Jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym?

Łazienka rustykalna to propozycja dla tych, którzy chcą w swoim domu poczuć bliskość natury. Projekty rustykalnych łazienek są bowiem w stanie przenieść Cię myślami do spokojnej, klimatycznej wiejskiej chatki. Pomieszczenie kąpielowe urządzone w tym stylu może być zaprojektowane na wiele sposobów, jednak istnieje kilka cech wspólnych, o których warto wspomnieć. Jak stworzyć aranżację łazienki w stylu rustykalnym? Sprawdź, jak wykorzystać do tego nasze kolekcje.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak wybrać ścienne płytki rustykalne do łazienki,
  • jak dopasować płytki podłogowe do łazienki rustykalnej,
  • jakie meble sprawdzą się w aranżacji łazienki w stylu rustykalnym.

W rustykalnych łazienkach przeważają naturalne materiały, proste formy i stonowane kolory. Gdzie i w jaki sposób je wykorzystać? Od czego zacząć urządzanie rustykalnego pomieszczenia kąpielowego? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ścienne płytki rustykalne do łazienki – jak wybrać idealne kafelki do łazienki rustykalnej?

Pierwszym krokiem do stworzenia rustykalnej łazienki jest wybór płytek. W kolekcji Liberte znajdziesz płytki rustykalne do łazienki inspirowane stylami vintage i retro, które doskonale wpasują w tego typu aranżacje. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na matowe płytki ścienne inspirowane drewnem. Wystarczy, że ułożysz je na wybranych przez siebie ścianach – mogą to być powierzchnie za wanną, koło prysznica lub za umywalką, a stworzysz wnętrze o prawdziwie rustykalnym charakterze.

Jeśli nie chcesz, by brązowe płytki ścienne zdominowały całą łazienkę, połącz je białymi kafelkami do łazienki – błyszczące płytki ze wzorem kamienia sprawdzą się zwłaszcza w małych łazienkach w stylu rustykalnym, w których optyczne powiększanie przestrzeni za pomocą kolorów odgrywa kluczową rolę.

Styl rustykalny to nie tylko drewno! Przekonaj się o tym dzięki kolekcji Rochelle, w której przeważają delikatne kolory i wzory nadające łazience sielskiego, wręcz romantycznego klimatu. Kolekcja to wyraz uwielbienia dla natury i polskiej roślinności. Motywem przewodnim płytek rustykalnych do łazienki Rochelle są maki, których rysunek został zachowany na subtelnie białych dekorach. Wykorzystaj ten wzór w swojej łazience, aby stworzyć na ścianach prawdziwie sielski, a zarazem pełen dostojności rustykalny obraz.

Łazienka rustykalna – aranżacje płytek na podłodze

W rustykalnej łazience warto zwrócić uwagę nie tylko na kafelki na ścianach, ale również na to, co powinno znaleźć się na podłodze. Tutaj również warto kierować się zasadą, by wybierać przede wszystkim naturalne materiały. Co sprawdzi się na podłodze w rustykalnej łazience?

  • Drewno – w kolekcji Royal Place znajdziesz uniwersalne płytki gresowe wyglądające niczym deska. Widać na nich sęki i wszystkie odcienie brązów. Również podłużny kształt płytek nawiązuje do naturalnego surowca. Drewniane płytki podłogowe możesz więc układać niemal w dowolny sposób – równolegle do siebie lub w kształcie jodełki, co jeszcze podkreśli rustykalny charakter wnętrza.
  • Kamień – w kolekcji Liberte znajdziesz płytki podłogowe inspirowane eleganckim marmurem. Biały kolor i delikatne żyłki widoczne na płytkach sprawią, że wnętrze nabierze lekkości i będzie wyglądało na większe.

Meble, armatura i dodatki do rustykalnej łazienki – na co się zdecydować?

Ostatnim, choć nie mniej ważnym, elementem łazienki rustykalnej jest wyposażenie pomieszczenia kąpielowego. Przy jego wyborze również zwracaj uwagę na naturalne materiały. Możesz np. zamówić lustro w drewnianej lub rattanowej ramie. Świetnie sprawdzą się także małe krzesełka z wikliny oraz uchwyty na ręczniki.

W przypadku armatury postaw na...

sprawdzone rozwiązania – białe lub delikatnie beżowe wyposażenie będzie najpraktyczniejsze. Jeśli zdecydujesz się na zamkniętą szafkę pod umywalką, zadbaj, by fronty były wykonane z materiału odpornego na działanie wilgoci.

Wiesz już, jak urządzić łazienkę w stylu rustykalnym – od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę. Pora przejść do działania. Zapoznaj się dokładnie z przedstawionymi w tekście kolekcjami i wybierz kompozycje płytek, które będą najlepiej pasować do Twojego wnętrza.