background

НОВОСТИ

Czas wyboru? – Felieton Małgorzaty Szczepańskiej

Опубликовано: 17.09.2020,07:00

Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zapowiadało, że zaczniemy żyć w obliczu zagrożenia, upadku wielu planów, stresu egzystencjonalnego. Nagle dotarło do nas, że zasnęliśmy w jednym świecie, a obudziliśmy się w zupełnie innym, nieznanym, a to, co dla wielu z nas wydawało się w tamtym niezbędne, w tym nowym stało się mało istotne. Zrozumieliśmy, że bez względu na to, jak odnajdujemy się w sytuacji pandemii, czeka nas po prostu kryzys, na który w większości jesteśmy nieprzygotowani. Czy będzie to tylko, albo aż, kryzys gospodarczy, osobowościowy, czy emocjonalny?, to pokażą następne dni, miesiące, lata. Jedno jest pewne, wszystko, co do tej pory było stałe i oczywiste, stało się zmienne.

(читать больше >)

Zwycięzcy II etapu Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 11.09.2020,07:00

Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy Wam projekty, które zachwyciły międzynarodowe jury Tubądzin Design Awards. Laureaci II etapu konkursu zostali wyłonieni, a ich projekty możecie zobaczyć poniżej!

Jeśli chcesz dołączyć do międzynarodowego grona architektów i projektantów - finalistów TDA, nie zwlekaj! Ostatni etap konkursu już trwa, swoje projekty możesz zgłaszać do 31.10.2020!

(читать больше >)

Znamy zwycięzcę I etapu FutureNow

Опубликовано: 08.09.2020,12:30

To niezwykły moment kiedy możemy już zaprezentować zwycięzcę I etapu FutureNow! Ta unikatowa ze względu na sytuację na świecie kategoria, powstała z myślą o przyszłości i zmianach jakie niesie ze sobą życie w postpandemicznej rzeczywistości.

Spośród wielu zgłoszeń jakie trafiły do konkursu z całego świata jury wybrało zwycięzcę, którym jest Van Long Le z Wietnamu, który otrzymuje nagrodę główną. Razem z Finalistami Tubądzin Design Awards oraz Laureatem II etapu FutureNow spotka się na Gali Finałowej TDA. Serdecznie gratulujemy!

(читать больше >)

II etap FutureNow

Опубликовано: 27.08.2020,11:45

Ze względu na wielkie zainteresowanie ideą i kategorią FutureNow podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnego etapu! Projekty zgłoszone do tej pory pokazują jak bardzo wizjonerska jest praca projektantów i architektów. Kategoria FutureNow jest reakcją na zmieniającą się rzeczywistość, która na nowo kreuje nasze dotychczasowe życie i całą przestrzeń. Każdy nowy projekt, to szansa na wygraną dla autorów, a także inspirująca idea dla odbiorców.
II etap FutureNow trwa od 21 sierpnia do 31 października 2020. Nie zwlekajcie i zgłaszajcie swoje wizje nowego świata. Przyszłość jest już teraz więc nie odkładajmy jej na później.

(читать больше >)

Najciekawsze projekty lipca w kategorii Everyday Design!

Опубликовано: 24.08.2020,7:30

Przedstawiamy Wam z przyjemnością kolejne inspiracje Everyday Design! Tym razem prace z miesiąca lipca. Wyróżnione projekty przedstawiamy poniżej i serdecznie gratulujemy ich autorom.

Przed nami jeszcze trzy miesiące do zakończenia konkursu, a co za tym idzie trzy miesiące inspiracji EDD! Zgłaszajcie swoje projekty i pozwólcie, aby było to napędem do tworzenia kolejnych niezapomnianych prac!

(читать больше >)

Partnerzy konkursu Tubądzin Design Awards!

Опубликовано: 05.08.2020,15:00

Tubądzin od lat poprzez konkurs Tubądzin Design Awards wspiera dobry design oraz sztukę projektowania. Partnerzy naszego konkursu to firmy, które podążają tą samą ścieżką i wiedzą jak ważne są dobrze zaprojektowane wnętrza, przedmioty oraz rola projektanta. Cieszymy się, że przy okazji tej edycji Tubądzin Design Awards możemy współpracować z firmami GROHE , AQForm, CAD Projekt, oraz TERMA!

