Kolekcja Korzilius Wood Work White

Płytki inspirowane fakturą drewna. Z czym je zestawić?

Drewno w domu – marzenie wielu osób, którym ten materiał kojarzy się z przytulną atmosferą i kojącymi wyjazdami na łono natury. Jednak w rzeczywistości taki wybór wiąże się z wymagającą pielęgnacją, jakiej trzeba regularnie poddawać drzewo, by uniknąć jego degradacji. O wiele lepszym rozwiązaniem dla domu jest coraz popularniejsza ceramika przypominająca drewno – zarówno jego barwę, jak i strukturę, włącznie z charakterystycznymi słojami. Zobacz, jakie dodatki sprawdzają się najlepiej w aranżacjach z przypominającymi drewno płytkami Korzilius Wood.

Ceramika jest najlepszym z możliwych materiałów do zastosowania przy coraz popularniejszym ogrzewaniu podłogowym. Kolekcje Korzilius Wood od firmy Tubądzin oferują bogaty wybór właśnie takich płytek, które z pewnością dodadzą charakteru każdemu wnętrzu Twojego domu! Zobacz, w jakich aranżacjach wypadają najlepiej.

Tubądzin, Korzilius Wood Land i MONOLITH Epoxy Graphite
Tubądzin, Korzilius Wood Land i MONOLITH Epoxy Graphite

Połącz drewno z kamieniem

Jednym z najpopularniejszych aranżacyjnych trendów ostatnich lat jest łączenie drewna z kamieniem. To powrót do źródeł, bo przecież oba materiały są najdawniejszymi znanymi budulcami w historii ludzkości. Dziś znów wracają do łask, choć głównie jako dekoracje. Nic dziwnego: oba materiały podświadomie kojarzą się z wypoczynkiem na łonie natury i są kojące dla oka, a te właściwości przekładają się na komfort psychiczny.

Duży format, ciekawe wybarwienie inspirowane drewnem, ciepłe (choć nie tylko) odcienie – właśnie to zyskasz z kolekcją Korzilius Wood Land. Nie ograniczaj się jednak tylko do jednego wyboru! Eksperymentuj także z płytkami przypominającymi inne materiały, np. beton z kolekcji MONOLITH Epoxy.

Tubadzin.pl, płytki ceramiczne z kolekcji Wood marki KORZILIUS
Tubadzin.pl, płytki ceramiczne z kolekcji Wood marki KORZILIUS

Uważnie dobierz detale do drewna

To drobiazgi mogą decydować o ostatecznym kształcie przedsięwzięcia. Nie inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrz.

Ceramika o wyglądzie drewnianych desek jest często układana tak, jak prawdziwy parkiet, co świetnie widać na przykładzie kolekcji Korzilius Wood, zawierającej płytki wzorowane na drewnie o rozmaitych odcieniach. Takie ułożenie nadaje wnętrzu charakter vintage. Dlatego jeżeli decydujesz się na opisane zdobienie podłogi, postaraj się dobrać choć jeden wyraźny szczegół umeblowania, który pozwoli Ci kontynuować tę klasyczną formę aranżacji. Możesz więc postawić zabytkową drewnianą ławę, która ładnie podkreśli Twój ceramiczny parkiet, a jednocześnie będzie ciekawie kontrastować z sofą o nowoczesnym kształcie.

Tubądzin, Korzilius Wood Shed Brown, Tubądzin Abisso Bar Navy
Tubądzin, Korzilius Wood Shed Brown, Tubądzin Abisso Bar Navy

Więcej pomysłów na ciekawe aranżacje przy użyciu wyglądającej jak drewno ceramiki z kolekcji Korzilius Wood znajdziesz na: http://www.tubadzin.pl/korzilius/.

ZOBACZ RÓWNIEŻ POLECANE ARTYKUŁY