Jak zaprojektować łazienkę w stylu glamour?

Styl glamour we wnętrzach niekiedy sprowadzany jest do estetyki barokowej. Przepych, wykorzystanie barw złotej i srebrnej, a także maksymalizm formy to punkty styku obu stylistyk. Warto jednak pamiętać, że styl glamour jest obecnie o wiele bardziej nowoczesny – duże formy i błysk kolorów są dozowane, a więc upraszczane i zestawiane z klasyczną bielą. Taka estetyka świetnie sprawdzi się w aranżacji łazienki – zobacz, jak ją stworzyć.

 

Styl glamour powstał dużo później, a mianowicie w latach 30. XX wieku. Aby uchwycić jego klimat, wystarczy przypomnieć sobie produkcje Hollywoodzkie z tego okresu, zwłaszcza te z udziałem Shirley Temple lub Humphreya Bogarta. Luksusowe wnętrza w stylu glamour, także te łazienkowe, można urządzać na wiele sposobów. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Przeczytaj też: Aranżacja biało-szarej łazienki

Satynowe wykończenie płytek ściennych – kolekcja Unit Plus

Estetyka rodem z Hollywoodu to dbałość o wyrafinowane i efektowne wykończenia. Tu nie ma miejsca na swojskość i nawiązania do natury. W takich wnętrzach liczy się blichtr i luksusowe faktury. Poza błyskiem i perłowymi powierzchniami warto sięgnąć także po satynę.

Takie wykończenie ścian łazienkowych znajdziesz wśród płytek z kolekcji Unity Plus. Możesz wybrać jedną z trzech dostępnych struktur, np. nawiązujących do kształtu fal. Zestaw je lustrami i matowymi blatami np. w kolorze pudrowego różu, a uzyskasz bogatą w wyrazie, ale wciąż wyważoną aranżację łazienki.

Tubądzin, kolekcja Unit Plus
Tubądzin, kolekcja Unit Plus

Miedziane listwy ścienne – kolekcja Serenity

W aranżacjach wnętrz niezwykle mocnym w wyrazie akcentem jest wykorzystanie miedzi. Chodzi nie tylko o przykuwający wzrok kolor kojarzący się z luksusowymi akcesoriami, ale także o właściwy temu materiałowi połysk. Takie wykończenie dobrze jest wykorzystywać w umiarkowanych ilościach, dlatego proponujemy wybór nie całych płytek, ale – listew ściennych.

Listwy ścienne w kolorze miedzi znajdziesz w kolekcji Serenity. Dzięki nim łatwo podzielisz jednolite wykończenie ścian. Listwy łazienkowe możesz zestawić z płytkami ściennymi inspirowanymi naturalnym marmurem w odmianie carrara. Możesz nam wierzyć – taka aranżacja łazienki podbije Twojego Instagrama!

Tubądzin, kolekcja Serenity
Tubądzin, kolekcja Serenity

Złote elementy aranżacji łazienki w stylu glamour – kolekcja Balance

Jeśli spodobał Ci się pomysł wprowadzenia szykownej estetyki do wnętrza za pomocą listew ściennych, możesz skusić się także na wybór tego wykończenia w kolorze złotym. Złoto to najbardziej oczywisty element wnętrz w stylu glamour, dlatego łatwo połączysz go także z elementami odbiegającymi od tej estetyki.

Złote listwy ścienne np. z kolekcji Balance świetnie zaprezentują się w kontraście do płytek ściennych inspirowanych drewnem lub monochromatycznych wykończeniach nawiązujących do faktury kamienia lub betonu. Aranżację warto uzupełnić wyrazistym oświetleniem, również w odcieniu yellow gold.

Tubądzin, kolekcja Balance
Tubądzin, kolekcja Balance

Styl glamour jest przeznaczony z pewnością nie dla wszystkich – aby dobrze czuć się w takiej przestrzeni, trzeba lubić blichtr i odrobinę przesady. Stanie się wtedy przestrzenią luksusową, w której będzie się przebywać jak w swoim prywatnym, a jednocześnie wykwintnym domowym spa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ POLECANE ARTYKUŁY