background

Aktualności

Gala Finałowa Tubądzin Design Awards 2020

Opublikowano: 01.04.2021,06:30

25 lutego 2021 roku odbył się długo wyczekiwany finał trzeciej edycji Tubądzin Design Awards. Ideą było stworzenie przestrzeni pełnej emocji, możliwości wymiany myśli oraz spotkań na żywo. Udało się! Stworzyliśmy hybrydowy spektakl, w którym każdy laureat konkursu grał główną rolę. Utrzymując pełen reżim sanitarny zaprosiliśmy do naszego studia w ASP w Łodzi polskich finalistów TDA dając im tym samym możliwość osobistego odebrania nagrody i wypowiedzi na temat projektu. Ze względu na dużą frekwencję finalistów z Ukrainy, stworzyliśmy tam drugie studio, gdzie projektanci i architekci mogli uczestniczyć w gali na żywo przy moderowaniu Oksany Shumeldy – jurorki TDA 2020.

(czytaj więcej >)

Finał III edycji Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 22.02.2021,6:00

Znamy już wszystkich finalistów tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards. Serdecznie gratulujemy laureatom poszczególnych etapów i już nie możemy się doczekać, aby poznać zwycięzców III TDA. 25 lutego 2021 roku o godzinie 18:00 odbędzie się gala finałowa, podczas której zostaną przyznane nagrody główne. W każdym z trzech etapów autorzy najciekawszych projektów, otrzymali kolejno I, II, III miejsce w kategoriach Young Power, Everyday Design i Unlimited Architecture, zdobywając tym samym status finalisty.

(czytaj więcej >)

W pogoni za trendem – felieton Małgorzaty Szczepańskiej

Opublikowano: 13.01.2021,7:00

Zdumiewa mnie bezustanne i namiętne pytanie w każdej dziedzinie naszego życia o panujące w nich trendy. Zdumiewa to, że w świecie, w którym z jednej strony na każdym kroku podkreślamy swoją wyjątkowość i niezależność, z drugiej tak mocno dążymy do narzucenia sobie lub innym konkretnego kierunku: ubierania się, urządzania wnętrz, makijażu. Widzę tu pewien konflikt.

(czytaj więcej >)

Wywiad z Yi Yang Chai, zwycięzcą II etapu kategorii FutureNow

Opublikowano: 23.12.2020, 07:00

Pochodzący z Malezji Yi Yang Chai zwyciężył w drugim etapie kategorii Future Now w tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards. Architekt udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań dotyczących konkursu, jego wizji na temat architektury oraz co zainspirowało go do stworzenia projektu, który pozwolił mu zdobyć główną nagrodę FutureNow!

(czytaj więcej >)

Zwycięzcy III etapu Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 16.12.2020,7:00

31 października 2020 zakończyliśmy ostatni etap Tubądzin Design Awards 2020, a dzisiaj mamy zaszczyt ogłosić zwycięzców poszczególnych kategorii. Jury w składzie: Boris Kudlička, Oksana Shumelda, Małgorzata Szczepańska, Martin Duplantier oraz Tomasz Smus wytypowali autorów najciekawszych projektów III etapu, którzy dostali się do wielkiego finału. Laureaci otrzymają nie tylko nagrody etapowe, ale również mają szansę na zdobycie Grand Prix i wielu innych wyróżnień, które zostaną ogłoszone podczas Gali finałowej konkursu.

(czytaj więcej >)

Znamy zwycięzcę II etapu kategorii FutureNow

Opublikowano: 10.12.2020,9:30

Firma Tubądzin reagując na nową rzeczywistość, która zmieniła również świat architektury wprowadziła nową kategorię w ramach konkursu TDA - FutureNow. Niezwykłe zainteresowanie ogłoszonym tematem konkursu oraz bardzo wysoki poziom zgłaszanych projektów zainspirowały organizatorów do przedłużenia terminu przesyłania prac o kolejny etap. Mamy zaszczyt przedstawić zwycięzcę II etapu kategorii FutureNow – Yi Yang Chai z Malezji, który otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 1000€, a także nagrody dodatkowe w postaci spersonalizowanego wywiadu na łamach magazynu White Mad, jak również publikacje w mediach branżowych oraz promocję na stronie organizatora i partnerów konkursu.