(читать больше >)

INSPIRUJĄCE PRZESTRZENIE W KATEGORII FUTURE NOW

Опубликовано: 24.07.2020,8:00

W obliczu zmieniającej się rzeczywistości wizja przyszłych przestrzeni zaprojektowanych przez architektów i projektantów jest tym czego potrzebuje świat!

Pokażcie światu jak według was może wglądać przestrzeń przyszłości. Przestrzeń, która w trosce o jakość życia i potrzeby ludzkie łączy elastyczność pomiędzy życiem osobistym a zawodowym w jednym projekcie!

Na wasze kolejne zgłoszenia czekamy do 20.08.2020!

(читать больше >)

Zakończenie II etapu Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 14.07.2020,7:30

ARCHITEKCI, PROJEKTANCI, STUDENCI ARCHITEKTURY

Zbliża się zakończenie drugiego etapu konkursu Tubądzin Design Awards.
Pierwszy etap pokazał wspaniałe idee, teraz czekamy na Wasze kolejne inspiracje w etapie drugim.
Do 31 lipca 2020 roku możecie zgłaszać projekty, które oceniać będą członkowie międzynarodowego jury.

Zwycięzcy drugiego etapu wchodzą do ścisłego finału, w którym będą mogli spotkać się na Wielkiej Gali z Laureatami wszystkich kategorii.

(читать больше >)

Najciekawsze projekty czerwca w kategorii Everyday Design!

Опубликовано: 10.07.2020,7:30

Najbardziej inspirujące projekty czerwca w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Spójrzcie na najlepsze realizacje poprzedniego miesiąca i zainspirujcie się pomysłami naszych laureatów!

(читать больше >)

Tubądzin Design Days 2020

Опубликовано: 02.07.2020,07:00

Pierwsza wirtualna edycja Tubądzin Design Days za nami. W trzech niezwykłych i inspirujących spotkaniach online udział wzięli uznani eksperci z branży designu, biznesu i architektury.

(читать больше >)

Najciekawsze projekty maja w kategorii Everyday Design!

Опубликовано: 30.06.2020,17:30

Najciekawsze projekty maja w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy, że nadal trwa drugi etap konkursu, termin końcowy został wyznaczony na 31.07.2020 roku. Jeśli nie zdążysz zgłosić projektu w drugim etapie nic straconego! Trzeci, a zarazem ostatni etap konkursu rozpoczyna się 01.08.2020 roku i potrwa przez następne 3 miesiące!

(читать больше >)

Zwycięzcy I etapu Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 22.05.2020,06:30

Pierwszy etap Tubądzin Design Awards dobiegł końca. Jesteśmy zachwyceni nadesłanymi dotychczas projektami, i już nie możemy doczekać się kolejnych zgłoszeń! Przedstawiamy Wam z wielką przyjemnością laureatów pierwszego etapu, których projekty zachwyciły jury konkursu! Jeśli chcecie dołączyć do grona finalistów Tubądzin Design Awards przypominamy, że konkurs trwa i dedykujemy Wam jeszcze dwa etapy konkursu!

(читать больше >)

Najciekawsze projekty kwietnia w kategorii Everyday Design!

Опубликовано: 21.05.2020,06:30

Wybraliśmy najciekawsze projekty kwietnia w kategorii Everyday Design! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy również o tym, że wraz z dniem 01.05.2020 rozpoczął się drugi etap Tubądzin Design Awards. Zachęcamy Was do składania nowych projektów, każdy etap to szansa na kolejne nagrody i wyróżnienia!

(читать больше >)

GROHE – Partner Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 14.05.2020,06:30

W tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards jednym z haseł przewodnich jest hashtag #nature. Zawiera się w nim filozofia firmy Tubądzin oraz partnerów konkursu. Projekt promuje działania mające na celu dbałość o ekologię i zasoby naturalne. Nagrodami głównymi są wyjazdy do ekologicznego miasta Masdar City oraz Islandii, która słynie ze swoich naturalnych walorów – co dodatkowo podkreśla charakter tej edycji TDA.

