5 sposobów na wzory tapetowe – odkryj fascynujące oblicza natury

Do tej pory ściany były dla Ciebie jedynie tłem dla aranżacji, a cała uwaga skupiała się na wyposażeniu wnętrz i dodatkach? Czas odwrócić perspektywę! Nasze kolekcje sprawią, że ściany w Twoim wnętrzu staną się pierwszoplanowym bohaterem, który może mieć naprawdę złożony charakter. Poznaj nasze wzory tapetowe i odkryj nowy wymiar dekoracyjności. Sprawdź, jak wykorzystać inspiracje tapetami ściennymi do stworzenia oryginalnego wnętrza.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak stworzyliśmy ceramiczny, inspirowany wzorami tapetowymi obraz w różnych odcieniach niebieskiego,
  • jakie wyraziste wzory tapetowe pozwolą stworzyć oryginalne, pełne mocnych kolorów wnętrze,
  • jak stworzyliśmy dwa przeciwstawne wzory tapetowe z wykorzystaniem kwiatów i liści,
  • jak wzory tapetowe pozwolą zaprojektować przestrzeń idealną do odpoczynku od miejskiego zgiełku,
  • jak gradientowe przejścia kolorystyczne tworzą obraz inspirowany wzorami tapetowymi.

Kolekcje marki Tubądzin wyglądają jak dzieła sztuki! To wszystko dzięki misternie zaprojektowanym wzorom tapetowym, które zostały przeniesione na ceramikę ścienną. Początki tapet ściennych sięgają epoki renesansu. Przez wieki udoskonalano techniki ich wytwarzania. Sięgnęliśmy po wzory tapetowe i stworzyliśmy niezwykle hipnotyzujące i malarskie motywy ścienne.

Piękne, okazałe kwiaty, intrygujące grafiki – jakie dokładnie wzory tapetowe znajdziesz w naszych kolekcjach? Sprawdź 5 propozycji, które na pewno zwrócą Twoją uwagę!

1. Blue Stone – skąpane w błękicie

Dzięki wzorom tapetowym ściana staje się dziełem sztuki. W przypadku kolekcji Blue Stone zamienia się ona w wielkoformatowy obraz zbudowany z czteroelementowego wzoru. Tak ułożony dekor z rysunkiem niebieskich liści pokrytych kroplami rosy będzie doskonale prezentował się na dużej i odsłoniętej powierzchni ściany – np. za wolnostojącą umywalką lub wanną. Jego uzupełnieniem będzie ceramika ścienna w kolorach burgundu i błękitu inspirowana cegiełkami fasady Pałacu Hiszpańskiego w Sewilli.

Chcesz poznać niebieskie wzory tapetowe?

Sprawdź kolekcję

Blue Sone

2. Bloom Rose – różany ogród na ścianach

Monochromatyczny wzór Bloom Rose przywodzi na myśl czarno-białą fotografię skąpanego w kontrastach ogrodu. Zmiana perspektywy sprawia, że widoczne stają się szczegóły — delikatność płatków, ich nieregularne użylenie, strzępiasta natura liści czy poszczególne fazy rozkwitu kwiatów róży.

Za pomocą modułowych, powtarzających się wzorów możesz stworzyć nietuzinkowe, przyciągające wzrok wnętrze. Z pewnością jest to propozycja dla osób, które szukają wyjątkowych, wyróżniających się pomysłów. Jeśli więc nie obawiasz się wyrazistych akcentów i kolorów, Bloom Rose na pewno przypadnie Ci do gustu.

Podobają Ci się wyraziste wzory tapetowe?

Sprawdź kolekcję

Bloom Rose

3. Tori Take – wyjątkowy teatr wyobraźni

Przyroda potrafi wywoływać wielkie emocje. Nie inaczej jest w przypadku wzorów tapetowych Tori Take. Egzotyczne rysunki wyglądają jak żywe i mogą przenieść Cię myślami w fascynujące miejsca. W kolekcji Tori Take znajdziesz wzory tapetowe, które są:

  • wyraziste i zachwycają perfekcyjnym odwzorowaniem detali – to kwiatowe trzyelementowe dekory z różowymi kwiatami oraz dostojnymi pawiami,
  • subtelne i łagodne rysunki bambusowych liści, które wyglądają jak cienie rzucane na białe płótno.

Która wersja wzorów tapetowych Tori Take przemawia do Ciebie najbardziej? Wybierz ją do swojego wnętrza.

Chcesz dowiedzieć się więcej o egzotycznych wzorach tapetowych?

Sprawdź kolekcję

Tori Take

4. Moor – miejska oaza

Szukasz wytchnienia od miejskiego zgiełku i lubisz otaczać się pięknem przyrody? Dzięki kolekcji Moor stworzysz swój prywatny ogród. W kolekcji tej motywy roślinne odważnie anektują przestrzeń. Duże płaszczyzny wypełnione są delikatnym wzorem. Jego misterna struktura pięknie zdobi wnętrze, przywracając równowagę pomiędzy światem architektury, a czystą, nienaruszoną naturą.

Wzory tapetowe w kolekcji Moor są dostępne w dwóch wersjach

  • w formie dekoracji, na których rysunek egzotycznych liści zajmuje całą powierzchnię ceramiki ściennej,
  • w formie delikatnej mozaiki, na których łagodny, złoty motyw liści jest przeplatany szarymi kafelkami.

Kolekcja Moor jest utrzymana w tonacji matowej zieleni i łączy się z połyskującym złotem. Dzięki temu Twoje ściany będą wyglądać bardzo naturalnie – jakby między liśćmi było widać smugi kojącego, niosącego radość słońca.

Chcesz stworzyć w swoim wnętrzu oazę pełną roślinności dzięki wzorom tapetowym?

Sprawdź kolekcję

Moor

5. Heron – świt nad jeziorem

Projektując kolekcje tapetowe, wykorzystaliśmy różne techniki plastyczne. Malowaliśmy, szkicowaliśmy, rzeźbiliśmy w glinie. W przypadku kolekcji Heron wykorzystaliśmy technikę suchej pasteli, dzięki której powstał wyjątkowy, pełen harmonii obraz.

Czaple, które brodzą w wodzie lub podrywają się do lotu, stały się wiodącymi elementami dekoracji. Uwagę przyciągają jednak nie tylko te dostojne zwierzęta, ale też cieniowane tło, które przybiera barwy od ciemnego granatu aż do bieli. Dzięki temu tapetowy wzór zajmuje całą przestrzeń ściany, natomiast sam obraz wygląda niczym prawdziwa scena przyrodnicza.

Malownicze wzory tapetowe najbardziej przypadły Ci do gustu?

Sprawdź kolekcję

Heron

Wzory tapetowe to trend, który będzie dominował w 2023 roku! Dzięki nim ceramika nabiera nowego życia i wysuwa się na pierwszy plan. Staje się głównym elementem aranżacyjnym, który nadaje ton całemu wnętrzu. Które wzory tapetowe podobają Ci się najbardziej? Wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w Twojej łazience.