(czytaj więcej >)

Ach jury! – felieton Małgorzaty Szczepańskiej

Opublikowano: 02.12.2020,7:00

Od kilku lat mam przyjemność uczestniczyć w obradach jury różnorodnych konkursów, w których architekci, projektanci, artyści prezentują swoje dokonania. I za każdym razem jest to dla mnie inspirująca podróż w nieznane.
Nigdy do końca nie wiem, czego mogę oczekiwać po takim czy innym zadaniu konkursowym i czy zdarzy się sytuacja, która sprawi, że czyjś projekt, wypowiedź artystyczna do głębi poruszy moją duszę.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty października w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 26.11.2020,7:00

Za nami październik, czyli ostatni miesiąc III edycji Tubądzin Design Awards, a to oznacza, iż czas poznać ostatnie inspiracje Everyday Design. Dziękujemy Wam za wiele interesujących projektów i wyczekujcie wyników ostatniego etapu TDA. Jurorzy mają pełne ręce roboty, a Wy zanim poznacie finalistów tegorocznego Tubądzin Design Awards zobaczcie wyróżnione prace i dajcie się zainspirować jeszcze raz!

(czytaj więcej >)

Katalog inspiracji TDA

Opublikowano: 18.11.2020, 07:00

Z ogromną radością chcemy przedstawić Wam premierę Katalogu Inspiracji, który będzie wieńczyć każdą z edycji Tubądzin Design Awards, zaczynając od TDA 2018. W listopadzie nastąpi premiera Katalogu Inspiracji Tubądzin Design Awards.

(czytaj więcej >)

Zakończenie III edycji Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 12.11.2020, 07:00

Wraz z końcem października dobiegł końca trzeci etap tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards. Już niedługo poznamy ostatnich finalistów, którzy dołączą do grona laureatów poprzednich dwóch etapów. Serdecznie dziękujemy autorom wszystkich nadesłanych projektów.

(czytaj więcej >)

Wywiad z Van Long Le, zwycięzcą I etapu kategorii FutureNow

Opublikowano: 30.10.2020, 07:00

Pochodzący z Wietnamu Van Long Le, zwycięzca pierwszego etapu kategorii Future Now w tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań dotyczących konkursu oraz jego podejścia do projektowania przestrzeni. Niech historia tego utalentowanego architekta zainspiruje was do stworzenia wyjątkowego projektu, który pozwoli wam zostać zwycięzcą drugiego etapu!
Pamiętajcie, że projekty możecie zgłaszać tylko do 31 października!

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty września w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 28.10.2020,7:00

Wrzesień w kategorii Everyday Design obfitował w nowe inspirujące projekty. Serdecznie gratulujemy autorom dziesięciu wyróżnionych prac i przypominamy, że październik, to ostatni miesiąc zgłaszania prac i szansa na nagrody. Kategoria EDD skierowana jest do wszystkich tych, którzy tworzą inspirujące projekty wnętrz z użyciem płytek Tubądzin. Zobaczcie co zaproponowali autorzy projektów w poprzednim miesiącu i dołączcie do grona najlepszych projektantów i architektów.

(czytaj więcej >)

Ekologiczne rozwiązania oświetleniowe AQForm

Opublikowano: 20.10.2020,7:00

Świadomość społeczeństwa związana z wytwarzaniem szkodliwych czynników degradujących środowisko staje się coraz większa. Widać to na przykładzie działań producentów grzejników, produktów codziennego użytku, czy oświetlenia, którzy proponują bardziej ekologiczne rozwiązania, minimalizujące szkodliwe działanie i emisję pierwiastków chemicznych do atmosfery. Przykładem są działania marki AQForm, która posiada w swojej ofercie m.in. energooszczędne oświetlenie LED.

(czytaj więcej >)

Inspirujące nagrody trzeciej edycji Tubądzin Design Awards czekają na was!

Opublikowano: 12.10.2020,6:30

Trzecia edycja Tubądzin Design Awards została zbudowana wokół trzech haseł przewodnich:
#nature #future #freedom

To podejście widoczne jest w nagrodach konkursowych, a szczególnie w Grand Prix, którym jest inspirujący wyjazd do Islandii lub Abu Dhabi. #nature oraz #future, wzajemnie przeplatają się w naszych nagrodach. Chcemy byście sami wybrali destynację, w której chcecie się znaleźć razem z nami i wyruszyli w podróż by odnaleźć inspirację.