(читать больше >)

TERMA – Partner Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 08.05.2020,06:30

W konkursie Tubądzin Design Awards szczególną uwagę zwracamy na design, innowacyjność, indywidualność oraz wspieranie młodych talentów. Wspólne wartości wyznawane przez firmy Tubądzin oraz Terma przyczyniły się do naszej długofalowej współpracy. Trzecia edycja konkursu, jest zarazem drugą, w której partnerem została firma Terma - producent m.in. grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, które stają się ozdobą wielu zgłoszonych projektów. W tegorocznej edycji tak jak w poprzedniej firma Terma ufundowała vouchery na swoje produkty dla laureatów, nagrody produktowe dla zwycięzców etapów w tym również nagrody specjalne dla najlepszych projektów z użyciem grzejników Terma.

(читать больше >)

AQForm - Partner konkursu Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 30.04.2020,07:00

Światło to jeden z najważniejszych elementów budujących wnętrze. Oprócz naturalnego światła, dopełnieniem projektów i realizacji stają się oprawy oświetleniowe. Partnerem trzeciej edycji Tubądzin Design Awards jest AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów.

(читать больше >)

Koniec I etapu Tubądzin Design Awards!

Опубликовано: 25.04.2020,14:30

Zbliżamy się do zakończenia I etapu Tubądzin Design Awards 2020. Czas zgłaszania projektów w tym etapie mija 30 kwietnia, to oznacza, że jesteśmy coraz bliżej poznania pierwszych laureatów, którzy wejdą do ścisłego finału tegorocznej edycji TDA. Już niedługo jury wybierze laureatów I etapu, którzy zawalczą w wielkim finale m.in o wyjazd do Abu Dhabi lub Islandii. Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, pamiętaj, że możesz zgłosić nieograniczoną liczbę projektów, które zwiększą Twoją szansę na wygraną.

(читать больше >)

Najciekawsze projekty marca w kategorii Everyday Design!

Опубликовано: 10.04.2020,12:30

Najciekawsze projekty marca w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy, że zbliża się koniec pierwszego etapu, termin końcowy został wyznaczony na 30.04.2020 roku. Jeśli nie zdążysz zgłosić projektu w pierwszym etapie nic straconego! Drugi etap konkursu rozpoczyna się 01.05.2020 roku i potrwa przez następne 3 miesiące!

(читать больше >)

Tubądzin Arena Design

Опубликовано: 07.04.2020, 07:30

Sukcesy „Tubądzin Arena Design – wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na podobne wydarzenia w Europie Środkowo-wschodniej.

(читать больше >)

Young Power - Twoja szansa na międzynarodowy staż!

Опубликовано: 30.03.2020, 07:00

W Tubądzin Design Awards już od pierwszej edycji konkursu staraliśmy się rozwijać kompetencje studentów w dedykowanej dla nich kategorii Young Power. Każda z edycji utwierdza nas w przekonaniu, że drzemie w Was ogromny potencjał twórczy, więc nie ograniczamy liczby projektów, które możecie zgłosić. Każdy z nich jest dowodem, że nie mylimy się, a kategoria Young Power zrzesza w swoich szeregach wybitnych adeptów sztuki projektowania.

(читать больше >)

III EDYCJA TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Опубликовано: 24.02.2020, 07:00

Ruszyliśmy! Wystartowała III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards skierowana do architektów, projektantów i studentów. To kolejna odsłona autorskiego projektu firmy Tubądzin, gdzie będziecie mogli doświadczyć ogromu inspiracji, kreatywnych pomysłów i niezliczonej ilości ciekawych rozwiązań projektowych.

