych kolorów. Ważne są również kształty. Geometryczne aranżacje sprawiają, że dość intensywny w odbiorze styl glamour wydaje się bardziej uporządkowany i ma jeszcze więcej klasy. Warto zacząć aranżację już od samych złotych i czarnych kafelków do łazienki, jak np. te z kolekcji Black Pulpis.

Charakterystycznym wzorem dla stylu galmour jest marmur – w kolorze białym lub szarym. Jeśli jednak nie chcesz podążać za schematami i zależy Ci, aby urządzić łazienkę z czarnym marmurem, zwróć uwagę na czarne kafle z kolekcji Black Pulpis Macieja Zienia.

Ich struktura oraz nieregularne wzory tworzą połączenie, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu glamour. Dzięki takiej wariacji na temat marmuru możesz pozwolić sobie na całkowicie nowoczesne wyposażenie połączone z luksusowymi złotymi lub czarnymi dodatkami do łazienki. W ten sposób cała aranżacja będzie spójna i na pewno zwróci uwagę każdego.

Złote i czarne dekory do łazienki w stylu glamour mogą być inspirowane innymi stylami jak np. naturalny czy nowoczesny. Tak urządzone wnętrza stają się pełne elegancji, a jednocześnie oryginalności. Bije od nich także intymny charakter – tak ważny w pomieszczeniu, w którym można odprężyć się po całym dniu.