(czytaj więcej >)

CAD Projekt K&A – partner Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 07.10.2020,7:00

Od drugiego etapu Tubądzin Design Awards do składu naszych partnerów dołączył CAD Projekt K&A, który w II i III etapie konkursu przekazuje kilkanaście licencji CAD Decor PRO 3.X. Dodatkowo w finale laureaci mają szansę na zdobycie kolejnych nagród od tego partnera, który stawiając na sprawne narzędzie do pracy dla projektantów i architektów wnętrz wręczy zwycięzcom m.in. program CAD Decor PRO 3.X z Modułem Szaf Wnękowych o wartości 10800 zł netto w kategorii Everyday Design.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty sierpnia w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 01.10.2020,6:00

Sierpniowe inspiracje EDD zostały wybrane! Przez cały okres trwania konkursu wybieramy w każdym miesiącu najciekawsze prace w kategorii Everyday Design. Przedstawiamy Wam projekty laureatów tego miesiąca, które spotkały się z uznaniem jurorów.

(czytaj więcej >)

Czas wyboru? – Felieton Małgorzaty Szczepańskiej

Opublikowano: 17.09.2020,07:00

Jeszcze kilka miesięcy temu nic nie zapowiadało, że zaczniemy żyć w obliczu zagrożenia, upadku wielu planów, stresu egzystencjonalnego. Nagle dotarło do nas, że zasnęliśmy w jednym świecie, a obudziliśmy się w zupełnie innym, nieznanym, a to, co dla wielu z nas wydawało się w tamtym niezbędne, w tym nowym stało się mało istotne. Zrozumieliśmy, że bez względu na to, jak odnajdujemy się w sytuacji pandemii, czeka nas po prostu kryzys, na który w większości jesteśmy nieprzygotowani. Czy będzie to tylko, albo aż, kryzys gospodarczy, osobowościowy, czy emocjonalny?, to pokażą następne dni, miesiące, lata. Jedno jest pewne, wszystko, co do tej pory było stałe i oczywiste, stało się zmienne.

(czytaj więcej >)

Zwycięzcy II etapu Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 11.09.2020,07:00

Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy Wam projekty, które zachwyciły międzynarodowe jury Tubądzin Design Awards. Laureaci II etapu konkursu zostali wyłonieni, a ich projekty możecie zobaczyć poniżej!

Jeśli chcesz dołączyć do międzynarodowego grona architektów i projektantów - finalistów TDA, nie zwlekaj! Ostatni etap konkursu już trwa, swoje projekty możesz zgłaszać do 31.10.2020!

(czytaj więcej >)

Znamy zwycięzcę I etapu FutureNow

Opublikowano: 08.09.2020,12:30

To niezwykły moment kiedy możemy już zaprezentować zwycięzcę I etapu FutureNow! Ta unikatowa ze względu na sytuację na świecie kategoria, powstała z myślą o przyszłości i zmianach jakie niesie ze sobą życie w postpandemicznej rzeczywistości.

Spośród wielu zgłoszeń jakie trafiły do konkursu z całego świata jury wybrało zwycięzcę, którym jest Van Long Le z Wietnamu, który otrzymuje nagrodę główną. Razem z Finalistami Tubądzin Design Awards oraz Laureatem II etapu FutureNow spotka się na Gali Finałowej TDA. Serdecznie gratulujemy!

(czytaj więcej >)

II etap FutureNow

Opublikowano: 27.08.2020,11:45

Ze względu na wielkie zainteresowanie ideą i kategorią FutureNow podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnego etapu! Projekty zgłoszone do tej pory pokazują jak bardzo wizjonerska jest praca projektantów i architektów. Kategoria FutureNow jest reakcją na zmieniającą się rzeczywistość, która na nowo kreuje nasze dotychczasowe życie i całą przestrzeń. Każdy nowy projekt, to szansa na wygraną dla autorów, a także inspirująca idea dla odbiorców.
II etap FutureNow trwa od 21 sierpnia do 31 października 2020. Nie zwlekajcie i zgłaszajcie swoje wizje nowego świata. Przyszłość jest już teraz więc nie odkładajmy jej na później.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty lipca w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 24.08.2020,7:30

Przedstawiamy Wam z przyjemnością kolejne inspiracje Everyday Design! Tym razem prace z miesiąca lipca. Wyróżnione projekty przedstawiamy poniżej i serdecznie gratulujemy ich autorom.

