White OpalPolecaneNowość

Chcesz kupić lub zobaczyć?

Kolekcja White Opal odkrywa fascynujące wnętrze kamienia i przenosi je na duży format. Monolit minerału jest imponujący, ale przytulny. Tworzy intrygujące, eleganckie i harmonijne wnętrza.

MarkaMonolith

Ile produktów?

2 produktyZobacz produkty

Styl


Nowoczesny

Wygląd

Obraz, który namalowała natura

Mały, szlachetny kamień, oglądany w dużym przybliżeniu, przywołał obrazy związane z miejscem jego pochodzenia. Nieregularne, fantazyjne inkluzje, obecne we wnętrzu minerału, przypomniały mi australijska plaże, widziana z lotu ptaka. Łagodna linia wybrzeża, tu i ówdzie załamujące się fale, okładają się w kompozycje, która natura namalowała sama. To obraz, którego nie warto poprawiać. Wystarczy uwiecznić. Wybrać dla niego właściwy format i kadr.

Obraz, który namalowała natura

Naturalne piękno wymaga tylko odpowiedniej oprawy

Wprawny jubiler zamienia surowy kamień w klejnot. Moje zadanie jako projektanta okazało się podobne. By wydobyć drzemiące w kamieniu naturalne piękno, skupiłam się na ułożeniu barw w jego strukturze. Artystyczny zamysł polegał na wyborze fragmentu, który należało wyeksponować i ując w kompozycyjna ramę. Odtworzyłam głęboka strukturę kamienia, nakładając na jasna powierzchnie płytki kolejne elementy grafiki. Pokrywająca je szklista masa podkreśliła trójwymiarowość i przesunęła finalne wrażenie w stronę szlachetnej świetlistości.

Naturalne piękno wymaga tylko odpowiedniej oprawy

Mały kamień odkrywa wielkie wnętrze.

Wzór małego, szlachetnego kamienia poddaliśmy monumentalnemu przeskalowaniu. Odcienie błękitów i szarości, momentami przechodzące w fiolet i brąz, pozwoliły nawiązać do źródeł mojej inspiracji - australijskich minerałów: agatu, onyksu, opalu. Efekt nakładających się na siebie, naprzemiennych warstw, rozplanowaliśmy na wielkoformatowych gresach o wymiarach 120x240 cm, dla których uzupełnieniem są kwadraty 120x120 cm. Świetliste tafle kamienia zatrzymują na sobie wzrok i nie szukają na silę kontynuacji. Każdy element kolekcji stanowi skończoną kompozycje.

Mały kamień odkrywa wielkie wnętrze.

TU_Kolektyw

Pracujemy w kolektywie. Nasz zespół budują osoby związane zarówno z klasycznym, użytkowym designem, wzornictwem przemysłowym oraz architekturą. Wspólnie szukamy rozwiązań, które najlepiej oddadzą klimat naszych inspiracji. Poznaj autorów kolekcji White Opal: Katarzyna Malinowska - projektantka, Tomasz Smus - architekt.

TU_Kolektyw

Produkty w tej kolekcji

Filtruj

Format

Odporność na ścieranie

Ścieralność wgłębna