(читать больше >)

WIELKI FINAŁ II EDYCJI TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Опубликовано: 05.12.2018, 17:00

24 października 2018 r. w murach Fortu Sokolnickiego w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa II edycji międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards. Podczas wydarzenia przyznano nagrody w trzech kategoriach: Young Power, Everyday Design oraz Unlimited Architecture, a także nagrody specjalne wyróżniające poszczególnych uczestników. Kulminacyjnym momentem wieczoru było wręczenie Grand Prix MONOLITH 2018.

(читать больше >)

LAUREACI III ETAPU

Опубликовано: 18.09.2018, 07:00

Czas na poznanie laureatów trzeciego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili blisko 400 projektów z 21 krajów!

(читать больше >)

LIPCOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 29.08.2018, 07:0

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w lipcu

(читать больше >)

CZERWCOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 28.08.2018, 07:30

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w CZERWCU

(читать больше >)

To już ostatni etap Konkursu Tubądzin Design Awards!

Опубликовано: 11.07.2018, 16:25

Nie czekaj! Zaloguj się na i zgłaszaj swoje projekty w dowolnej kategorii spośród:

#Unlimited
#Young Power
#Everyday Design

(читать больше >)

MAJOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 10.07.2018, 16:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione MAJU

(читать больше >)

LAUREACI II ETAPU

Опубликовано: 25.06.2018, 09:15

Czas na poznanie laureatów drugiego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili ponad 200 projektów z 21 krajów!

(читать больше >)

KWIETNIOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 22.05.2018, 13:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w KWIETNIU.

Gratulujemy i zachęcamy do zgłaszania realizacji w następnych miesiącach!

(читать больше >)

MARCOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 26.04.2018, 14:10

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w marcu.
Gratulujemy i zachęcamy do zgłaszania realizacji w następnych miesiącach!

(читать больше >)

Jak uwodzić światłem? Porady fotografa Macieja Mańkowskiego, jurora Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 13.04.2018, 14:30

Okiełznanie światła jest jednym z najważniejszych zadań jakie stoi przed artystą podczas tworzenia zdjęć. W zależności od koncepcji autora buduje ono bryłę przedmiotu lub postaci. Jedną z części składowych tej gałęzi sztuki jest uwiecznianie wnętrz, które łączy w sobie elementy fotografii krajobrazu i architektury. W tych dziedzinach fotograf musi mieć dużą zdolność uwodzenia światłem, by osiągnąć zamierzony efekt. O tym jak umiejętnie nim operować opowiada Maciej Mańkowski – laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych oraz kurator międzynarodowych wystaw fotografii użytkowej, zasiadający także w Jury drugiej edycji konkursu Tubądzin Design Awards.

(читать больше >)

LUTOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 13.04.2018, 13:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w lutym. Zobaczcie, co proponują uczestnicy konkursu i czym wyróżnili się spośród innych projektów!

(читать больше >)

STYCZNIOWE INSPIRACJE EDD!

Опубликовано: 13.04.2018, 11:30

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w styczniu. Zobaczcie, co proponują uczestnicy konkursu i czym wyróżnili się spośród innych projektów!

(читать больше >)

Rola artyzmu w pracy architekta według Borisa Kudlički

Опубликовано: 06.04.2018, 09:40

Boris Kudlička to wybitna postać w świecie architektury. Jego wizjonerskie scenografie do wystawianych na całym świecie oper zdobyły uznanie krytyków i widzów. Tworzył oprawy wizualne do takich arcydzieł jak Don Giovanni, Madame Butterfly czy Dziadów. Wspólnie z warszawską pracownią WWAA zaprojektował Polski Pawilon na Expo 2010 w Szanghaju, który zdobył liczne nagrody. Teraz Boris Kudlička zasiada w jury organizowanego przez Ceramikę Tubądzin konkursu Tubądzin Design Awards przeznaczonego dla projektantów i architektów.

(читать больше >)

LAUREACI I ETAPU

Опубликовано: 15.03.2018, 11:50

Czas na poznanie laureatów pierwszego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili ponad 500 projektów z 21 krajów!