Przed nami jeszcze trzy miesiące do zakończenia konkursu, a co za tym idzie trzy miesiące inspiracji EDD! Zgłaszajcie swoje projekty i pozwólcie, aby było to napędem do tworzenia kolejnych niezapomnianych prac!

(czytaj więcej >)

Partnerzy konkursu Tubądzin Design Awards!

Opublikowano: 05.08.2020,15:00

Tubądzin od lat poprzez konkurs Tubądzin Design Awards wspiera dobry design oraz sztukę projektowania. Partnerzy naszego konkursu to firmy, które podążają tą samą ścieżką i wiedzą jak ważne są dobrze zaprojektowane wnętrza, przedmioty oraz rola projektanta. Cieszymy się, że przy okazji tej edycji Tubądzin Design Awards możemy współpracować z firmami GROHE , AQForm, CAD Projekt, oraz TERMA!

(czytaj więcej >)

INSPIRUJĄCE PRZESTRZENIE W KATEGORII FUTURE NOW

Opublikowano: 24.07.2020,8:00

W obliczu zmieniającej się rzeczywistości wizja przyszłych przestrzeni zaprojektowanych przez architektów i projektantów jest tym czego potrzebuje świat!

Pokażcie światu jak według was może wglądać przestrzeń przyszłości. Przestrzeń, która w trosce o jakość życia i potrzeby ludzkie łączy elastyczność pomiędzy życiem osobistym a zawodowym w jednym projekcie!

Na wasze kolejne zgłoszenia czekamy do 20.08.2020!

(czytaj więcej >)

Zakończenie II etapu Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 14.07.2020,7:30

ARCHITEKCI, PROJEKTANCI, STUDENCI ARCHITEKTURY

Zbliża się zakończenie drugiego etapu konkursu Tubądzin Design Awards.
Pierwszy etap pokazał wspaniałe idee, teraz czekamy na Wasze kolejne inspiracje w etapie drugim.
Do 31 lipca 2020 roku możecie zgłaszać projekty, które oceniać będą członkowie międzynarodowego jury.

Zwycięzcy drugiego etapu wchodzą do ścisłego finału, w którym będą mogli spotkać się na Wielkiej Gali z Laureatami wszystkich kategorii.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty czerwca w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 10.07.2020,7:30

Najbardziej inspirujące projekty czerwca w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Spójrzcie na najlepsze realizacje poprzedniego miesiąca i zainspirujcie się pomysłami naszych laureatów!

(czytaj więcej >)

Tubądzin Design Days 2020

Opublikowano: 02.07.2020,07:00

Pierwsza wirtualna edycja Tubądzin Design Days za nami. W trzech niezwykłych i inspirujących spotkaniach online udział wzięli uznani eksperci z branży designu, biznesu i architektury.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty maja w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 30.06.2020,17:30

Najciekawsze projekty maja w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy, że nadal trwa drugi etap konkursu, termin końcowy został wyznaczony na 31.07.2020 roku. Jeśli nie zdążysz zgłosić projektu w drugim etapie nic straconego! Trzeci, a zarazem ostatni etap konkursu rozpoczyna się 01.08.2020 roku i potrwa przez następne 3 miesiące!

(czytaj więcej >)

Zwycięzcy I etapu Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 22.05.2020,06:30

Pierwszy etap Tubądzin Design Awards dobiegł końca. Jesteśmy zachwyceni nadesłanymi dotychczas projektami, i już nie możemy doczekać się kolejnych zgłoszeń! Przedstawiamy Wam z wielką przyjemnością laureatów pierwszego etapu, których projekty zachwyciły jury konkursu! Jeśli chcecie dołączyć do grona finalistów Tubądzin Design Awards przypominamy, że konkurs trwa i dedykujemy Wam jeszcze dwa etapy konkursu!

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty kwietnia w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 21.05.2020,06:30

Wybraliśmy najciekawsze projekty kwietnia w kategorii Everyday Design! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy również o tym, że wraz z dniem 01.05.2020 rozpoczął się drugi etap Tubądzin Design Awards. Zachęcamy Was do składania nowych projektów, każdy etap to szansa na kolejne nagrody i wyróżnienia!

