Śródziemnomorska ceramika inspirowana Wschodem

Inspiruje Cię bogate zdobnictwo i taniec kolorów rodem z Bliskiego Wschodu? Uwielbiasz geometryczne wzory i odcienie bieli wykorzystywane w antycznych płaskorzeźbach? Poznaj intrygujące połączenie perskich i śródziemnomorskich wpływów kolekcji Majolika i pozwól, by eklektyczna mieszanka odmieniła Twoją łazienkę.

Majolika to śródziemnomorska ceramika wzorowana na wytworach sztuki Wschodu. Jej nazwa pochodzi od wyspy Majorka, przez którą hiszpańskie wyroby transportowano do Włoch już od XV wieku. Wytwory fajansowe pokryte cynowym szkliwem urzekają przede wszystkim bogactwem barw i zdobień. Chcesz wykorzystać tę różnorodną estetykę w swoim wnętrzu? Udaj się w niezwykłą podróż po krajach Morza Śródziemnego, królestwie Persów i orientalnych terenach Syrii dzięki najnowszej kolekcji Majolika marki Tubądzin!

Tubądzin, kolekcja Majolika
Tubądzin, kolekcja Majolika

1. Kolory Wschodu, czyli wyraziste barwy płytek w Twojej łazience

Kolekcja Majolika powstała z miłości do odnawiania wiekowych przedmiotów i nadawania im drugiego życia. Inspiracją był także kolorystyczny przepych i obfitość wzornictwa dawnych ceramik z Bliskiego Wschodu oraz śródziemnomorskie barwy: błękit i biel. Połączenie tych wszystkich wpływów zaowocowało intrygującą kombinacją wyrazistego żółtego odcienia i koloru nieba.

Chcesz przenieść do swojej łazienki elementy nawiązujące do sztuki perskiej i rzymskiej? Wybierz wielobarwne, nasycone wieloma ornamentami ceramiczne płytki z kolekcji Majolika. Dzięki kwiatowym wzorom i motywom roślinnym w barwach żółtego piasku, błękitu, granatu i delikatnej bieli stworzysz w swojej łazience intrygujący klimat orientalnego wnętrza.

Tubądzin, dekor ścienny Majolika creme, płytki ścienne Majolika crème, profil ścienny Majolika margo crème
Tubądzin, dekor ścienny Majolika creme, płytki ścienne Majolika crème, profil ścienny Majolika margo crème

2. Kierunek: monochrom. Baw się różnorodnością wzorów płytek ceramicznych

Uwielbiasz orientalne bogactwo deseni, ale wolisz stonowane, neutralne kolory? Tradycyjna majolika to także monochromatyczne barwy połączone z różnorodnością wzorów. Jeśli marzysz o łazience urządzonej w kolorystyce nawiązującej do rzymskich łaźni, a chcesz eksperymentować ze wschodnimi ornamentami, zdecyduj się na pokrycie swojego wnętrza płytkami Majolika.

Kolekcja narodziła się z zamiłowania do płaskorzeźby i różnorodności zdobnictwa. Właśnie dlatego pierwsza struktura dekoracji Majolika została wyrzeźbiona ręcznie. Uwagę przykuwa także ogromna różnorodność dostępnych deseni i układów ornamentów. Wśród dekorów ściennych kolekcji Majolika możesz wybierać pokrycia o bogactwie odmiennych wzorów roślinnych, kwiatowych i geometrycznych w wielu intrygujących konfiguracjach. Wykorzystaj także mozaiki Majolika o śmietankowej lub ziemistej barwie i zobacz, jak wiele możliwości aranżacyjnych stwarza takie rozwiązanie. Aby zachować równowagę deseni, do ulubionego dekoru dobierz gładkie płytki ścienne w kolorze kremowym, kawowym, grafitowym czy szarym.

Tubądzin, płytki ścienne Majolika mocca, dekor ścienny Majolika mocca, de-kor ścienny Majolika ornament
Tubądzin, płytki ścienne Majolika mocca, dekor ścienny Majolika mocca, de-kor ścienny Majolika ornament

3. Eklektyczne aranżacje łazienkowe. Mieszaj style dzięki etnicznym dodatkom

Po wyborze koloru i wzoru płytek czas na dodatki. Elementy dekoracyjne staną się dopełnieniem aranżacji heterogenicznego stylu inspirowanego jednocześnie estetyką rzymską i syryjską. Wystrój łazienki zarówno w kolorze żółto-niebieskim, jak i w neutralnych beżach urozmaicą detale wykonane z naturalnych materiałów. Przydatne okażą się dekoracje drewniane, zwłaszcza misy, stoliki i stołki.

Nie mniej istotne są także dodatki ceramiczne, takie jak spodki, kubki i inne naczynia. Możesz wybrać również styl etno i wykorzystać np. dekoracje z surowego sznurka czy detale przypominające zwierzęce rogi. Ciekawym pomysłem jest zwrot w kierunku eleganckiej nowoczesności, którą uzyskasz dzięki szklanym lub ceramicznym dodatkom w kolorze czarnym. Więcej inspiracji znajdziesz na stronie marki Tubądzin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ POLECANE ARTYKUŁY