(читать больше >)

Interaktywne wnętrze i premiera kolekcji Industrio, czyli Ceramika Tubądzin na 4 Design Days

Опубликовано: 02.03.2018, 15:10

Ceramika Tubądzin, podczas trzeciej edycji katowickich targów 4 Design Days, zaprezentowała wielkoformatowe płyty ceramiczne marek MONOLITH i Korzilius oraz nowość w ofercie – największe w Polsce gresy barwione w masie z kolekcji Industrio dostępne w 10 kolorach. Dodatkową atrakcją była niezwykła instalacja - interaktywne wnętrze.

(читать больше >)

I etap Tubądzin Design Awards zakończony!

Опубликовано: 05.02.2018, 08:00

31 stycznia zakończył się I etap Tubądzin Design Awards. Przez najbliższe tygodnie jury oceniać będzie 519 zgłoszonych projektów. Laureaci etapu zostaną wyłonieni z grona projektantów i architektów z ponad 12 krajów. II etap konkursu trwa od 1 lutego do 30 kwietnia.

(читать больше >)

Grudniowe Inspiracje Everyday Design!

Опубликовано: 24.01.2018, 11:50

Za nami kolejny miesiąc TDA i kolejne wyjątkowe projekty. Przedstawiamy 10 aranżacji Everyday Design zgłoszonych i wyróżnionych w grudniu. Sprawdźcie, jakie rozwiązania proponują uczestnicy konkursu i dajcie się zainspirować.

(читать больше >)

Warsztaty w Villa International Co. w Budapeszcie

Опубликовано: 29.12.2017, 11:00

Jedną z nagród specjalnych dla studentów w pierwszej edycji Tubądzin Design Awards był wyjazd na warsztaty w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie. Laureatką została Agata Legawiec.

(читать больше >)

Warsztaty w Dorota Koziara Studio

Опубликовано: 29.12.2017, 10:00

Wśród nagród głównych w pierwszej edycji TDA znalazły się warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie. Autorzy najlepszych projektów szlifowali swoje umiejętności pod okiem jednej z najwybitniejszych polskich designerek. Zobacz kulisy tych warsztatów i poznaj Laureatów pierwszej edycji TDA!

(читать больше >)

Listopadowe Inspiracje Everyday Design!

Опубликовано: 29.12.2017, 08:00

Everyday Design to nie tylko kategoria w Tubądzin Design Awards dedykowana projektantom z salonów sprzedaży. Everyday Design to także codzienne inspiracje! Zapoznaj się z 10 wyjątkowymi propozycjami aranżacji wnętrz zgłoszonymi w pierwszym miesiącu trwania konkursu. Inspiruj i daj się zainspirować z TDA.

(читать больше >)

Druga edycja Tubądzin Design Awards wystartowała!

Опубликовано: 23.11.2017, 15:00Z nową energią i pomysłami ruszamy z II edycją międzynarodowego konkursu dla projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards, który potrwa do 31 lipca 2018 roku. Nowa edycja to nowe wyzwania. Dołącz do nas i podziel się z nami swoimi najlepszymi projektami.

(читать больше >)

Finaliści Tubądzin Design Awards na Salone del Mobile 2017

Опубликовано: 16.11.2017, 13:30

W pierwszej edycji TDA zgłoszono ponad 1200 wyjątkowych projektów. Autorzy najlepszych z nich w kwietniu wyjechali na Salone del Mobile 2017 do skąpanego w słońcu Mediolanu.

(читать больше >)

Tubądzin Design Days we Lwowie

Опубликовано: 14.11.2017, 15:30

23 marca 2017 roku we Lwowie obyło się kolejne, międzynarodowe spotkanie cyklu Tubądzin Design Days. Gościem specjalnym TDD był znany polski projektant Maciej Zień, który współpracuje z Grupą Tubądzin od 2009 roku.

(читать больше >)

Znamy laureatów I edycji Tubądzin Design Awards

Опубликовано: 10.02.2017, 15:30

8 lutego 2017 r., podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 odbyła się Gala Finałowa Tubądzin Design Awards oraz Tubądzin Design Awards International. Podczas wydarzenia przyznane zostały nagrody główne, w tym statuetki Grand Prix MONOLITH 2016.

(читать больше >)