(czytaj więcej >)

GROHE – Partner Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 14.05.2020,06:30

W tegorocznej edycji Tubądzin Design Awards jednym z haseł przewodnich jest hashtag #nature. Zawiera się w nim filozofia firmy Tubądzin oraz partnerów konkursu. Projekt promuje działania mające na celu dbałość o ekologię i zasoby naturalne. Nagrodami głównymi są wyjazdy do ekologicznego miasta Masdar City oraz Islandii, która słynie ze swoich naturalnych walorów – co dodatkowo podkreśla charakter tej edycji TDA.

(czytaj więcej >)

TERMA – Partner Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 08.05.2020,06:30

W konkursie Tubądzin Design Awards szczególną uwagę zwracamy na design, innowacyjność, indywidualność oraz wspieranie młodych talentów. Wspólne wartości wyznawane przez firmy Tubądzin oraz Terma przyczyniły się do naszej długofalowej współpracy. Trzecia edycja konkursu, jest zarazem drugą, w której partnerem została firma Terma - producent m.in. grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, które stają się ozdobą wielu zgłoszonych projektów. W tegorocznej edycji tak jak w poprzedniej firma Terma ufundowała vouchery na swoje produkty dla laureatów, nagrody produktowe dla zwycięzców etapów w tym również nagrody specjalne dla najlepszych projektów z użyciem grzejników Terma.

(czytaj więcej >)

AQForm - Partner konkursu Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 30.04.2020,07:00

Światło to jeden z najważniejszych elementów budujących wnętrze. Oprócz naturalnego światła, dopełnieniem projektów i realizacji stają się oprawy oświetleniowe. Partnerem trzeciej edycji Tubądzin Design Awards jest AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów.

(czytaj więcej >)

Koniec I etapu Tubądzin Design Awards!

Opublikowano: 25.04.2020,14:30

Zbliżamy się do zakończenia I etapu Tubądzin Design Awards 2020. Czas zgłaszania projektów w tym etapie mija 30 kwietnia, to oznacza, że jesteśmy coraz bliżej poznania pierwszych laureatów, którzy wejdą do ścisłego finału tegorocznej edycji TDA. Już niedługo jury wybierze laureatów I etapu, którzy zawalczą w wielkim finale m.in o wyjazd do Abu Dhabi lub Islandii. Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, pamiętaj, że możesz zgłosić nieograniczoną liczbę projektów, które zwiększą Twoją szansę na wygraną.

(czytaj więcej >)

Najciekawsze projekty marca w kategorii Everyday Design!

Opublikowano: 10.04.2020,12:30

Najciekawsze projekty marca w kategorii Everyday Design zostały wybrane! Poniżej przedstawiamy aranżacje, które zainspirowały nas w poprzednim miesiącu. Przypominamy, że zbliża się koniec pierwszego etapu, termin końcowy został wyznaczony na 30.04.2020 roku. Jeśli nie zdążysz zgłosić projektu w pierwszym etapie nic straconego! Drugi etap konkursu rozpoczyna się 01.05.2020 roku i potrwa przez następne 3 miesiące!

(czytaj więcej >)

Tubądzin Arena Design

Opublikowano: 07.04.2020, 07:30

Sukcesy „Tubądzin Arena Design – wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na podobne wydarzenia w Europie Środkowo-wschodniej.

(czytaj więcej >)

Young Power - Twoja szansa na międzynarodowy staż!

Opublikowano: 30.03.2020, 07:00

W Tubądzin Design Awards już od pierwszej edycji konkursu staraliśmy się rozwijać kompetencje studentów w dedykowanej dla nich kategorii Young Power. Każda z edycji utwierdza nas w przekonaniu, że drzemie w Was ogromny potencjał twórczy, więc nie ograniczamy liczby projektów, które możecie zgłosić. Każdy z nich jest dowodem, że nie mylimy się, a kategoria Young Power zrzesza w swoich szeregach wybitnych adeptów sztuki projektowania.

(czytaj więcej >)

III EDYCJA TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Opublikowano: 24.02.2020, 07:00

Ruszyliśmy! Wystartowała III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards skierowana do architektów, projektantów i studentów. To kolejna odsłona autorskiego projektu firmy Tubądzin, gdzie będziecie mogli doświadczyć ogromu inspiracji, kreatywnych pomysłów i niezliczonej ilości ciekawych rozwiązań projektowych.

(czytaj więcej >)

WIELKI FINAŁ II EDYCJI TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Opublikowano: 05.12.2018, 17:00

24 października 2018 r. w murach Fortu Sokolnickiego w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa II edycji międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards. Podczas wydarzenia przyznano nagrody w trzech kategoriach: Young Power, Everyday Design oraz Unlimited Architecture, a także nagrody specjalne wyróżniające poszczególnych uczestników. Kulminacyjnym momentem wieczoru było wręczenie Grand Prix MONOLITH 2018.

(czytaj więcej >)

LAUREACI III ETAPU

Opublikowano: 18.09.2018, 07:00

Czas na poznanie laureatów trzeciego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili blisko 400 projektów z 21 krajów!

(czytaj więcej >)

LIPCOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 29.08.2018, 07:0

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w lipcu

(czytaj więcej >)

CZERWCOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 28.08.2018, 07:30

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w CZERWCU

(czytaj więcej >)

To już ostatni etap Konkursu Tubądzin Design Awards!

Opublikowano: 11.07.2018, 16:25

Nie czekaj! Zaloguj się na i zgłaszaj swoje projekty w dowolnej kategorii spośród:

#Unlimited
#Young Power
#Everyday Design

(czytaj więcej >)

MAJOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 10.07.2018, 16:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione MAJU

(czytaj więcej >)

LAUREACI II ETAPU

Opublikowano: 25.06.2018, 09:15

Czas na poznanie laureatów drugiego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili ponad 200 projektów z 21 krajów!

(czytaj więcej >)

KWIETNIOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 22.05.2018, 13:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w KWIETNIU.

Gratulujemy i zachęcamy do zgłaszania realizacji w następnych miesiącach!

(czytaj więcej >)

MARCOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 26.04.2018, 14:10

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w marcu.
Gratulujemy i zachęcamy do zgłaszania realizacji w następnych miesiącach!

(czytaj więcej >)

Jak uwodzić światłem? Porady fotografa Macieja Mańkowskiego, jurora Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 13.04.2018, 14:30

Okiełznanie światła jest jednym z najważniejszych zadań jakie stoi przed artystą podczas tworzenia zdjęć. W zależności od koncepcji autora buduje ono bryłę przedmiotu lub postaci. Jedną z części składowych tej gałęzi sztuki jest uwiecznianie wnętrz, które łączy w sobie elementy fotografii krajobrazu i architektury. W tych dziedzinach fotograf musi mieć dużą zdolność uwodzenia światłem, by osiągnąć zamierzony efekt. O tym jak umiejętnie nim operować opowiada Maciej Mańkowski – laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych oraz kurator międzynarodowych wystaw fotografii użytkowej, zasiadający także w Jury drugiej edycji konkursu Tubądzin Design Awards.

(czytaj więcej >)

LUTOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 13.04.2018, 13:15

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w lutym. Zobaczcie, co proponują uczestnicy konkursu i czym wyróżnili się spośród innych projektów!

(czytaj więcej >)

STYCZNIOWE INSPIRACJE EDD!

Opublikowano: 13.04.2018, 11:30

Za nami kolejny miesiąc Tubądzin Design Awards, a co za tym idzie – kolejna doza nowych inspiracji. Oto kilka aranżacji zgłoszonych w kategorii Everyday Design, które zostały wyróżnione w styczniu. Zobaczcie, co proponują uczestnicy konkursu i czym wyróżnili się spośród innych projektów!

(czytaj więcej >)

Rola artyzmu w pracy architekta według Borisa Kudlički

Opublikowano: 06.04.2018, 09:40

Boris Kudlička to wybitna postać w świecie architektury. Jego wizjonerskie scenografie do wystawianych na całym świecie oper zdobyły uznanie krytyków i widzów. Tworzył oprawy wizualne do takich arcydzieł jak Don Giovanni, Madame Butterfly czy Dziadów. Wspólnie z warszawską pracownią WWAA zaprojektował Polski Pawilon na Expo 2010 w Szanghaju, który zdobył liczne nagrody. Teraz Boris Kudlička zasiada w jury organizowanego przez Ceramikę Tubądzin konkursu Tubądzin Design Awards przeznaczonego dla projektantów i architektów.

(czytaj więcej >)

LAUREACI I ETAPU

Opublikowano: 15.03.2018, 11:50

Czas na poznanie laureatów pierwszego etapu w trzech kategoriach Tubądzin Design Awards: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture. Jury w składzie: Dorota Koziara, Boris Kudlička, Małgorzata Szczepańska, Maciej Mańkowski oraz Tomasz Smus ocenili ponad 500 projektów z 21 krajów!

(czytaj więcej >)

Interaktywne wnętrze i premiera kolekcji Industrio, czyli Ceramika Tubądzin na 4 Design Days

Opublikowano: 02.03.2018, 15:10

Ceramika Tubądzin, podczas trzeciej edycji katowickich targów 4 Design Days, zaprezentowała wielkoformatowe płyty ceramiczne marek MONOLITH i Korzilius oraz nowość w ofercie – największe w Polsce gresy barwione w masie z kolekcji Industrio dostępne w 10 kolorach. Dodatkową atrakcją była niezwykła instalacja - interaktywne wnętrze.

(czytaj więcej >)

I etap Tubądzin Design Awards zakończony!

Opublikowano: 05.02.2018, 08:00

31 stycznia zakończył się I etap Tubądzin Design Awards. Przez najbliższe tygodnie jury oceniać będzie 519 zgłoszonych projektów. Laureaci etapu zostaną wyłonieni z grona projektantów i architektów z ponad 12 krajów. II etap konkursu trwa od 1 lutego do 30 kwietnia.

(czytaj więcej >)

Grudniowe Inspiracje Everyday Design!

Opublikowano: 24.01.2018, 11:50

Za nami kolejny miesiąc TDA i kolejne wyjątkowe projekty. Przedstawiamy 10 aranżacji Everyday Design zgłoszonych i wyróżnionych w grudniu. Sprawdźcie, jakie rozwiązania proponują uczestnicy konkursu i dajcie się zainspirować.

(czytaj więcej >)

Warsztaty w Villa International Co. w Budapeszcie

Opublikowano: 29.12.2017, 11:00

Jedną z nagród specjalnych dla studentów w pierwszej edycji Tubądzin Design Awards był wyjazd na warsztaty w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie. Laureatką została Agata Legawiec.

(czytaj więcej >)

Warsztaty w Dorota Koziara Studio

Opublikowano: 29.12.2017, 10:00

Wśród nagród głównych w pierwszej edycji TDA znalazły się warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie. Autorzy najlepszych projektów szlifowali swoje umiejętności pod okiem jednej z najwybitniejszych polskich designerek. Zobacz kulisy tych warsztatów i poznaj Laureatów pierwszej edycji TDA!

(czytaj więcej >)

Listopadowe Inspiracje Everyday Design!

Opublikowano: 29.12.2017, 08:00

Everyday Design to nie tylko kategoria w Tubądzin Design Awards dedykowana projektantom z salonów sprzedaży. Everyday Design to także codzienne inspiracje! Zapoznaj się z 10 wyjątkowymi propozycjami aranżacji wnętrz zgłoszonymi w pierwszym miesiącu trwania konkursu. Inspiruj i daj się zainspirować z TDA.

(czytaj więcej >)

Druga edycja Tubądzin Design Awards wystartowała!

Opublikowano: 23.11.2017, 15:00Z nową energią i pomysłami ruszamy z II edycją międzynarodowego konkursu dla projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards, który potrwa do 31 lipca 2018 roku. Nowa edycja to nowe wyzwania. Dołącz do nas i podziel się z nami swoimi najlepszymi projektami.

(czytaj więcej >)

Finaliści Tubądzin Design Awards na Salone del Mobile 2017

Opublikowano: 16.11.2017, 13:30

W pierwszej edycji TDA zgłoszono ponad 1200 wyjątkowych projektów. Autorzy najlepszych z nich w kwietniu wyjechali na Salone del Mobile 2017 do skąpanego w słońcu Mediolanu.

(czytaj więcej >)

Tubądzin Design Days we Lwowie

Opublikowano: 14.11.2017, 15:30

23 marca 2017 roku we Lwowie obyło się kolejne, międzynarodowe spotkanie cyklu Tubądzin Design Days. Gościem specjalnym TDD był znany polski projektant Maciej Zień, który współpracuje z Grupą Tubądzin od 2009 roku.

(czytaj więcej >)

Znamy laureatów I edycji Tubądzin Design Awards

Opublikowano: 10.02.2017, 15:30

8 lutego 2017 r., podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2017 odbyła się Gala Finałowa Tubądzin Design Awards oraz Tubądzin Design Awards International. Podczas wydarzenia przyznane zostały nagrody główne, w tym statuetki Grand Prix MONOLITH 2016.

(czytaj więcej >)